jokop
18.10.15,18:28
Mám pozemok o výmere cca 3200 m2, na mojom pozemku je ďalších 12 spoluvlastníkov +1 spoluvlastník Pozemkový fond SR. Od 10-tich spoluvlastníkov mám podpísané zmluvy, že sa pozemku vzdávajú a ponechávajú mi ich časť. Chýbajú mi však stále dvaja spoluvlastníci (každý z nich vlastní zhruba po 149 m). Je možné, že mi schvália žiadosť o vklad do katastra nehnuteľnosti? Neexistuje niečo ako väčšinové vlastníctvo a tak mám na pozemok nárok? Ďakujem za všetky odpovede.
ivka70
18.10.15,16:38
Akoze chces vlastnictvo celeho pozemku zavkladovat bez akehokolvek suhlasu si kupnej zmluvy od 3 spoluvlastnikov?
buchač
18.10.15,17:17
1. NIE
2. NIE
3. ÁNO - NIE

Komentár k príspevku :

Ako môžeš, preboha, chcieť napísať na seba cudzí majetok ?
Síce aj to sa stalo, deje a aj bude diať...ibaže je to podvod, trestný čin, obohatenie sa...
Pokiaľ nemáš náležité zmluvy s patričnými podpismi, tak nemáš nárok.
---------------------------------------------
" Mám pozemok o výmere cca 3200 m2, na mojom pozemku je ďalších 12 spoluvlastníkov +1 spoluvlastník Pozemkový fond SR.

Čiže máš trt a nie pozemok.
Ty si len (zatiaľ) jeden zo spoluvlastníkov a nie majiteľ...
jokop
18.10.15,17:57
Počul som niečo o tom, že ak som väčšinový vlastník, tak by som mohol požiadať o zavkladovanie, len neviem, či naozaj niečo také existuje a ak áno, nad koľko % je to väčšinové vlastníctvo. Chýba mi podpis už iba od 2 spoluvlastníkov, a čo sa týka ohľadom toho pozemkového fondu, s tým neviem ako to funguje. Ak mi vieš niečo bližšie priblížiť, prosím napíš mi, ďakujem.
branislavp
18.10.15,18:23
A máš podpisy , tých 10-tich na zmluvách aj overené? Ak áno, tak napíš, alebo si daj notárovi napísať návrh na vklad a predlož to na kataster spolu aj so zmluvami. Nevidím dôvod, prečo by kataster toto nezapísal. Ale na LV okrem Teba budú zapísaní ešte tí ostatní spoluvlastníci. Radšej počkaj, pokiaľ sa dostaneš k podpisom tých dvoch, ak ich presvedčíš k podpisu. Každé podanie návrhu na vklad stojí 66, € aj nejaké drobné, neviem presne. Vlastníctvo budeš mať len také , aké Ti podľa zmluvy kataster zapíše+Tvoje pôvodné spoluvlastníctvo. Ak TI dvaja spoluvlastníci nepodpíšu svoje podiely, nemôžeš si ich prisvojiť.
branislavp
18.10.15,18:44
To si zle počul. Nemôžeš si len tak privlastniť niečo, čo Ti nepatrí.
Ak si väčšinovým spoluvlastníkom, tak svoj podiel je možné odčleniť súdnou cestou, na základe vypracovaného geometrického plánu. Sám si určíš o ktorú plochu máš záujem. V tomto prípade má väčšinový vlastník prednosť pred ostatnými spoluvlastníkmi. Určite by si bol úspešný. Ale k tomu by si potreboval advokáta
Čo sa týka spoluvlastníka, ktorého podiel je v správe SPF - k tomu toľko, musíš vyzistiť rodinnú genézu, kto sú nastupujúci dediči. Hľadaj na katastri v pozemkovej knihe, alebo na matrike. Alebo v rodine niekto poradí.
Mária27
18.10.15,18:57
Môžeš žiadať zápis tých podielov, ktoré ti spoluvlastníci previedli. Na LV potom zostaneš väčšinovým spoluvlastníkom, plus tam budú tí dvaja spoluvlastníci so svojimi malými podielmi.
Porad sa však s niekym, najlepšie na katastri, či máš dobré zmluvy a či to nemôžeš dať lacnejšie, ako píše branislavp.
lacotinka
18.10.15,19:05
kataster nie sú voľby poslancov
koľko % máš , taký si vlastník
lacotinka
18.10.15,19:08
má 3200 m2

tak aké lacnejšie pri 66 € poplatku

(lacnejšie sú/boli tuším len výpisy z LV na dedičské)
Mária27
18.10.15,19:20
každá zmluva zvlášť 66
lacotinka
18.10.15,19:30
pozemkový si urkite nebude vkladať :D :D :D
lacotinka
18.10.15,19:33
kedysi (sme od mesta išli kupovať pozemok pod BD / ja mám asi 4 m2 :D ) sa jedna obetovala
a urobila KPZ
mesto voči 69 vlastníkov
draik
18.10.15,20:05
Ak sa chcete stať výlučným vlastníkom a budete väčšinovým spoluvlastníkom, musite ísť na to zrušením a vyporiadaním podielového spoluvlastníctva. SPF sa s Vami o tom baviť nebude a odkáže Vás na podanie príslušného návrhu na súd.
AmmiS
19.10.15,16:35
SÚHLASÍM, v praxi to len takto funguje...