Nandrolon
08.10.15,17:09
taiko
16.10.15,05:36
tu sa môžu detičky baviť, rúcať si pieskové hrady, šliapať si po koláčikoch a kradnuť si formičky.
lacotinka
16.10.15,05:57
Aj toto vysvetľuje prečo píšeš ako píšeš[/B]
Nebudem citovať v tomto prípade celý tvoj príspevok, pretože si to nezaslúži. Priala by som aj iným, ktorí by si to želali, podobný zážitok.
Ty ma odsudzuješ?
Pozri, keď má PhDr. Dušan Fabián, ktorého pozná celé Slovensko, položený na nočnom stolíku svoj senník roky rokúce a zapisuje si svoje sny, tak prečo by som si ja nemohla robiť ich analýzy.
Posudzovala som ťa niekedy ja? Nespomínam si. Občas si na ignore, ani o tom nevieš.
jaaaj , neviem, ci to s tymi snami, nie su " perly sviniam ".

Zobudí sa

napíše svoju "múdrosť" na Poradu

a potom zistí, že ruku má nie v senníku, ale v nočníku :D
lacotinka
17.10.15,14:41
Na nor!alnom fore by bol tento cocot zabanovany, nakolko som sa zobudil a hned nejaky clovek nadal mojmu otcovi... Ak by som toho ccora cytil pod krk, tak by som ho musel pred jeho vlastnymi detmi vyfackat, aby vedeli co moze prejst bez nasledkov a co nie.
Este raz lacocotinka. Ty si fakt velky fas, ktoreho by som rad chytil pod krk... Zorganizujte nejake stretko, urobime live show.

Vari nebudem kvôlivá takému CHUJOVI ako si ty zvolávať deti z 50km vzdialenosti ?



Presne takto si predstavujem, že píše "veriaci" :D :D
lacotinka
17.10.15,14:44
Na nor!alnom fore by bol tento cocot zabanovany, nakolko som sa zobudil a hned nejaky clovek nadal mojmu otcovi... Ak by som toho ccora cytil pod krk, tak by som ho musel pred jeho vlastnymi detmi vyfackat, aby vedeli co moze prejst bez nasledkov a co nie.
Este raz lacocotinka. Ty si fakt velky fas, ktoreho by som rad chytil pod krk... Zorganizujte nejake stretko, urobime live show.

Zemepisne najbližšie (ale to je už zo 2 roky) bývali stretká v Nitre



mal si prísť k Hoferovi



PS

Alebo napíš Zita5



tá ti to vysvetlí :D

a ak mlačšú, tak zuhl
jar88
18.10.15,12:57
Lacotinka, včera som mal pocit, že sa porada začína uberať trošku lepším smerom. Mali sme možnosť nakopať jedno hovado a doslova ho zadupať pod zem.
Jediné čo ma zastavilo, bol príspevok od buchača v ktorom dal jasne najavo, že do tých na kolenách sa nekope. Je to nedôstojné a chrapúnske.
-----------------------------------------------------------------------------
Zjavne aj buchač má svoje hranice, ktoré slušný chlap neprekračuje.
lacotinka
18.10.15,13:03
Lacotinka, včera som mal pocit, že sa porada začína uberať trošku lepším smerom. Mali sme možnosť nakopať jedno hovado a doslova ho zadupať pod zem.
Jediné čo ma zastavilo, bol príspevok od buchača v ktorom dal jasne najavo, že do tých na kolenách sa nekope. Je to nedôstojné a chrapúnske.
-----------------------------------------------------------------------------
Zjavne aj buchač má svoje hranice, ktoré slušný chlap neprekračuje.

Ak myslíš toho primitívneho (príležitostného) opilca, tak bolo jasné, že to sám neustojí
a pred sotením do priepasti zabudnutých ho zachránil iba Tajko.

PS
Ale ako argumentačné cvičenie to bolo celkom fajn :D .
Nandrolon
18.10.15,13:06
Jar, ak hovoris o mne, tak takych fasov ako ty a ten bachraty elektrikar dokaze nakopat aj 15 rocny vyrastok...
Ste odpad kanalizacie.
Velmi rad sa pozriem na vase reakcie ked tu bude vase meno a priezvisko potom sa ukazte... Uz sa to blizi.
lacotinka
18.10.15,13:11
Jar, ak hovoris o mne, tak takych fasov ako ty a ten bachraty elektrikar dokaze nakopat aj 15 rocny vyrastok...
Ste odpad kanalizacie.

1,
ty myslíš nakopať fyzicky
ja argumentačne
Na tieto dve činnosti treba úúúúúúúúúúúúplne inú výbavu
ale ty sa s tým netráp = keď raz nemáš, tak nemáš

2,
Robil som aj enviro, takže by ma fakt zaujímalo, čo je to "odpad kanalizácie" :D
( tipujem, že na Slovensku to vie IBA autor výroku)

PS
No a ako sa nám dobre vyspal po ščerajšku :D :D
Nandrolon
18.10.15,13:23
Lacotinka, vidim akurat tvoje meno, dedukujem ze reagujes zase na mna, bohuzial pre mna si odvcera minulost...
Sranda ako minate svoj bezcenny cas na spravy a prispevky pre mna, dakujem za poctu, dedulovia.
jar88
18.10.15,14:27
Lacotinka, vidim akurat tvoje meno, dedukujem ze reagujes zase na mna, bohuzial pre mna si odvcera minulost...
Sranda ako minate svoj bezcenny cas na spravy a prispevky pre mna, dakujem za poctu, dedulovia.
Zrejme si dosť dobre neuvedomuješ, že tie príspevky (balast) je určený skôr iným, ako tebe. Tvoje príspevky len využívame, ako názorný príklad a poukázanie na nevhodné správanie.
Vraví sa, mladosť pochabosť.
Ale neboj sa, aj ty raz dospeješ, je to len otázka času a množstva balastu, ktorý ešte musíš prekopať. Dúfam, že až dospeješ, nebudeš ešte dedulo nad hrobom.
jar88
18.10.15,14:29
Jar, ak hovoris o mne, tak takych fasov ako ty a ten bachraty elektrikar dokaze nakopat aj 15 rocny vyrastok...
Ste odpad kanalizacie.

1,
ty myslíš nakopať fyzicky
ja argumentačne
Na tieto dve činnosti treba úúúúúúúúúúúúplne inú výbavu
ale ty sa s tým netráp = keď raz nemáš, tak nemáš

2,
Robil som aj enviro, takže by ma fakt zaujímalo, čo je to "odpad kanalizácie" :D
( tipujem, že na Slovensku to vie IBA autor výroku)

PS
No a ako sa nám dobre vyspal po ščerajšku :D :D
Zjavne je ešte dosť rozbitý.
Teda aspoň podľa jeho reakcií a balaste, čo sa mu motá po hlave.
--------------------------------------------------------------------------------------
Už sa stihol posťažovať aj v inej téme, že čo sa mu zas stalo a že ho rozčúlilo, že nemôže ignorovať moderátorov.
To má teda problém, len čo je pravda.
lacotinka
18.10.15,14:32
Lacotinka, vidim akurat tvoje meno, dedukujem ze reagujes zase na mna, bohuzial pre mna si odvcera minulost...
Sranda ako minate svoj bezcenny cas na spravy a prispevky pre mna, dakujem za poctu, dedulovia.

ááááááááááále to nyjeee že len tebe

to aby sa aj iní zasmiali, že ako sprostosti dokáže vypotiť ožran po opici !
lacotinka
18.10.15,14:35
Lacotinka, vidim akurat tvoje meno, dedukujem ze reagujes zase na mna, bohuzial pre mna si odvcera minulost...
Sranda ako minate svoj bezcenny cas na spravy a prispevky pre mna, dakujem za poctu, dedulovia.
Zrejme si dosť dobre neuvedomuješ, že tie príspevky (balast) je určený skôr iným, ako tebe. Tvoje príspevky len využívame, ako názorný príklad a poukázanie na nevhodné správanie.
Vraví sa, mladosť pochabosť.
Ale neboj sa, aj ty raz dospeješ, je to len otázka času a množstva balastu, ktorý ešte musíš prekopať. Dúfam, že až dospeješ, nebudeš ešte dedulo nad hrobom.

On ?



Zomrie starý a sprostý !
Nandrolon
18.10.15,15:52
Lacotinka, vidim akurat tvoje meno, dedukujem ze reagujes zase na mna, bohuzial pre mna si odvcera minulost...
Sranda ako minate svoj bezcenny cas na spravy a prispevky pre mna, dakujem za poctu, dedulovia.
Zrejme si dosť dobre neuvedomuješ, že tie príspevky (balast) je určený skôr iným, ako tebe. Tvoje príspevky len využívame, ako názorný príklad a poukázanie na nevhodné správanie.
Vraví sa, mladosť pochabosť.
Ale neboj sa, aj ty raz dospeješ, je to len otázka času a množstva balastu, ktorý ešte musíš prekopať. Dúfam, že až dospeješ, nebudeš ešte dedulo nad hrobom.
Jar88- ja ta musim riadne niecim nasierat, ked si dal v suvislosti s mojou osobou DOKONCA nepriamo pochvalil Buchača, co som rad. Normalne mam z toho divne "dobry pocit" a vidim ze ti nie som lahostajny tak, narozdiel odo mna.
Ale musim ti pripomenut 2 veci, ktore ta nepotesia.
1. u mna nemas sancu, lebo som cistokrvny heterak
2. nie som ani gerontofil
Takze ostava ti nadalej platit mladych gigolov tak, ako si to robil doteraz...
Nandrolon
19.10.15,07:08
Kua, tajko, sa zase cinil, i ked vsetci to stihli precitat, to ma tesi...
Len nepochopim, ako si 2 uzivatelia mohli takto nakratko "ochocit" tohto slobodne mysliaceho a otvoreneho cloveka...
Jedine, ze by nebol tak slobodny so svojimi nazormi, ale "nasaval nazory a prikazy druhych"...
Nic v zlom, mozno v NL gumuju mozgy, neviem...
Nandrolon
19.10.15,07:23
OK. len sa trosku uvedom, lebo nielen ja som si vsimol ze ti dvaja ta maju na spagatkoch, ako babiku.
Ked ti taky Jar88 dnes zakaze ************, tak ty mu napises, ze dnes aj tak nemas chut....
Chlape, trochu chlapskeho spravania ti chyba!
jar88
19.10.15,08:02
Kua, tajko, sa zase cinil, i ked vsetci to stihli precitat, to ma tesi...
Len nepochopim, ako si 2 uzivatelia mohli takto nakratko "ochocit" tohto slobodne mysliaceho a otvoreneho cloveka...
Jedine, ze by nebol tak slobodny so svojimi nazormi, ale "nasaval nazory a prikazy druhych"...
Nic v zlom, mozno v NL gumuju mozgy, neviem...
Ty už slovo mozog radšej ani nespomínaj.:)
Zrejme sa ani nepamätáš, čo všetko si tu popísal. Buď rád, že to taiko vymazal. Možno máš okno a tak si hrdý a spokojný, že to niekto stihol prečítať.
-----------------------
Buchač sa tu predstavil, ako rovný chlap a bol nám príkladom, že do zdochlín sa v žiadnom prípade nekope.
jar88
19.10.15,08:07
OK. len sa trosku uvedom, lebo nielen ja som si vsimol ze ti dvaja ta maju na spagatkoch, ako babiku.
Ked ti taky Jar88 dnes zakaze osulozit svoju zenu, tak ty mu napises, ze dnes aj tak nemas chut....
Chlape, trochu chlapskeho spravania ti chyba!

Už by si si naozaj mohol uvedomiť, že tu z debaty robíš žumpu.

