lojzo158
18.10.15,18:56
Zdravím, je bezpečné kúpiť sro napr. za 100€ (Predám firmu s.r.o. neplatca DPH. Firma založená v roku 2014. Na firmu nebola vystavená ani jedna faktúra, úplne čistá, komplet účtovníctvo čisté.) Na inzertných portáloch sú smiešne ceny od - darujem po 200€

Prečo vlastne niekto takto sro predáva ?
Je možne sa pri kúpe nejako poistiť ? Alebo predísť komplikáciám v budúcnosti (pohľadávky, dlhy, nesplatené faktúry)?
Je možné zmeniť názov a predmet podnikania dodatočne ?


Ďakujem ;)
Consultix
18.10.15,20:55
Tazko odpovedat na otazku, preco takuto sro predava. Moze mat na to niekolko dovodov. Napriklad nepotrebnost spolocnosti a radsej ju preda za 100 EUR, ako keby ju mal likvidovat za cca. trojnasobok...
Poistit sa da spravnymi ustanoveniami zmluvy, v ktory prebera zavazok a rucenie za pohladavky, ktore sa ukazu v buducnosti a neboli zachytene v uctvonej evidencii. Ale prax je taka, ze je super mat takto papier, ked sa ukaz enejaky dlh, moja rozbehnuta firma sa dostane do exekucie a ja budem cakat par rokov (ak vobec), kym si od neho vymozem skodu (minimalne v sume zavazku, ktory nebol v case predaja spolocnosti znamy.
Dnes Ta stoji zalozenie spolocnosti all-inclusive menej ako 300 EUR. A od zaciatku vies, aky je skutkovy ekonomicky stav spolocnosti. Nedal by som za taku spolocnost ani cent.
Zaroven nezabudaj, ze takato spolocnost bude za rok 2015 platit danovu licenciu, kym novozalozena spolocnost nie. Mozno aj tejto povinnosti sa chce dotycny zbavit...
PS: Vsetky zmeny je mozne vykonat aj neskor.
lojzo158
19.10.15,11:18
Dakujem za odpoved! Mna to len napadlo na usporu, ale ak je to takto tak to asi naozaj nema zmysel. Budem musiet pohladat nejake vyhodne zalozenie(super by bolo keby uz je splatene ZI nech to nemusi ist odomna).

Dakujem este raz za odpoved.
Consultix
19.10.15,14:01
Tak si u Vas zalozim spolocnost, ak za mna splatite zakladne imanie...
karakul
19.10.15,14:51
... ak podpíšeš bianco zmenku...
Consultix
19.10.15,15:40
karakul: Stojim nohamii na zemi. Podstata mojej pripomienky bola niekde inde :)
TomasBugiy
09.12.15,14:43
Súhlasím s Consultix. Ta firma je buď v niečom namočená (skôr si myslím, že nie, nakoľko aj na SVK máme pochybné firmy, ktoré ešte pochybnejšie firmy likvidujú za určitú úhradu). V tomto prípade si myslím, že niekto založil s.r.o., ktorá je neaktívna a preto aby nemusel platiť daňovú licenciu (minimálne 480 eur, ak bola založená pred rokom 2015) ju radšej predáva/daruje. Osobne by som nikdy takúto firmu nekúpil. A to ani ak ide o čistú firmu, ktorú niekto založil na svoje meno a Tebe vybaví prepis. Vždy je lepšie sa pozrieť po niekom, kto Ti s.r.o. založí už priamo na tvoje meno. Ja mám niektorých takýchto klientov, ktorý kúpia podiel v nejakej firme a je to potom bieda sa dostať ku všetkým dokladom, nakoľko tieto firmy niekedy ani nik neúčtuje, pričom ty nesieš zodpovednosť za správne vedené účtovníctvo.
Dáša_
09.12.15,14:59
NO, jeden dôvod môže byť. Banky novovzniknutej firme bez histórie dajú úver iba veľmi ťažko. Zvyčajne vyžadujú 2 účtovné závierky. Tak preto môže byť pre niekoho výhodné kúpiť zabehnutú firmu. Len samozrejme to treba celé dobre preveriť a dúfať, že predajca nebol podvodník
Ing. Ľubomír Janoška
09.12.15,15:03
poznámka: tých 100 € za sro nemá nič spoločné so základným imaním, to si musíte ako budúci spoločník vyriešiť sám