Dašena O.
19.10.15,10:49
Súkromná osoba kúpuje pozemky, postaví na nich domy a predáva ich - bez živnosti- je to v poriadku? /v daňovom priznaní tento príjem za predaj priznáva ako FO-súkr.osoba/
avalik
19.10.15,08:57
Nie je to v poriadku ... pozri definiciu zivnosti v zakone.
Dašena O.
19.10.15,09:09
Mne je to jasné že nie je, len klient mi tvrdí, že to ostatní účtovníci tak robia, tak potrebujem odborný názor, ďakujem
ivka70
19.10.15,09:18
Ono asi velmi zavisi od toho, kolko tych domov vlastne postavi a preda za rok.

Lebo ak ja postavim jeden dom, kde by som chcela byvat a po jeho dostavani sa zmeni situacia a byvat tam uz nechcelm alebo nemozem, nikto ma nemoze nutit zalozit si zivnost na to, aby som dom predala.

Cize otazne je, kedy sa to zacne povazovat za opakovanu zarobkovu cinnost, aby na to musela byt aspon zivnost.
ivka70
19.10.15,09:20
aki uctovnici? Co maju utovnici so sukromnou osobou predavajucou domy?
Dašena O.
19.10.15,09:26
Nový klient mi tvrdí, že mu to účtovníčka dávala do príjmu ako súkromnej osobe, teda ako mimoriadný príjem, nie príjem zo živnosti, lebo takú činnosť nemá zaregistrovanú na živnosti, teraz to chce odo mňa, okrem toho má aj inú činnosť na živnosť, ja mu stále hovorím, že je to ale zlé-zlé, lebo tých domov je aj 5 za rok. Vraj robia aj iní, samozrejme že mu to nespravím, len mu potrebujem ukázať, že aj iní účtovníci majú nato taký istý názor ako ja. Ďakujem