Debatu, ktorá mi silno pripomína degešov z príspevkov na SME.
Nandrolon
19.10.15,08:37
Buchac tu prvykrat spomenul, ze som napity... Davam mu zapravdu i ked to pravda nebola.
Bol som z vas znechuteny a posledne dni mi nepridali na nalade. Unava+stres+ tablet sposobi kadeco... To, ze vy pisete 2 mi prstami, takze tablet, mobil a PC je u vas jedno ma neprekvapuje. U mna je to trochu inac a v ten den som si povedal, ze dvojpismena nebudem opravovat.
Blbci sa tu ihned zhodli, ze neviem pravopis a ze som opity... Mam teh. manzelku, takze soferujem nonstop, takze nepijem ani na oslavach a pohreboch...
Ak by niekto rozumny pozrel na to moje pismo, tak vidi ze sa vobec nejwdna o gramatiku, ale nieco ine.
Nandrolon
19.10.15,08:41
Ps: myslis to SME, teda "SME ZIDIA?" To ja necitam a predplatit si ho za svoje sukromne peniaze moze fakt iba OBREZANEC.
Som zvedavy ako to dopadne so zakonom pre LGBTI, kde do dnes koncia pripomienky...
Nandrolon
19.10.15,08:48
By niekto povedal v skole mojmu dietatu, ze nemusi byt ani chlapcek, ani dievcatko, ale "hviezdicka" tak, ako sa to stalo uz v Taliansku, tak dietatu poviem ze dany clovek je satan a nech ho aj tak verejne pred ostatnymi v skole oslovuje.
Nandrolon
19.10.15,09:05
Opytaj sa starych /nad 60r. harcovnikov/. Ja len slobodne reagujem.
Uz dlhsie sledujem, ze ti 4-ria su medzi 12-13 ticho...
Musia podla lekarov jest. Ak by niekto mal co len tyzden jest 1x denne, uz by bol po 3 dnoch v peci. Sranda, ze 90% tych, ktori sa idu na navsteve birkenau posrat, sa daju dobrovolne spalit :-))))))))))
jar88
19.10.15,09:28
Opytaj sa starych /nad 60r. harcovnikov/. Ja len slobodne reagujem.
Uz dlhsie sledujem, ze ti 4-ria su medzi 12-13 ticho...
Musia podla lekarov jest. Ak by niekto mal co len tyzden jest 1x denne, uz by bol po 3 dnoch v peci. Sranda, ze 90% tych, ktori sa idu na navsteve birkenau posrat, sa daju dobrovolne spalit :-))))))))))
Môj ty zlatý, to ty si sem vniesol tú nevraživosť. Ako keby to tu bolo o tom, kto čo má, alebo nemá. Ty tu stále opakuješ, že máš tablet (u nás ležia dva v hale), že máš super PC a program, že máš nové auto, že lietaš na vlastnom vetroni (a možno len na požičanom rogale). Píšeš to tak, ako keby si bol nejak frustrovaný zo svojej ekonomickej biedy. Nehnevaj sa, ale ak niekto niečo skutočne má, nebude sa tým neustále casnovať.
--------------------------------------------------------
Tu naozaj nejde o prezentáciu osôb, ale názorov a postrehov. Je naozaj jedno, kto ten názor prezentuje. Či má alebo nemá ženu, dom lietadlo atd.

-----------------------------------------
Dúfam, že tu nezačneš vypisovať, že lietaš športové lietadlá pre Redbul.:--- Tým by váha tvojich argumentov trochu stúpla, ale naozaj len trochu.:cool:
Nandrolon
19.10.15,09:34
Ty sa tu prezentujes co mas, o mne vies hovno... I ked mas a4 a mozno si ma pises... Tak, ako sa to robi v stb /kazdy spis/...
Ty si mal fotra v rozviedke a ten zabezpecil, ze taky vekslak nikdy nesedel...
Hanba, si uboziak.
Ja mam rodinu, a nikdy sa nestane ze pri priamom ohrozeni ta nesundam, alebo takych ako ty...
Nandrolon
19.10.15,09:47
Buchac, ake spalenie? Ved vtedy som sa prave staval bachrosom, co som hned zarazil a napravil....
Ako byvaly vojak dobre vies ZAKLADNE metabolicke principy tak, ako ja...
Narazal som na to, ze urciti dementi ak nemaju v case X svoju davku /je jedno coho/, tak su nepouzitelni...
Nandrolon
19.10.15,09:57
Na teba nereagujem, a bud rad, ze si slahas... Lebo inac by si tu uz nebol, ak vies co myslim.....
Nandrolon
19.10.15,10:00
Ak to chces rozvinut, tak zajtra z pc.
Ja som to slahanie nemohol vybavit, az kym nesla noha prec, lebo ak ti pankreas neprodukuje inzulin, tak lieky ti ho nevyrobia. Jedina nahrada je inj.
Nandrolon
19.10.15,10:01
Preto kazdemu radim vybavovat inzulin, lenze vzhladom na cenu nie je pre kazdeho.
lacotinka
19.10.15,10:11
Buchac tu prvykrat spomenul, ze som napity...
Davam mu zapravdu

Ak by niekto rozumny pozrel na to moje pismo, tak vidi ze sa vobec nejwdna o gramatiku, ale nieco ine.

Ale o :

- neslušnosť voči čítajúcim

- škuľavosť (ťukne o 1 klávesu do ľava )

- dyzgrafyjú :D :D
lacotinka
19.10.15,10:13
Je tato tema este o tomto ? "Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo (http://www.porada.sk/t264689-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-ix.html) "?

ako sem začali písať 3 - 4 (a hneď piate cez deviate ), tak nie

(PaloVladoJaroNando :D )
lacotinka
19.10.15,10:15
Opytaj sa starych /nad 60r. harcovnikov/. Ja len slobodne reagujem.
Uz dlhsie sledujem, ze ti 4-ria su medzi 12-13 ticho...
Musia podla lekarov jest. Ak by niekto mal co len tyzden jest 1x denne, uz by bol po 3 dnoch v peci. Sranda, ze 90% tych, ktori sa idu na navsteve birkenau posrat, sa daju dobrovolne spalit :-))))))))))


Buď si MULO robil vážnu štatistiku,



alebo sa srandovne buchol po bruchu / HLAVE !
lacotinka
19.10.15,10:22
Ak to chces rozvinut, tak zajtra z pc.


00,

Ja som to slahanie nemohol vybavit,

1,

kym nesla noha prec, lebo

2,

ak ti pankreas neprodukuje inzulin



Takže nielen duševne (príspevky + 00, ), ale aj telesne ( 1, + 2, )



si POSTIHNUTÝ
lacotinka
19.10.15,10:39
Aby niekto na diskusnom fóre sledoval, kto kedy čo robí, tak to je absurdum. Je normálne obedovať medzi 12 - 13 hod., aj v podnikoch ľudia chodia na obedy buď u seba v jedálni alebo chodia von do reštaurácií.
???

Nandrolon si "šlahne" a nemusí ani obedovať !
jar88
19.10.15,11:01
Tai...založ prosim tuto nasim chaloššom....nejaku novu temu....tam nech si na" piesku robia bábovičky"....:D..díkeskó
Ale veď majú Starú Blaškovú, tam si môžu aj snehuláka uplácať.:---
Ale tam to zrejme nikomu nepasuje, lebo tam tým nikomu neprekážajú.:)
Nandrolon
19.10.15,11:02
Korela, ved tu nechodia iba chodiaci vozickari tak, ako si to pisala ze chodis na voziku aby si si svoje hnaty setrila, a na co??
Ved ja poznam 90 rocne baby, ktore chodia na svojich... Teda uz 90 roko + 1 den... Roky nepustis a aj ked si SUPER ZDRAVA S JAROM, tak nic sa nezmeni.
Kazdemu na konci bude stacit 2x1 meter, ti s urnami mozu dat "deleno 10"...
Tweety
19.10.15,13:23
taiko
19.10.15,13:24
taiko
19.10.15,13:27
vráť prosím, ten môj príspevok
uuuf to som musel nejak nahodou zmazat ked som svoje chyby opravoval, prepac
Tweety
19.10.15,13:31
vráť prosím, ten môj príspevok
uuuf to som musel nejak nahodou zmazat ked som svoje chyby opravoval, prepac
myslela som, že som to ja
bjuty smis
19.10.15,13:39
ty kokso, jaká pekná dišpúta musela byť cez víkend......
kukučka
19.10.15,13:39
Korela písala, že nemá problém chodiť na nákup s vozíkom a nie na invalidnom!!!
To musíš všetko prekrútiť? No, bola som zvedavá na novú tému, je ťa hodná.
kukučka
19.10.15,13:41
ty kokso, jaká pekná dišpúta musela byť cez víkend......

Som rada, že som videla len ten zlomok.
buchač
19.10.15,13:45
Korela písala, že nemá problém chodiť na nákup s vozíkom a nie na invalidnom!!!

Veru tak...šlo o nákupnú tašku.
buchač
19.10.15,13:46
vráť prosím, ten môj príspevok
uuuf to som musel nejak nahodou zmazat ked som svoje chyby opravoval, prepac
Opravou myslíš čo ?
To hala bala usporiadanie ?

Keď si už premiestňoval z druhej témy, tak si mal dať všetko, hlavne po poriadku a v takom slede, aby bolo jasné, čo s čím a ako súvisí.
Inak je to len znôška príspevkov, ktoré nedávajú význam.

Tému by som skôr nazval "Ring voľný" a nie "Pieskovisko"...
-------------------------------------------------
Na pieskovisko patria malé deti, ktorým sa niečo nepáči a následne rúcajú koláčiky.
Preklad danej vety :
Do takejto témy patria prispievatelia (aj z iných tém a bez rozdielu pohlavia - nemenujem), ktorým sa nepáči kritika, pravda, oponentúra, atď...no hlavne a a zjavne nepochopili a aj nechápu dané....a občas aj srandu a aj iróniu.
Následne sú za silno múdrych.
taiko
19.10.15,13:58
Korela písala, že nemá problém chodiť na nákup s vozíkom a nie na invalidnom!!!
To musíš všetko prekrútiť? No, bola som zvedavá na novú tému, je ťa hodná.
neviem, komuu patril tento prispevok, ale temu som zalozil ja. Len sa tazko presuvaju prispevky pisane pred vznikom temy, tak tam ako autor chvilu figuroval Nandrolon.
taiko
19.10.15,14:05
vráť prosím, ten môj príspevok
uuuf to som musel nejak nahodou zmazat ked som svoje chyby opravoval, prepac
Opravou myslíš čo ?
To hala bala usporiadanie ?

Keď si už premiestňoval z druhej témy, tak si mal dať všetko, hlavne po poriadku a v takom slede, aby bolo jasné, čo s čím a ako súvisí.
Inak je to len znôška príspevkov, ktoré nedávajú význam.

Tému by som skôr nazval "Ring voľný" a nie "Pieskovisko"...
-------------------------------------------------
Na pieskovisko patria malé deti, ktorým sa niečo nepáči a následne rúcajú koláčiky.
Preklad danej vety :
Do takejto témy patria prispievatelia (aj z iných tém a bez rozdielu pohlavia - nemenujem), ktorým sa nepáči kritika, pravda, oponentúra, atď...no hlavne a a zjavne nepochopili a aj nechápu dané....a občas aj srandu a aj iróniu.
Následne sú za silno múdrych.
1. prispevky su v novej teme zobrazene v poradi v akom vznikli v povodnej teme, s tym ja neviem nic urobit.
2. opravou som myslel svoje chybne prispevky, ktore vznikli presuvanim
3. premiestnil som iba utoky, urazky, osobne invektivy a ine
buchač
19.10.15,14:12
1. prispevky su v novej teme zobrazene v poradi v akom vznikli v povodnej teme, s tym ja neviem nic urobit.
Čítam a vidím.
Čítam ešte dobre..so zrakom je to už horšie, ale mám dobrú oftalogičku.

Ja netvrdím, že si to premiestil tak alebo onak.
Tvrdím len to, že poniektoré príspevky proste nedávajú význam, ak idú bez predchádzajúceho, na ktorý bola daná reakcia...takže aj to poradie sa dá dodržať.
taiko
19.10.15,14:19
1. prispevky su v novej teme zobrazene v poradi v akom vznikli v povodnej teme, s tym ja neviem nic urobit.
Čítam a vidím.
Čítam ešte dobre..so zrakom je to už horšie, ale mám dobrú oftalogičku.

Ja netvrdím, že si to premiestil tak alebo onak.
Tvrdím len to, že poniektoré príspevky proste nedávajú význam, ak idú bez predchádzajúceho, na ktorý bola daná reakcia...takže aj to poradie sa dá dodržať.
ak bol prispevok nazvime to " normalny ", neutocny, slusny, neurazajuci tak ostal v povodnej teme. Ber to ako zufalost prameniacu z nemoznosti zastavit prilev neslusnosti, vulgarnosti, oplzlosti, zloby, zlomyselnosti niektorych clenov, ktorym je jedno v akej teme si nadavaju, urazaju sa navzajom i svojich rodinnych prisnusnikov a inak vylievaju svoje zumpy do roznych tem.
A aby som bol uprimny, v tejto teme je mi uplne jedno ci tie splasky maju nejaky vyznam, alebo ci su v slede. Presuniem sem kazdy podobny vyssie popisany prispevok.
Ked sa niekomu nepaci, nech sa stazuje a nech mi admin da po prstoch, alebo nech ma aj zrusi.
A este neviem, co urobim, ked niekto na taketo prispevky bude hoci aj slusne reagovat, kedze presunutim povodneho prispevku strati "slusna " reakcia zmysel.
buchač
19.10.15,14:25
Ja to chápem, beriem, akceptujem...
Ale je tam jedno veľké ALE.
Viď vyššie Nondrolonove príspevky ohľadom Inzulínu, kde reagoval na mňa.
Jeho príspevky si premiestnil, moje nie. Záleží mi síce na tom ako na lanskom snehu, ale ak by som chcel reagovať, tak proste niet na čo - pointa uniká.
kukučka
19.10.15,14:49
tai, jasné, že som to nepísala tebe, trošku mrníkujem :---
lacotinka
19.10.15,15:01
vráť prosím, ten môj príspevok
uuuf to som musel nejak nahodou zmazat ked som svoje chyby opravoval, prepac
Opravou myslíš čo ?
To hala bala usporiadanie ?

Keď si už premiestňoval z druhej témy, tak si mal dať všetko, hlavne po poriadku a v takom slede, aby bolo jasné, čo s čím a ako súvisí.
Inak je to len znôška príspevkov, ktoré nedávajú význam.

Tému by som skôr nazval "Ring voľný" a nie "Pieskovisko"...
-------------------------------------------------
Na pieskovisko patria malé deti, ktorým sa niečo nepáči a následne rúcajú koláčiky.
Preklad danej vety :
Do takejto témy patria prispievatelia (aj z iných tém a bez rozdielu pohlavia - nemenujem), ktorým sa nepáči kritika, pravda, oponentúra, atď...no hlavne a a zjavne nepochopili a aj nechápu dané....a občas aj srandu a aj iróniu.
Následne sú za silno múdrych.

A sranda, že Nandyho nedal vôbecsss :D

asi sú kamoši( ako dve prirodzenia ! )
buchač
19.10.15,15:07
Preco je v tejto teme moj prispevok 2. strana? Nemala som, ani nemam v umysle, tu prispievat

Prečo, prečo....

Na výstrahu...........;) :D :D :D
lacotinka
19.10.15,15:13
Tai...založ prosim tuto nasim chaloššom....nejaku novu temu....tam nech si na" piesku robia bábovičky"....:D..díkeskó
mysliš takéto niečo ? :)
l (http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html)

Tajko.

Ty ako moderátor si na hovno

Miesto toho aby si vymazal prvý sprostý príspevok (alebo SSkou usmernil prispievateľa aby NEPÍSAL hovadiny / napríklad naposledy je tu taký Nandrík / pred rokom ešte Stano / občas Peťka / pred dvomi rokmi Laco montér / pred 5 rokmi Buchy / pred ním iní a iné ) ,
necháš to rozbehnúť
potom mažeš selektívne
.
zakladáš odpadové témy
Bblažkovú
Pieskovisko
.
ale to ti nepomôže
SPLETANISTI / BLBCI budú písať do iných tém
budú reakcie na nich
skurwia sa ďalšie témy
a zas budeš mať robotu
a budeš plakať, že nestíhaš

PS
Ak nestíhaš a nevieš to , tak to NEROB !
Nandrolon
19.10.15,15:15
Korela písala, že nemá problém chodiť na nákup s vozíkom a nie na invalidnom!!!
To musíš všetko prekrútiť? No, bola som zvedavá na novú tému, je ťa hodná.
To myslis na mna?
Ja si vozickarov vazim, ale ak vidim tie fiflenky na tych bordovocervenych "kolobezkach" elektrickych, tak su mi skor do smiechu...
Dalsia vec, taiko, preco su tu moje prispevky hlava-nehlava?
Ved ja tu vypadam teraz ako LA CocoTinka, co ma 5+ prispevkov za sebou, hoci mne sa to v reale nikdy nestalo...
Asi niekto potrebuje zo mna robit debila a Teba pouzil opat ako nastroj, ci??
Ps Buchac, ty nazyvas spomenuty "vozik taskou"?
Ja len potom ci nenazyvas aj pendolino napriklad lanovkou, lebo tych spolocnych menovatelov je tam adi rovnako, teda 0.
lacotinka
19.10.15,15:16
Preco je v tejto teme moj prispevok 2. strana? Nemala som, ani nemam v umysle, tu prispievat

Prečo, prečo....

Na výstrahu...........;) :D :D :D

Už bolo na čase :D
lacotinka
19.10.15,15:31
Asi niekto potrebuje zo mna robit debila a Teba pouzil opat ako nastroj, ci??






Nepotrebuje = ty to robíš DOSTATOČNE
kukučka
19.10.15,16:19
Ježiškove husličky...je to taška na kolieskách, ty pendolíno :--- :D
Tweety
19.10.15,16:21
Kuki ale pendolino je rýchlovlak, či už nie?
kukučka
19.10.15,16:51
Má kolieska? Má, a rýchlejšie poviem "zober vozík", ako "zober tašku na kolieskach". :---

Ja píšem k veci a nerozmazávam namiesto ospravedlnenia ako ty. Stačí?
babka - ježibabka
19.10.15,17:27
Má kolieska? Má, a rýchlejšie poviem "zober vozík", ako "zober tašku na kolieskach". :---

Ja píšem k veci a nerozmazávam namiesto ospravedlnenia ako ty. Stačí?
Ja mám na nákup také aj dve. Väčšiu aj menšiu a hovorím tomu KÁRA. Mám to premenovať na vozík, alebo na pendolíno?
Kto to vie, nech odpovie:D:D:D:D:D:D:D:D:D
buchač
19.10.15,17:28
Kuki, ked uz to rozpitvavas, hoci mne je to jedno, tak taska na kolieskach sa da nazvat vozikom???
Keď to tak pitváš, tak dá.
Napríklad... http://www.nakupne-tasky.sk/produkty/tasky-na-kolieskach
kukučka
19.10.15,19:18
A ak povies pri 100 ludoch, ze "zober vozik".
Kolko z nich si predstavi tasku??? Max 1 a to budes este ty.
Pisem to preto, lebo casto vidim tie panicky na tych bordocervenych elektro- vozickoch, pricom mozu normalne chodit...
Ja sa mam ospravedlnit za to, ze som to pochopil presne tak ako to bolo napisane? To je nejaka nova doba?


Poviem to blízkemu človeku v rozhovore o nákupe. Mňa ty nedobehneš, :---

A neviem načo spomínaš paničky, ja som také ešte nevidela. Drž sa témy.
misoft
19.10.15,19:22
A ak povies pri 100 ludoch, ze "zober vozik".
Kolko z nich si predstavi tasku??? Max 1 a to budes este ty.
Pisem to preto, lebo casto vidim tie panicky na tych bordocervenych elektro- vozickoch, pricom mozu normalne chodit...
Ja sa mam ospravedlnit za to, ze som to pochopil presne tak ako to bolo napisane? To je nejaka nova doba?
Fíha.... nuž ja som to pochopil hneď..... ale "vozík" nemám :D - zatiaľ len tú ťažkú tašku - ale ekologickú - potrhá sa, vymením za novú. A robím to ešte od doby, keď stála 50 Sk. Tak si to spočítaj, koľko som ušetril..... mením skoro každých 6 mesiacov....
taiko
19.10.15,19:32
No komedia. Ja som mal umysel, ze tu budu koncit neslusni zurvalci, vulgarne si nadavajuci v inych temach a tu ajhla aj slusni ludia diskutuju :)
lacotinka
19.10.15,21:13
No komedia. Ja som mal umysel, ze tu budu koncit neslusni zurvalci, vulgarne si nadavajuci v inych temach a tu ajhla aj slusni ludia diskutuju :)

Lebo DEBIL založil sprostú tému podľa svojho prepytujem "rozumu" :D
a myslí, že všetko má byť tak ako chce on
korela
19.10.15,22:30
Nákupný vozík - nákup sa nenesie, ale vezie, pretože je na kolieskach.
vozík, -a m.

3. čo pripomína voz (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=voz&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) (význ. 1): astron. Veľký v. súhvezdie
● ja o → koze, ty o v-e;
ani (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ani&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) z v-a, ani (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ani&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) na v. ani (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ani&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) tak (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=tak&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs), ani (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=ani&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) onak (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=onak&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs), nijako;
byť (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=by%C5%A5&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) piatym kolesom na v-e zavadzať;.
vozík -a m.
1. zdrob. k 1
2. malé (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=mal%C3%A9&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) vozidlo (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=vozidlo&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) rozlič. uspôsobené: batožinový v., výklopný (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=v%C3%BDklopn%C3%BD&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) v.;
invalidný (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=invalidn%C3%BD&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) v.;
detský (http://slovniky.juls.savba.sk/?w=detsk%C3%BD&c=efab&d=priezviska&d=bernolak&d=hssjV&d=sssj&d=obce&d=sss&d=sssj2&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=psp&d=scs) v. kočík; kočík (vozík na prevážanie detí): športový kočík
.

Ďakujem kukučke, buchačovi a taikovi, že sa ma zastali.

Ešte dôvetok. Ak mi ujde bus, ktorý má od obchodov hodinový interval, domov to mám takmer dva km peši. Roky sme mali zaužívané týždenné nákupy. Teraz je interval aj väčší. Ordinárnosť nemá hranice.
korela
19.10.15,23:06
A ak povies pri 100 ludoch, ze "zober vozik".
Kolko z nich si predstavi tasku??? Max 1 a to budes este ty.
Pisem to preto, lebo casto vidim tie panicky na tych bordocervenych elektro- vozickoch, pricom mozu normalne chodit...
Ja sa mam ospravedlnit za to, ze som to pochopil presne tak ako to bolo napisane? To je nejaka nova doba?
Mrzí ma, že ťa oslovujem, ale tebe ešte nedošlo, ak sa tie ženy prevážajú na vozíkoch, môžu im síce nohy dobre slúžiť, ale ak tam hlavne nemáte rovinu, že môžu mať iks iných dg od srdcových po pľúcne a pod.?
U nás som ešte nevidela tieto vozíky v akcii na ulici. Dúfam, že to nepochopíš ako zľavovú akciu, pri tebe jeden nevie.
lacotinka
20.10.15,05:51
1, Nákupný vozík - nákup sa nenesie, ale vezie, pretože je na kolieskach.



2, Ďakujem kukučke, buchačovi a taikovi, že sa ma zastali.

3, Ak mi ujde bus, ktorý má od obchodov hodinový interval, domov to mám takmer dva km peši.


1, potom aj "dovolenkový" kufor (určite aspoň ten , čo má 4 kolieska) môže byť vozík
(z lietadla ho privezú na prívesných vozíkoch / a ak máš viac kufrov/aj vozíkových, naložíš si ich na letiskový vozík ) = vozíkov plná riť

2, mne nemusíš

3, logicky to súvisí, lebo aj bus má kolieska :D
korela
20.10.15,06:15
Nešpekuluj, nemusíš tu rolovať zbytočne, ale radšej necituj, ak polovicu vynecháš.
Na oblohe je Veľký voz aj Malý, kolesá pritom nemajú.
Môžeš sa obkolesiť všetkým možným aj nemožným. Koleso času sa krúti. Niekto má o koliesko viac a ešte píše, ako by si bol dal koleso.
Končím.
jar88
24.11.15,14:06
....Rozhodnutie o útlme zbrojárskej výroby v ČSSR padlo na predsedníctve vlády ČSSR koncom júla 1988. Teda skoro rok a pol pred zmenou režimu. Prvé projekty boli zastavené uznesením č. 112/88 z 26. júla 1988. Konverziu sa snažil urýchliť najmä federálny premiér Ladislav Adamec. "21. septembra 1989, teda stále ešte za predchádzajúceho režimu, prijala československá vláda (čiže ani nie prezident!) uznesenie č. 84/89, ktorým sa rozhodlo o utlmení tankovej výroby v ZŤS Martin do konca roku 1990......
Ľudkovia už asi zabudli, že v tých rokoch už boli úplne bežné problémy so "zásobovaním obyvateľstva". Tak sa nazýval nedostatok tovaru, aby to vyznievalo, ako nedostatky v logistike, ale v skutočnosti už skoro nebolo čo obliecť a jesť. Viem, že už aj mäsokombinát v Rači mlel vojenské mrazené kocky hovädzieho. Doteraz na tie párky nedajú určité skupiny ľudkov dopustiť.
jar88
24.11.15,14:09
..... pocuvajte, co mam zobrat lopatu a prehodit vas na pieskovisko ? :)
Čo máš? Veď je to pravda a naviac aj slušne (bez vulgarizmov) podávaná.
-------------------------------------------
Keď sa písalo o zapredancovi Havlovi, vtedy ti pieskovisko neprišlo dosť dobré?
Nandrolon
24.11.15,14:49
Takze nikde som nepisal ze pracujem na pesej zone v Ziline /co ani nepracujem/.
Korela tu niekolko rokov neustale pouziva skratky.
Nikdy som nepisal, ze havel mal ukoncit nejaku vyrobu v niektorej zbrojovke.
Takze babky a dedkovia, vela zdravia, zajtra to tu zase precitam.
Korela, a o Slotovi si tu pisala. Tazko by sa to hladalo, ale tak, ako komunikujes v tych svojich hadankach a inotajoch si tu o nom pisala.
Neviem ci Vas cvicila rozviedka alebo co ste robili za komousov /vykam vam /, ale komunikujete iba v inotajoch a naschval tak, aby sa to nedalo jednoducho na zaklade retazcoveho vyhladavania najst.
Ps: jar. Ak sa chces vyhnut u novorodenca klas. plienkam /co nedoporucujem/, tak pampersiek minies zhruba -8-10 ks za den /pamatam si zo sluzobky./. Takze pre kolenovrtov ako si ty to neprichadza do uvahy takto fungovat ani 3 dni.
buchač
24.11.15,16:09
To že prezident bol len "formálne" hlavou štátu, zrejme naši ľudkovia nič netušia.:D


:)) myslel som nandrolona, mojho kámoša :))
tu máš o tom niečo
http://www.sme.sk/c/6188532/havel-nebol-zodpovedny-za-kolaps-zbrojoviek.html
Tomu veriaci neuveria.
Buchač ti možno napíše - "že neblázny" šak to neny právda.

To, že prezident je (v tých demokratických štátoch) vlastne len ten formálna figúrka, šak to vie každý. ALE v normálnych krajinách už nie jedna figúrka padla...viď napríklad Nixon.
------------------------------------------
Je nepíšem nič, blázni - neblázni...len v súvislosti s bjutyho linkom dávam tiež link od toho istého vydavateľa.
http://www.sme.sk/c/3487272/fico-kritizoval-havla-a-zastavenie-zbrojarskej-vyroby.html
korela
24.11.15,19:38
Ja som zabudla, že nejaké pieskovisko tu existuje.
kopretinka
24.11.15,19:47
toto je hnojisko,nie pieskovisko
taiko
24.11.15,19:48
Ja som zabudla, že nejaké pieskovisko tu existuje.
ale na pieskovisku iba nezbednici sa ocitnu, co sarapatu robia :)
korela
24.11.15,19:51
Takze nikde som nepisal ze pracujem na pesej zone v Ziline /co ani nepracujem/.
Korela tu niekolko rokov neustale pouziva skratky.
Nikdy som nepisal, ze havel mal ukoncit nejaku vyrobu v niektorej zbrojovke.
Takze babky a dedkovia, vela zdravia, zajtra to tu zase precitam.
Korela, a o Slotovi si tu pisala. Tazko by sa to hladalo, ale tak, ako komunikujes v tych svojich hadankach a inotajoch si tu o nom pisala.
Neviem ci Vas cvicila rozviedka alebo co ste robili za komousov /vykam vam /, ale komunikujete iba v inotajoch a naschval tak, aby sa to nedalo jednoducho na zaklade retazcoveho vyhladavania najst.
Ps: jar. Ak sa chces vyhnut u novorodenca klas. plienkam /co nedoporucujem/, tak pampersiek minies zhruba -8-10 ks za den /pamatam si zo sluzobky./. Takze pre kolenovrtov ako si ty to neprichadza do uvahy takto fungovat ani 3 dni.
Nie som babka, deti mám mladšie od teba.
Vieš, ja som na ich stránke ani nikdy nebola, on ma nikdy nezaujímal, sem-tam možno v nejakom článku, keď mal problém s chľastom. TV debate. Preto fakt musím porozmýšľať, z akého dôvodu by som ho tu mohla spomenúť. Možno áno, všetko je možné, ale on bol po celý čas mimo môjho záujmu. Nebyť jeho, tá strana mohla úplne inak dopadnúť.
To by si sa čudoval, čo som robila počas socíku. Možno by si aj oľutoval, že si to napísal. A teraz sa z toho vymotaj, ako chceš.
kopretinka
24.11.15,19:51
Ja som zabudla, že nejaké pieskovisko tu existuje.
ale na pieskovisku iba nezbednici sa ocitnu, co sarapatu robia :)
takí patria do basy,nie na pieskovisko
korela
24.11.15,19:52
toto je hnojisko,nie pieskovisko
Ale ako čítam názov témy, stále tam svieti pieskovisko.
taiko
24.11.15,20:04
toto je hnojisko,nie pieskovisko
Ale ako čítam názov témy, stále tam svieti pieskovisko.
to bola od kopretinky metafora :D
taiko
24.11.15,20:04
Ja som zabudla, že nejaké pieskovisko tu existuje.
ale na pieskovisku iba nezbednici sa ocitnu, co sarapatu robia :)
takí patria do basy,nie na pieskovisko
jaj tak ale hadam za neslusne spravanie sa nezatvara do basy :)
misoft
25.11.15,09:34
Nandrolon
26.11.15,16:15
Od detstva ste hovorili hluposti tak ako vacsina ludi.
Ceskoslovensky vlciak je nazov plemena, rovnako ako nemecka doga.
Urcite to nie je nazov poulicnej zmesi, ktora zila v ceskoslovensku, ktore uz neexistuje.
Drbatu koncim, nakolko tvoj prispevok je iba trollovanie a o kynologii a psoch vies velke....
http://www.csv.sk/plemeno/nic
Nandrolon
26.11.15,16:44
Tvoje vedomosti o psoch siahaju presne tam, kde ten slovnik.
Mal som pocit, ze tvoj predch. prispevok, kde si spominala rozne plemena sa chcel tvarit naoko odborne. Bohuzial som sa mylil.
Vlciak slovny vyraz laikov nieco ako auto dzip/JEEP.
Nandrolon
26.11.15,17:00
Srandovna vlastnost ludi. Sice hovno o tom viem, hlavne ze zacnem pouzivat odborne nazvy ako clovek z fachu a ked ako hovori buchac ma da niekto do muky, tak na neho vytiahnem neodborny slovnik urceny pre laicku verejnost...
Sa necudujem ze to tu tak aj vypada...
alaya1
26.11.15,21:57
Od detstva sme hovorili týmto psom vlčiaky. A nie, že ma pohrýzol ovčiak. Ako príklad.
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=vl%C4%8Diak&s=exact&c=608a&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#
Nakoniec už ani Československo nie je.
Nedávno som čítala, že sa v prírode začínajú páriť vlci so psami. Tak vedci dumajú, že prečo. Potom budú dumať nad názvom. Zrejme tiež budú vychádzať najskôr z geografie.
Dobre, mali ste super výnimočného československého vlčiaka s PP a končím. Náš bol tiež výnimočný s PP.

Ak pises, ze pes ma svoj preukaz povodu, mala by si plemeno oznacovat presnym nazvom, lebo tak to ma vo svojom "rodnom liste". teba tiez nevolaju "Anicka, ked si Marienka."
alaya1
26.11.15,22:00
Buchac zla foto, my sme mali nie pieskovohnedeho, ale strieborneho, takze asi takto
http://www.tobrok.sk/vyklad%20stand,%20bonit/zuby-pes.jpg

Nie ja som dával fotku na Wiki...;)
Mne je to aj tak šuma fuk...
ALE rozdiel a aj význam, ba aj pôvod poznám...to nie je chválenie sa, to je konštatovanie.

No je pravdou, že pre laika a občas aj pre odborníka je vhodnejšie používanie výrazu "vlčiak".
Laik to má zafixované a pre odborníka v obyčajnej, bežnej debate nemá význam špecifikovať rozdiely.

To je niečo podobné, ako pri buldogovi...jeden výraz a pri tom ich je viacero...

Odbornik vola plemena tak, ako sa volaju, ak to nerobi, nie je odbornik.
korela
27.11.15,17:49
Jar88 - považuje za vlčiakov všetky tie väčšie strakaté "orechy" čo vypadajú ako degenerovaný ovčiak čo sa párili medzi sebou, proste taký degeneranti :-))))))))))))))))))
Nikto nemôže dať ruku do ohňa ani za svojich predkov, aj keby mal vypracovaný neviem aký a kým spracovaný rodokmeň.
Nandrolon
27.11.15,18:36
Jar88 - považuje za vlčiakov všetky tie väčšie strakaté "orechy" čo vypadajú ako degenerovaný ovčiak čo sa párili medzi sebou, proste taký degeneranti :-))))))))))))))))))
Nikto nemôže dať ruku do ohňa ani za svojich predkov, aj keby mal vypracovaný neviem aký a kým spracovaný rodokmeň.
Tolko sebareflexie v jednom prispevku.
korela
27.11.15,18:48
Jar88 - považuje za vlčiakov všetky tie väčšie strakaté "orechy" čo vypadajú ako degenerovaný ovčiak čo sa párili medzi sebou, proste taký degeneranti :-))))))))))))))))))
Nikto nemôže dať ruku do ohňa ani za svojich predkov, aj keby mal vypracovaný neviem aký a kým spracovaný rodokmeň.
Tolko sebareflexie v jednom prispevku.
Ty nie si schopný napísať jednu, normálnu, logickú a slušnú odpoveď.
jar88
27.11.15,21:01
Jar88 - považuje za vlčiakov všetky tie väčšie strakaté "orechy" čo vypadajú ako degenerovaný ovčiak čo sa párili medzi sebou, proste taký degeneranti :-))))))))))))))))))
Nikto nemôže dať ruku do ohňa ani za svojich predkov, aj keby mal vypracovaný neviem aký a kým spracovaný rodokmeň.
Tolko sebareflexie v jednom prispevku.
Ty nie si schopný napísať jednu, normálnu, logickú a slušnú odpoveď.
A ty sa čuduješ?
Nandrolon je beloch a ani to nemá napísané v rodnom liste. No a to, že pani matrikárka napísala do rodného listu pána učiteľa a nie bieleho skladníka, na belochovi nič nemení. Teda za predpokladu, že bol skladník beloch.
---------------------------------------------------
Ak by bol ten skladník inej rasy, zrejme by nandrolon nebol belochom a určite by to nezmenila svojim zápisom ani pani matrikárka.
-----------------------------------------------------------------
Tým som chcel povedať, že ak niekto vyzerá, ako beloch, je to beloch a ak nejaký pes vyzerá, ako Československý vlčiak, nieje predsa oriešok.
jar88
27.11.15,21:09
Od detstva ste hovorili hluposti tak ako vacsina ludi.
Ceskoslovensky vlciak je nazov plemena, rovnako ako nemecka doga.
Urcite to nie je nazov poulicnej zmesi, ktora zila v ceskoslovensku, ktore uz neexistuje.
Drbatu koncim, nakolko tvoj prispevok je iba trollovanie a o kynologii a psoch vies velke....
http://www.csv.sk/plemeno/nic

To ti vyšlo, trefné.:) Všetci sme boli pred 89 drbnutí.
Presne tak, len si ma zabudla z tej vašej skupiny vylúčiť.:)
A k tým vlčiakom len toľko, že v sedemdesiatych rokoch sme všetci bežne nazývali nemeckých ovčiakov a československých vlčiakov jednoducho a spoločne vlčiakmi.
Tých, ktorého tu Nandrolon dal aj s linkom a obrázkom a označil, ako Čechoslováka, tu bolo naozaj dosť hojne.

Za plemeno bolo uznane v roku 1982. v 70 rokoch sa este len slachtil a vobec nebol rozsireny medzi ludmi.
Veď to, kedy boli tieto psy uznané, ako samostatné plemeno neznamená, že neboli na svete. Veľa týchto jedincov sa dostalo do rúk civilistom. Mali podstatne kratšiu srsť, ako nemecký ovčiak a tiež mali lepší postoj. Jasné že aj inú hlavu (a krásne im stáli uši) a ešte v tých časoch neboli "čistokrvní". Naviac v tých časoch boli aj trošku mohutnejší. Ale jasne bolo už vtedy vidieť, že je to úplne iný typ "vlčiaka". Aj keď to ešte nebol Československý vlčiak.
A ešte jedna maličkosť.
Skoro nikto nepoužíval na nemeckého ovčiaka názov OVČIAK. Jednoducho to medzi ľuďmi bol VLČIAK.

Vo zvyraznenom texte pises nazvy plemien v 70- tych rokoch, teraz pises, ze to este neboli tie plemena. Mas v tom trocha chaos. O plemeni mozes pisat az od datumu vytvorenia a uznania standartu v FCI, co u CV je od roku 1982, inak mozes pisat o psovi podobnom, ci krizencovi toho plemena.
Aháá, takže v stredoveku u vás ešte nežili belosi?
A kto tam u vás vtedy žil?
Lebo v stredoveku ešte neboli belosi, černosi, mongoli a podobne.
alaya1
27.11.15,21:30
odpoved hodna kynologa :).
kukučka
27.11.15,21:54
Asi ten pes bol skôr ako nejaký papier od komisie. či sa mýlim? Načo je dobré to vyvyšovanie sa?
korela
27.11.15,23:32
"Mali sme cistokrvneho s PP Ceskoslovenskeho vlciaka a toho ste urcite nemali."
Predstav si, že mali. Vyberali sme si ako prví z vrhu.
V ktorej CHS ste kupovali, poznam chovatelov, aj zakladatela chovu.
Premýšľam, k čomu by ti to asi tak bolo. Kedy sme ho kupovali som uviedla, chlap bol starší, podľa mňa už dávno nežije, je tam všetko prestavané, preukaz sme odovzdali so psom. Nemám tušenie, ako sa chovná stanica volala.
korela
27.11.15,23:58
Od detstva sme hovorili týmto psom vlčiaky. A nie, že ma pohrýzol ovčiak. Ako príklad.
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=vl%C4%8Diak&s=exact&c=608a&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#
Nakoniec už ani Československo nie je.
Nedávno som čítala, že sa v prírode začínajú páriť vlci so psami. Tak vedci dumajú, že prečo. Potom budú dumať nad názvom. Zrejme tiež budú vychádzať najskôr z geografie.
Dobre, mali ste super výnimočného československého vlčiaka s PP a končím. Náš bol tiež výnimočný s PP.

Ak pises, ze pes ma svoj preukaz povodu, mala by si plemeno oznacovat presnym nazvom, lebo tak to ma vo svojom "rodnom liste". teba tiez nevolaju "Anicka, ked si Marienka."
Ty, ako bývalá učiteľka, by si na rozdiel od chlapov mohla rešpektovať Slovník slovenského jazyka a JULS, keď rešpektuješ kynologickú terminológiu. Ty máš zadefinovanú terminológiu odbornú. Ak sa ti spracovanie hesla vlčiak v slovníku nepáči a je pre kynológov nevyhovujúce, obráť sa so žiadosťou o úpravu na JULS.
alaya1
28.11.15,07:03
Od detstva sme hovorili týmto psom vlčiaky. A nie, že ma pohrýzol ovčiak. Ako príklad.
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=vl%C4%8Diak&s=exact&c=608a&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#
Nakoniec už ani Československo nie je.
Nedávno som čítala, že sa v prírode začínajú páriť vlci so psami. Tak vedci dumajú, že prečo. Potom budú dumať nad názvom. Zrejme tiež budú vychádzať najskôr z geografie.
Dobre, mali ste super výnimočného československého vlčiaka s PP a končím. Náš bol tiež výnimočný s PP.

Ak pises, ze pes ma svoj preukaz povodu, mala by si plemeno oznacovat presnym nazvom, lebo tak to ma vo svojom "rodnom liste". teba tiez nevolaju "Anicka, ked si Marienka."
Ty, ako bývalá učiteľka, by si na rozdiel od chlapov mohla rešpektovať Slovník slovenského jazyka a JULS, keď rešpektuješ kynologickú terminológiu. Ty máš zadefinovanú terminológiu odbornú. Ak sa ti spracovanie hesla vlčiak v slovníku nepáči a je pre kynológov nevyhovujúce, obráť sa so žiadosťou o úpravu na JULS.

Opat ta poprosim, aby si do konverzacie nezatahovala a nedehonestovala urcite profesia, aj ked sa ma to teraz vobec netyka. Pouzivam odbornu terminologiu tam, kde sa ma pouzivat spravne, tiez ak ma boli slepak, nepoviem, ze ma boli hrube crevo, len preto, ze su obidva vnutornosti crevami. Takze v deleni plemien sa aj nadalej budem riadit http://www.fci.be/en/
alaya1
28.11.15,07:08
Asi ten pes bol skôr ako nejaký papier od komisie. či sa mýlim? Načo je dobré to vyvyšovanie sa?
Neviem, komu si to adresovala, prispevok mas pod mojim, tak mozno mne, preto odpoviem, ze ludia vyslachtili urcite plemena, koli niecomu, co ich na nich zaujalo, co preferuju, co im vyhovuje a co sa im paci. Preto nechapem, ake vyvysovanie sa, ak ma pes papier na to, ze tym plemenom, je. To je vsetko. Komu je suma fuk, akeho ma psa, aku ma povahu, exterier, ten ma orieska - bastarda / https://sk.wikipedia.org/wiki/Bastard/. Kto vsak ma zaujem o konkretne plemeno, alebo psa na konkretny ucel -pracovny, polovny, sprievodny pes, neplznuci, tak si zadovazi psa aj s tym papierom - rodokmenom.
buchač
28.11.15,07:32
Keď sa chlapci prekárajú, naťahujú, vadia......tak sa vraví, že sa predvádzajú, že kto má väčšieho onýho...;)

...a u ženských je to potom ako ? :rolleyes:
Radšej nepokračujem...:cool::---:D
jar88
28.11.15,07:41
Asi ten pes bol skôr ako nejaký papier od komisie. či sa mýlim? Načo je dobré to vyvyšovanie sa?
Neviem, komu si to adresovala, prispevok mas pod mojim, tak mozno mne, preto odpoviem, ze ludia vyslachtili urcite plemena, koli niecomu, co ich na nich zaujalo, co preferuju, co im vyhovuje a co sa im paci. Preto nechapem, ake vyvysovanie sa, ak ma pes papier na to, ze tym plemenom, je. To je vsetko. Komu je suma fuk, akeho ma psa, aku ma povahu, exterier, ten ma orieska - bastarda / https://sk.wikipedia.org/wiki/Bastard/. Kto vsak ma zaujem o konkretne plemeno, alebo psa na konkretny ucel -pracovny, polovny, sprievodny pes, neplznuci, tak si zadovazi psa aj s tym papierom - rodokmenom.

Mám psov s PP (žiadni šampióni) a aj ich potomkov bez PP. Sú to nádherní jedinci toho konkrétneho plemena. Predstav si, že sa im nenarodili žiadni orieškovia.

-------------------------

A už len maličkosť.

Československý vlčiak nieje Slovenské národné plemeno.

Oprav si to vo svojich vedomostiach.
alaya1
28.11.15,07:45
Asi ten pes bol skôr ako nejaký papier od komisie. či sa mýlim? Načo je dobré to vyvyšovanie sa?
Neviem, komu si to adresovala, prispevok mas pod mojim, tak mozno mne, preto odpoviem, ze ludia vyslachtili urcite plemena, koli niecomu, co ich na nich zaujalo, co preferuju, co im vyhovuje a co sa im paci. Preto nechapem, ake vyvysovanie sa, ak ma pes papier na to, ze tym plemenom, je. To je vsetko. Komu je suma fuk, akeho ma psa, aku ma povahu, exterier, ten ma orieska - bastarda / https://sk.wikipedia.org/wiki/Bastard/. Kto vsak ma zaujem o konkretne plemeno, alebo psa na konkretny ucel -pracovny, polovny, sprievodny pes, neplznuci, tak si zadovazi psa aj s tym papierom - rodokmenom.

Mám psov s PP (žiadni šampióni) a aj ich potomkov bez PP. Sú to nádherní jedinci toho konkrétneho plemena. Predstav si, že sa im nenarodili žiadni orieškovia.

-------------------------

A už len maličkosť.

Československý vlčiak nieje Slovenské národné plemeno.

Oprav si to vo svojich vedomostiach.

Takze si mnozitel,odchovavas orieskov, dokaz na to, ze je to plemeno, za ktore ho vydavas nemas, ci boli psy nestandartne a neuchovnili ti ich? To je jedno, nazor uz mam.
------------------------------------------------------------------------------------------------
este malickost
NÁRODNÉ PLEMENÁ

Slovenský čuvač [PDF]
Slovenský kopov [PDF]
Slovenský hrubosrstý stavač [PDF]
Československý vlčiak [PDF]
http://www.skj.sk/phpmenu.php

A myslim si, ze uz aj stacilo. :).
misoft
28.11.15,08:00
Mám psov s PP (žiadni šampióni) a aj ich potomkov bez PP. Sú to nádherní jedinci toho konkrétneho plemena. Predstav si, že sa im nenarodili žiadni orieškovia.
A čo sa im narodilo? :eek: električka?
Toto:
http://www.tvproducts.sk/i/tovar/4/584_interaktivne-steniatko_1.jpg
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
korela
28.11.15,08:04
Opat ta poprosim, aby si do konverzacie nezatahovala a nedehonestovala urcite profesia, aj ked sa ma to teraz vobec netyka. Pouzivam odbornu terminologiu tam, kde sa ma pouzivat spravne, tiez ak ma boli slepak, nepoviem, ze ma boli hrube crevo, len preto, ze su obidva vnutornosti crevami. Takze v deleni plemien sa aj nadalej budem riadit http://www.fci.be/en/
Ktorú som tu dehonestovala? Učiteľa? Určite to bolo úplne zle pochopené. Mňa rodičia vždy viedli k váženiu si učiteľského stavu. Ešte po starom, notár, lekár, učiteľ. V rodine sme mali pedagógov. Ja som mala šťastie na základnej škole na vynikajúcich a spravodlivých učiteľov. Ja som vedela vždy dobre vysvetľovať. Keď už, tak si ich dovolím triediť na dobrých a zlých na základe skúseností. Viem, ako si dokážu učitelia sadnúť na nejaké dieťa, najmä ak ho nevedia zvládnuť a ešte sa o ňom bavia po kabinetoch. Učiteľ by mal byť osobnosť a mať talent učiť a pokladať svoju prácu za povolanie, nie zamestnanie.
Nie raz som tu spomenula učiteľov v zmysle, z čoho budú žiť v penzii. Sú dlhodobo podhodnotení. Ja som tá posledná, ktorá by ich stav znižovala. Naopak, neviem si ani predstaviť, ako ťažko sa musí niekde dnes učiť.
Mňa keď pichá slepé črevo, nepoviem slepák.
Kynológovia nech sa držia svojej terminológie, čo je logické, a v bežnej reči nech je dovolené sa vyjadrovať ľuďom podľa pravidiel slovenského jazyka. Jedno aj druhé je povolené. Podľa významu hesiel v slovníku sa riadia aj právnici, nielen bežní ľudia.
korela
28.11.15,08:36
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Kríženci sú zdravší, to ako plus.
misoft
28.11.15,08:40
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!

Pozri, tolkym ludom vo svete to jedno nie je, tak snad im to doprajme.http://www.fci.be/en/.


S tym, co som zvyraznila absolutne nesuhlasim,. Je to blbost na entu. Takze si kazdy zime svoj zivot s tym tvorom, s ktorym chceme.
Jáááj holka - nepochopila? Nepochopila!
Nepoukazoval som na tie sútaže..... to je iná liga.... skús sa pozrieť na bežný život.....
alaya1
28.11.15,08:41
Myslim, ze mnohym by aj toto uplne stacilo :).
Bingo!
Bingo? Určite? Ešteže sa bavíme v rovine psov. Príroda si žije svoj život. Žirafa sa so slonom nepári.
Keď tu spomeniem klonovanie Číňanov ovce so škrkavkou, je to vraj v poriadku. Ale zasa tá je tiež dostatočne ohybná ako československý vlčiak.



ved tu islo o to, ze niektorym zivy tvor nepatri do ruk, nechapes? ze im staci plysacik :).
alaya1
28.11.15,08:42
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!

Pozri, tolkym ludom vo svete to jedno nie je, tak snad im to doprajme.http://www.fci.be/en/.


S tym, co som zvyraznila absolutne nesuhlasim,. Je to blbost na entu. Takze si kazdy zime svoj zivot s tym tvorom, s ktorym chceme.
Jáááj holka - nepochopila? Nepochopila!
Nepoukazoval som na tie sútaže..... to je iná liga.... skús sa pozrieť na bežný život.....



Pochopila a zvyraznila som to, co je blbost.
alaya1
28.11.15,08:48
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Kríženci sú zdravší, to ako plus.
To je velky mytus. Su krizenci vysetrovani povinne na dedicne choroby? Na ochorenia klbov, oci, a pod.? U psov v PP chove je to povinne a jedince, ktore nie su v poriadku su z chovu vylucovane, nereprodukuje sa na nich. Je toto mozne povedat aj pri krizencoch? Ze sa choroby neprenasaju na potomstvo? Tak ak argumentujes, argumentuj objektivne a realne, nie takymito vymyslami. Nieco treba aj vediet, nie len z principu popierat to, co sa mi paci popriet.
korela
28.11.15,09:03
Myslim, ze mnohym by aj toto uplne stacilo :).
Bingo!
Bingo? Určite? Ešteže sa bavíme v rovine psov. Príroda si žije svoj život. Žirafa sa so slonom nepári.
Keď tu spomeniem klonovanie Číňanov ovce so škrkavkou, je to vraj v poriadku. Ale zasa tá je tiež dostatočne ohybná ako československý vlčiak.



ved tu islo o to, ze niektorym zivy tvor nepatri do ruk, nechapes? ze im staci plysacik :).
Nie, nechápem. Prezrela som si celé pôvodné vlákno, nie je to ani argument, ani irónia, je to proste nezmysel.
Kto chce živého tvora, nekúpi si plyšáka. To už zachádzaš trochu priďaleko. V ničom to nenadväzuje na predchádzajúce citované príspevky.
korela
28.11.15,09:06
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Kríženci sú zdravší, to ako plus.
To je velky mytus. Su krizenci vysetrovani povinne na dedicne choroby? Na ochorenia klbov, oci, a pod.? U psov v PP chove je to povinne a jedince, ktore nie su v poriadku su z chovu vylucovane, nereprodukuje sa na nich. Je toto mozne povedat aj pri krizencoch? Ze sa choroby neprenasaju na potomstvo? Tak ak argumentujes, argumentuj objektivne a realne, nie takymito vymyslami. Nieco treba aj vediet, nie len z principu popierat to, co sa mi paci popriet.
Sprav si súkromnú štatistiku iba zo svojho okolia, koľko ľudia chodia k veterinárom s čistokrvnými psami a orechmi.
alaya1
28.11.15,09:20
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Kríženci sú zdravší, to ako plus.
To je velky mytus. Su krizenci vysetrovani povinne na dedicne choroby? Na ochorenia klbov, oci, a pod.? U psov v PP chove je to povinne a jedince, ktore nie su v poriadku su z chovu vylucovane, nereprodukuje sa na nich. Je toto mozne povedat aj pri krizencoch? Ze sa choroby neprenasaju na potomstvo? Tak ak argumentujes, argumentuj objektivne a realne, nie takymito vymyslami. Nieco treba aj vediet, nie len z principu popierat to, co sa mi paci popriet.
Sprav si súkromnú štatistiku iba zo svojho okolia, koľko ľudia chodia k veterinárom s čistokrvnými psami a orechmi.

Korela, pohybujem sa v tejto oblasti 20 rokov, dovolim si tvrdit to, co tvrdim.

P.S. v okoli mojho bydliska su 4 psy s PP, ostane su akoze yorky, akoze maltezaci a pod. takze aj to je vzorka znalosti problematiky na Slovensku. V Cechach je to uplne ine, vo svete detto.
korela
28.11.15,09:49
Do témy množiarní sa nepustím, sama som proti nim. Ľudia, ktorí to robia, nevedia je čo všetko za tým. Ak sa dostane taký psík do dobrých rúk, tak je ešte dobre. Ale Slovensko nie je hlúpe, iba stále chudobné. Tak ľudia hľadajú cestu menšieho odporu. Tak to vidím ja. Prejsť sa v Prahe po parkoch je jedna podívaná. Ale i tam sa nájdu oriešky medzi nimi.
Každý človek prirodzene vzhliada k čistokrvnému plemenu, tie psy sú krásne. Keby som mohla, mám doma tri plemená naraz.
Ale zasa v celom svete nie, u nás ešte nepobehuje také množstvo opustených psov po uliciach, ako v iných štátoch. Množia sa bez dozoru a premnožujú sa. Je to tragédia pre nich, aj pre mestá a ich obyvateľov. Ešte ich nekonzumujeme a pod.
V noci som išla s mojou na chvíľu ešte von, a po druhej strane ulice išiel sám väčší pes, nemohli sa vidieť. Čakala som, či moja zareaguje. Máme asfaltové chodníky. Započula v tom tichu, potešilo ma.
Nandrolon
28.11.15,10:38
Krizenci su zdravsi, presne rovnako ako sa to traduje o ciganoch. Blbost na 3,14 tu.
Krizencov nikto nikdy na nic nevysetroval, presne ako ciganov, pritom krizenci sa dozivaju diametralne menej ako cestokrvne psy, presne ako romovia.
Jar, vies co sa ti narodilo???
Stena bez PP po rodicoch s PP.
Ak by si aj bol oficialny chovatel, co niesi a chcel by si na vsetky mladata vystavit papiere, nemuseli by ich vydat.
Ak je 5 mladat a jedno ma nejaky defekt, napr. biely fliacik na mieste, kde nema byt, papiere by nedostalo, teda uz to nie je cistokrvny pes.
Korela, na tvoj prispevok som zareagoval preto tak, lebo ty si ta, ktorej prispevky castokrat nemaju ani hlavu ani patu. Este raz si precitaj, ako si reagovala na konkretnu vec. Logicky zmysel to nema, jedine snaha o intelektualny pod*eb.
korela
28.11.15,12:11
Myslím si, že 16 rokov (možno i viac, bola z útulku "vlčiačka") je slušný vek dožitia, ako zjavne nečistokrvného plemena. Až ku koncu asi 2 roky pred smrťou 2 operácie. Dovtedy sme veterinára nepotrebovali na žiadny zákrok.
korela
28.11.15,12:12
Keď sa niekto nudí, nech založí nový a pútavý príspevok. Nerozoberajú sa tu štátne psy, tak prečo práve k Blažkovej?
alaya1
28.11.15,13:57
Myslim, ze tato tema je urcena asi len na " zelania" inym clenom Porady. !!. Prisievala som par prispevkami tu preto, ze sa mi tie prispevky, na ktore som reagovala bud nepacili, alebo niektore aj potesili.
jar88
28.11.15,14:46
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Kríženci sú zdravší, to ako plus.
To je velky mytus. Su krizenci vysetrovani povinne na dedicne choroby? Na ochorenia klbov, oci, a pod.? U psov v PP chove je to povinne a jedince, ktore nie su v poriadku su z chovu vylucovane, nereprodukuje sa na nich. Je toto mozne povedat aj pri krizencoch? Ze sa choroby neprenasaju na potomstvo? Tak ak argumentujes, argumentuj objektivne a realne, nie takymito vymyslami. Nieco treba aj vediet, nie len z principu popierat to, co sa mi paci popriet.
Sprav si súkromnú štatistiku iba zo svojho okolia, koľko ľudia chodia k veterinárom s čistokrvnými psami a orechmi.

Korela, pohybujem sa v tejto oblasti 20 rokov, dovolim si tvrdit to, co tvrdim.

P.S. v okoli mojho bydliska su 4 psy s PP, ostane su akoze yorky, akoze maltezaci a pod. takze aj to je vzorka znalosti problematiky na Slovensku. V Cechach je to uplne ine, vo svete detto.
Mala si napísať hneď v prvom príspevku, že si dlhoročná množiteľka yorkov a nemusel som ťa tu dráždiť.;)
Ja mám psov, ale nemám ich na predaj a zarábanie.:---
--------------------------
PS: york ani nieje pes, tak načo PP množiarne?:eek:
No a tak, ako o varení, končím aj debatu o psoch.
alaya1
28.11.15,16:16
jar88- prosim, nauc sa citat s porozumenim :).
pavol54
28.11.15,17:01
Keď sa chlapci prekárajú, naťahujú, vadia......tak sa vraví, že sa predvádzajú, že kto má väčšieho onýho...;)

...a u ženských je to potom ako ? :rolleyes:
Radšej nepokračujem...:cool::---:D
jeden môj bývalý kolega hovorieval že niektoré majú "veľkú moc" ale nevie či sa nepomýlil a správne malo byť "moc veľkú"
pavol54
29.11.15,14:49
jar88- prosim, nauc sa citat s porozumenim :).
myslíš že tie prosby pomôžu? Treba vysvetliť pojem "s porozumením" lebo čítať aj písať vie len či tomu aj rozumie
kopretinka
30.11.15,10:53
taiko,tebe to moderovanie už riadne lezie na mozog.........toto mala byť normálna téma,síce nenáročná,ale zo začiatku tu tie komentáre a príspevky na seba nadväzovali.....ty si z toho urobil smetisko,kam presúvaš tebe nepohodlné komentáre,ktoré teraz nemajú žiaden zmysel.
Aj by som pridala smajla,ale nie je tu taký,čo trieska hlavou o stenu.
Ing. Ľubomír Janoška
30.11.15,11:00
taiko,tebe to moderovanie už riadne lezie na mozog.........toto mala byť normálna téma,síce nenáročná,ale zo začiatku tu tie komentáre a príspevky na seba nadväzovali.....ty si z toho urobil smetisko,kam presúvaš tebe nepohodlné komentáre,ktoré teraz nemajú žiaden zmysel.
Aj by som pridala smajla,ale nie je tu taký,čo trieska hlavou o stenu.

ponúkni sa
http://photobucket.com/images/bang%20head%20against%20wall
Nandrolon
30.11.15,11:05
V tom treťom rade ten druhý smajlík nie je Jar88?
Akýsi je rozčúlený :-))))))))))))))))))))))))
http://i207.photobucket.com/albums/bb263/slimkid_buckeye/animations/bang-head_zps471ffe0c.gif

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
misoft
30.11.15,11:35
V tom treťom rade ten druhý smajlík nie je Jar88?
Akýsi je rozčúlený :-))))))))))))))))))))))))
http://i207.photobucket.com/albums/bb263/slimkid_buckeye/animations/bang-head_zps471ffe0c.gif

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Náááááá..... šak ty si lepší ako NSA, FBI, CIA SIS dohromady - odhalil si ho :D:D:D
buchač
30.11.15,11:52
taiko,tebe to moderovanie už riadne lezie na mozog.........toto mala byť normálna téma,síce nenáročná,ale zo začiatku tu tie komentáre a príspevky na seba nadväzovali.....ty si z toho urobil smetisko,kam presúvaš tebe nepohodlné komentáre,ktoré teraz nemajú žiaden zmysel.
Aj by som pridala smajla,ale nie je tu taký,čo trieska hlavou o stenu.



http://cdn-0.skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-79-headbang.gif
misoft
30.11.15,11:57
Kvaka
30.11.15,13:04
taiko,tebe to moderovanie už riadne lezie na mozog.........toto mala byť normálna téma,síce nenáročná,ale zo začiatku tu tie komentáre a príspevky na seba nadväzovali.....ty si z toho urobil smetisko,kam presúvaš tebe nepohodlné komentáre,ktoré teraz nemajú žiaden zmysel.
Aj by som pridala smajla,ale nie je tu taký,čo trieska hlavou o stenu.



http://cdn-0.skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-79-headbang.gif
Prečo práve ty? Už si zabudol? http://www.porada.sk/t270387-p67-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-x.html#post2795668
alebo http://www.porada.sk/t270387-p133-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-x.html#post2795668
taiko
30.11.15,13:34
taiko,tebe to moderovanie už riadne lezie na mozog.........toto mala byť normálna téma,síce nenáročná,ale zo začiatku tu tie komentáre a príspevky na seba nadväzovali.....ty si z toho urobil smetisko,kam presúvaš tebe nepohodlné komentáre,ktoré teraz nemajú žiaden zmysel.
Aj by som pridala smajla,ale nie je tu taký,čo trieska hlavou o stenu.
neboj, nelezie. Toto inkdy nemala byt normalna tema, nieco o tom viem, zalozil som ju ;) A nema mat ani zmysel. Toto je len ulozisko pre prispevky, zvady, ktore podla mojho nazoru prznia ine temy. Vid kynologicke orgie z "Co ma potesilo....".
A neblazni, ako by mi tie prispevky mohli nyt nepohodlne :D Na normalnych forach by tie prispevky, ba az cele debaty boli zmazane a nespatnici zabanovani. Tu su len presunute na smetisko.
alaya1
30.11.15,13:52
taiko,tebe to moderovanie už riadne lezie na mozog.........toto mala byť normálna téma,síce nenáročná,ale zo začiatku tu tie komentáre a príspevky na seba nadväzovali.....ty si z toho urobil smetisko,kam presúvaš tebe nepohodlné komentáre,ktoré teraz nemajú žiaden zmysel.
Aj by som pridala smajla,ale nie je tu taký,čo trieska hlavou o stenu.
neboj, nelezie. Toto inkdy nemala byt normalna tema, nieco o tom viem, zalozil som ju ;) A nema mat ani zmysel. Toto je len ulozisko pre prispevky, zvady, ktore podla mojho nazoru prznia ine temy. Vid kynologicke orgie z "Co ma potesilo....".
A neblazni, ako by mi tie prispevky mohli nyt nepohodlne :D Na normalnych forach by tie prispevky, ba az cele debaty boli zmazane a nespatnici zabanovani. Tu su len presunute na smetisko.

Co bolo nenormalne, ci porusujece etiketu tejto stranky v tom, ze som uviedla slovenske narodne plemena psov, tie si tu tiez presunul, co bolo debilne na tom, ze misoft pricapil obrazok plysacika a ja som pripisala, ze mnohym ludom by toto malo stacit. Nie zivy tvor.
Uz davnejsie som napisala, ze ti to moderovanie sadlo asi na mozog, nemas sa preboha kde realizovat, tak tu sa citis silnym samcom?? Preco toto co stvaras ty, nerobia ini moderatori? Ako vies, ze len tvoj nazor je ten spravny? Ktory z uvedenych prispevkov bol nahlaseny, ako nevhodny, ze si sa nim ako moderator zaoberal? Nehodnot, co by bolo na inych forach, ale toto forum ma svoje pravidla, ak ich niekto dodrziava tak to akceptuj, aj ked ti to je proti srsti. Necital si absolutne to, co si presunul, len si nahodne popresuval prispevky, lebo inak, by si tie, co tam ostali nenechaval tam!. Nemal by si moderovat, nemas na to a je to na skodu tejto stranky. Adminom boli verejne moderatori vyzvani, aby okamzite riesili Karasa, ak sa objavi na Porade, ty si ho kludne v menovanej teme nechal realizovat sa par mesiacov a kazdy vedel, ze je to on, ani sa tym netajil!.
taiko
30.11.15,14:01
taiko,tebe to moderovanie už riadne lezie na mozog.........toto mala byť normálna téma,síce nenáročná,ale zo začiatku tu tie komentáre a príspevky na seba nadväzovali.....ty si z toho urobil smetisko,kam presúvaš tebe nepohodlné komentáre,ktoré teraz nemajú žiaden zmysel.
Aj by som pridala smajla,ale nie je tu taký,čo trieska hlavou o stenu.
neboj, nelezie. Toto inkdy nemala byt normalna tema, nieco o tom viem, zalozil som ju ;) A nema mat ani zmysel. Toto je len ulozisko pre prispevky, zvady, ktore podla mojho nazoru prznia ine temy. Vid kynologicke orgie z "Co ma potesilo....".
A neblazni, ako by mi tie prispevky mohli nyt nepohodlne :D Na normalnych forach by tie prispevky, ba az cele debaty boli zmazane a nespatnici zabanovani. Tu su len presunute na smetisko.

Co bolo nenormalne, ci porusujece etiketu tejto stranky v tom, ze som uviedla slovenske narodne plemena psov, tie si tu tiez presunul, co bolo debilne na tom, ze misoft pricapil obrazok plysacika a ja som pripisala, ze mnohym ludom by toto malo stacit. Nie zivy tvor.
Uz davnejsie som napisala, ze ti to moderovanie sadlo asi na mozog, nemas sa preboha kde realizovat, tak tu sa citis silnym samcom?? Preco toto co stvaras ty, nerobia ini moderatori? Ako vies, ze len tvoj nazor je ten spravny? Ktory z uvedenych prispevkov bol nahlaseny, ako nevhodny, ze si sa nim ako moderator zaoberal? Nehodnot, co by bolo na inych forach, ale toto forum ma svoje pravidla, ak ich niekto dodrziava tak to akceptuj, aj ked ti to je proti srsti. Necital si absolutne to, co si presunul, len si nahodne popresuval prispevky, lebo inak, by si tie, co tam ostali nenechaval tam!. Nemal by si moderovat, nemas na to a je to na skodu tejto stranky. Adminom boli verejne moderatori vyzvani, aby okamzite riesili Karasa, ak sa objavi na Porade, ty si ho kludne v menovanej teme nechal realizovat sa par mesiacov a kazdy vedel, ze je to on, ani sa tym netajil!.
Ty mi to zmazanie obrazkovych citatov prevzatych z inych stranok asi nikdy neodpustis co? Nevadi.
Vsetky prispevky, ktore som presunul som precital. a podla mna do tej temy nepatrili, pretoze si myslim, ze hadok zvad, malomestiactva, malichernosti, kastovania, frustracie, povysovania sa, egoizmu, sirenia negativnej energie, zasti, zlosti je uz aj bez toho dost. Ak som nejake zabudol. pripis to jednoduchej ludskej chybe.
Ine fora spominam, ako priklad, kde este existuje doborta, tolerancia a akasi kultura, kde sa banuje uz za zle otazky a kde podobne zjavy nie su tolerovane
Karasa som nemazal, lebo ma o to poziadal admin ;) v zmysle " nereaguj na trolla zachranis mier "
Co sa Tvojich otazok tyka, odpoved je jednoducha, lebo som uz raz taky.
Ak sa Ti nepaci, musis jednat a admin so mnou urobi poriadky
alaya1
30.11.15,14:32
Skoda s tebou komunikovat, ake obrazky, ved som napisala, ze si presunui prispevky, ktore nicim neporusili etiketu.
S tebou plati len, ze mudrejsi ustupi...., takze koncim debatu. Hladkaj si svoje ego nadalej, aspon tu na Porade , bude sa ti lepsie spat.
alaya1
30.11.15,14:40
Skoda s tebou komunikovat, ake obrazky, ved som napisala, ze si presunui prispevky, ktore nicim neporusili etiketu.
S tebou plati len, ze mudrejsi ustupi...., takze koncim debatu. Hladkaj si svoje ego nadalej, aspon tu na Porade , bude sa ti lepsie spat.
misoft
30.11.15,15:11
Tuším sa tu minul základný materiál.... piesok...
Posielam na doplnenie :D
http://www.horaren.sk/wp-content/uploads/2010/08/Sn%C3%ADmka117.jpg
buchač
30.11.15,15:11
taiko,tebe to moderovanie už riadne lezie na mozog.........toto mala byť normálna téma,síce nenáročná,ale zo začiatku tu tie komentáre a príspevky na seba nadväzovali.....ty si z toho urobil smetisko,kam presúvaš tebe nepohodlné komentáre,ktoré teraz nemajú žiaden zmysel.
Aj by som pridala smajla,ale nie je tu taký,čo trieska hlavou o stenu.
http://cdn-0.skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-79-headbang.gif
Prečo práve ty? Už si zabudol? http://www.porada.sk/t270387-p67-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-x.html#post2795668
alebo http://www.porada.sk/t270387-p133-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-x.html#post2795668

Čo ja ?
Kopretinka chcela smajlíka, nuž som jej ho poskytol.
----------------------------------------------------
Keď si už dala citácie, nuž :
Tá prvá bola práve o tom, čo sa tam píše.
Tá druhá ? Tak tá je už upravená, daná veta je odstránená....a ja som usúdil, že nemá význam na ňu reagovať.
Kvaka
30.11.15,15:44
Ja som nedala citácie, dala som odkaz na jeden tvoj príspevok, lenže pri nastavení 40 príspevkov na stranu, ako mám ja, sa ukáže inak, ako pri nastavenom predvolenom počte príspevkov. Preto sú dva odkazy na ten istý príspevok.
No a preto, lebo ty si dal poznámku na zásah moderátora a potom, keď diskutujúci frfľali a právom, si ponúkol požadovaný smajlík. Tá debata o vlčiakoch šla na pieskovisko, aj keď vôbec nebola neslušná, akurát už bola vyčerpávajúca. Dozvedeli sme sa všeličo z dvoch uhlov pohľadu. Mne to nevadilo. :)
buchač
30.11.15,15:57
Ja som nedala citácie, dala som odkaz na jeden tvoj príspevok, lenže pri nastavení 40 príspevkov na stranu, ako mám ja, sa ukáže inak, ako pri nastavenom predvolenom počte príspevkov. Preto sú dva odkazy na ten istý príspevok.
No a preto, lebo ty si dal poznámku na zásah moderátora a potom, keď diskutujúci frfľali a právom, si ponúkol požadovaný smajlík. Tá debata o vlčiakoch šla na pieskovisko, aj keď vôbec nebola neslušná, akurát už bola vyčerpávajúca. Dozvedeli sme sa všeličo z dvoch uhlov pohľadu. Mne to nevadilo. :)

Mne je v podstate jedno.
ALE ak sme (určití) pindali na niečo konkrétne (a tiež sa nám to NEPÁČILO=politika), tak sme boli odporúčení do Pieskoviska...kľudne aj právom, ja sa nepriečim.
ALE ak sa určití venujú len ospevovaniu čoklov (aj keď sa im to PÁČI)....nemalo to postihnúť aj ich ???

Ako som doporučil...na politiku je Stará Blaškaňa....na čoklov nech sa vytvorí Koterec...a môžu si tam pindať, ospevovať, chváliť sa....až do het.

Sa chápeme no nie ?...či ?
vlado 33
30.11.15,16:01
Ja som nedala citácie, dala som odkaz na jeden tvoj príspevok, lenže pri nastavení 40 príspevkov na stranu, ako mám ja, sa ukáže inak, ako pri nastavenom predvolenom počte príspevkov. Preto sú dva odkazy na ten istý príspevok.
No a preto, lebo ty si dal poznámku na zásah moderátora a potom, keď diskutujúci frfľali a právom, si ponúkol požadovaný smajlík. Tá debata o vlčiakoch šla na pieskovisko, aj keď vôbec nebola neslušná, akurát už bola vyčerpávajúca. Dozvedeli sme sa všeličo z dvoch uhlov pohľadu. Mne to nevadilo. :)

Mne je v podstate jedno.
ALE ak sme (určití) pindali na niečo konkrétne (a tiež sa nám to NEPÁČILO=politika), tak sme boli odporúčení do Pieskoviska...kľudne aj právom, ja sa nepriečim.
ALE ak sa určití venujú len ospevovaniu čoklov (aj keď sa im to PÁČI)....nemalo to postihnúť aj ich ???

Ako som doporučil...na politiku je Stará Blaškaňa....na čoklov nech sa vytvorí Koterec...a môžu si tam pindať, ospevovať, chváliť sa....až do het.

Sa chápeme no nie ?...či ?
Tak, tam ešte len bude zvada.
misoft
30.11.15,16:04
Už je tu zas? Dal som mu BAN.
misoft
30.11.15,16:06
Vymaž si príspevok, nech tu ten dilino nesvieti. Už som ho vyšmaril.
taiko
30.11.15,17:05
Tuším sa tu minul základný materiál.... piesok...
Posielam na doplnenie :D
http://www.horaren.sk/wp-content/uploads/2010/08/Sn%C3%ADmka117.jpg
aky fajny, jemny si zohnal :D
Tweety
30.11.15,17:40
Šaštínsky, aby sa na nom dalo pekne hrajkať.
Nandrolon
03.12.15,09:13
Kto je to Bastian? tvoj pes?
Nandrolon
03.12.15,09:16
Prečo by sa mal volať po mne? ty si Bastian?
- rýchlo si tu svojú nezmyselnú k****inu zeditovala, čo už....
korela
03.12.15,12:04
Vymazala som svoj príspevok, pretože teraz som si všimla, že som ho napísala na Pieskovisko, ako reakciu na tvoju odpoveď, ktorá bola reakciou na môj príspevok v Čo sa mi dnes stalo..... Sem vôbec nepatrí, neviem prečo si sem odkorčuloval. Kto nepochopí napísaný text, nech sa neunúva ho ani lúštiť. :D:D:D
Taiko v tom čase asi robil presuny, zatváral tému...
Nandrolon
03.12.15,14:08
Na pieskovisko nepisal ani jeden z nas dvoch. To len Taiko nas tu importoval.
Laurinkai
05.12.15,17:14
Deti, nehadajte sa. Na to mame politikov.
misoft
21.03.16,16:08
Ale ty si kde bol doteraz že sa pýtaš takéto veci?
Náááá.... kde by mohol byť? Hlavou vo hviezdach, nosom v monitore, palcom na klávesnici, rozumom v ****
buchač
21.03.16,17:06
Ale ty si kde bol doteraz že sa pýtaš takéto veci?
Jednoducho som stále zdravý.
K lekárom nikdy nechodím a tak nemám predstavu, čo sa tam v skutočnosti deje.
Jedine od známych sem tam počujem niečo o problémoch.

Sorry, ALE potom čo zbytočne točíš, mútiš vodu a máš všeliaké čudné (?) reči.
Ja som tiež počul niečo o teórii relativity a poznám len tú slovenskú.

Lekár kope pacienta do riti. Aj lekár, aj pacient majú topánku v riti.
Akurát lekár je na tom relatívne lepšie.
---------------------------------------
Buď rád, že nemáš zdravotné problémy a fertig. ;)
Nandrolon
21.03.16,18:38
Ale vsak nrdavno pisal a chvalil sa, ze lekar prisiel za nim osobne domov. Jar, nie kazdy ma pamat uz nahovno.
:-)))
jar88
21.03.16,19:07
Ale vsak nrdavno pisal a chvalil sa, ze lekar prisiel za nim osobne domov. Jar, nie kazdy ma pamat uz nahovno.
:-)))
Veď daj link, čo si vlastne pamätáš.:)
Môžeme sa o tom pobaviť.:D
misoft
21.03.16,19:09
Ale vsak nrdavno pisal a chvalil sa, ze lekar prisiel za nim osobne domov. Jar, nie kazdy ma pamat uz nahovno.
:-)))
Žiaľ (pre neho) my si to i pamätáme (on asi nie) a preto tu trepe chobotiny. Ergo - je to tlčhuba......
jar88
21.03.16,19:17
Ale ty si kde bol doteraz že sa pýtaš takéto veci?
Náááá.... kde by mohol byť? Hlavou vo hviezdach, nosom v monitore, palcom na klávesnici, rozumom v ****

Nuž neviem na koho to viac pasuje.:D
Kto má kde rozum, nos, palec a tak ďalej.
Kto je aj cez vianočné sviatky, nový rok tak ako ty.:)
-------------------------------------------------
U nás od piatku nikto nieje doma. Teda okrem mňa a psov.
Všetci sú v Taliansku a jedna dcéra na Islande.
--------------------------------------------
To je Pi, So, Ne a Pondelok. To sú zatiaľ iba 4 dni a najmenej ďalších 20 až 30 dní ma ešte len čaká. Nuž neviem, ako to prečkám.:) Už teraz toho mám dosť.:D
jar88
21.03.16,19:21
Ale vsak nrdavno pisal a chvalil sa, ze lekar prisiel za nim osobne domov. Jar, nie kazdy ma pamat uz nahovno.
:-)))
Žiaľ (pre neho) my si to i pamätáme (on asi nie) a preto tu trepe chobotiny. Ergo - je to tlčhuba......

Daj link, alebo choď na pieskovisko.:D
Srší z teba závisť.:)
----------------------------
No a ešte sa opýtaj, čo také mi ty môžeš asi tak závidieť.:)
Pusti si telku a buď v pohode.
pavol54
21.03.16,19:41
Ale ty si kde bol doteraz že sa pýtaš takéto veci?
Náááá.... kde by mohol byť? Hlavou vo hviezdach, nosom v monitore, palcom na klávesnici, rozumom v ****

Nuž neviem na koho to viac pasuje.:D
Kto má kde rozum, nos, palec a tak ďalej.
Kto je aj cez vianočné sviatky, nový rok tak ako ty.:)
-------------------------------------------------
U nás od piatku nikto nieje doma. Teda okrem mňa a psov.
Všetci sú v Taliansku a jedna dcéra na Islande.
--------------------------------------------
To je Pi, So, Ne a Pondelok. To sú zatiaľ iba 4 dni a najmenej ďalších 20 až 30 dní ma ešte len čaká. Nuž neviem, ako to prečkám.:) Už teraz toho mám dosť.:D
čo psi nevedeli ujsť?
Nandrolon
22.03.16,04:49
Chváliť sa, že je niekto v taliansku, je ako chváliť sa, že dnes som mal chleba so šunkou. Možno nejakí robotníci tvojho rangu závidia. Pre nás ostatných platí, že človek môže ísť tam, kam chce a na čo má peniaze.
A Taliansko? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
To by mali ešte mali platiť oni. Teda ak človek nejde do nejakého väzenia /ucelené rezorty/, ale chce si iba tak voľne vlastným autom jazdiť...
Mám dojem že tí najchudobnejší slováci sa presunuli z chorvátska do Talianska.
A ten Island, to je už úplne o inom.
Dosť veľa ľudí okolo mňa si lieta X krát za rok do DUBAia, Číny, Ruska, Afriky. Človek až vtedy začne očami váľať a nie "trápne Taliansko".
Nandrolon
22.03.16,04:54
Pre Jar88
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:wnkEfLJaBbkJ:www.porada.sk/t181130-p58-lekari-a-co-dalej.html+&cd=1&hl=sk&ct=clnk&gl=sk

- ináč to, čo píšeš sa dá u nás realizovať aj legálnou cestou s potrebnými dokladmi. Akurát nie pre kolenovrtov ako si ty, ktorí zneužívajú klasického zmluvného lekára /vzhľadom na to, že si ani nevedel že existujú aj lekári, nie iba zubári nezmluvní/ na úkor ostatných za pár eur do vrecka, ale možno 50 x drahšie, ale legálne.
Prípadne nie je zákonmi zakázané vlastniť firmu, kde zamestnám svojho lekára.
jar88
09.08.16,05:59
Ja netvrdím nebodaj, že E36-ka bola zlá, alebo nevydarená.
Len si myslím že zase nejaký autobazár, tipujem AAA si zaplatil reklamu.
Jedno mi ale v tom článku to najpodstatnejšie chýba.
Od koho kúpiť to auto? Lebo každý jeden jediný čo predáva ojazdené auto sa snaží čo najviac toho zatajiť, oklamať, naryžovať.
Preto sa pýtam, OD KOHO kúpiť kvalitné ojazdené auto? Osobne by som si kúpil jedine sám od seba, alebo od mojej manželky. Ale musel by som ho aj ja a aj manželka kúpiť ako NOVÉ v autosalóne.
Samozrejme ak človek uplatní zdravý rozum a nejako prekusne to riziko a nebude mu vadiť, že aj tak bude na 99,9% "trošku oklamaný", a stojí to za tie prachy, tak kľudne.


Skús si dať do google "bmw 328i e36 coupe alpina" a uvidíš, koľko ti ich AAA-auto ponúkne.

Za ďalšie si môžeš pozrieť s akými autami sa e36ka porovnáva.

To auto má naozaj všetko, extra super podvozok a najlepší atmosferický benzínový šesťválec na svete.

--------------------------

Veľa áut som vyskúšal a každé jedno, keď sa dostalo za hranicu šmyku, tak vždy naraz a v okamžiku. Jednoducho stratí stopu - ustrelí, alebo sa obráti na strechu. Naopak e36ka ide do šmyku pozvoľna a mierne. Pritom je jej jedno, či je mokro, alebo sucho. Je to auto na ktorom cítiš, že už ide do šmyku a keď už je v ňom, vieš, že môžeš pokojne aj pridať plyn a aj tak sa do priekopy nevydrbeš. Jednoducho je to neskutočne bezpečné a rýchle auto.

Naviac, môžeš motoru nakladať koľko sa ti chce a aj tak mu nič nepoškodíš. Aj keby ho mala nejaká ženská a išla by na jednotke na plný plyn (7000 ot/min) do Žiliny, nič sa nedeje. Tomu motoru je skutočne jedno, či ide na 1500, alebo na 7000 ot. Dokonca aj prevodovke a spojke, je jedno, či tam z päťky zaradíš štvorku, alebo dvojku.
jar88
09.08.16,06:06
Pochváliť
jar88
Už nám zostáva len zistiť, na základe čoho to tu vzniká...
TY to nevieš ?...NO NEVERÍM !
Rozpisovať sa nejak nemá význam...
0 0
Ja to viem, len či to vieš aj ty?:)
----------------------------
Naviac, Nandrolon si myslí, že najskôr budeme musieť vykapať. To ako keby si myslel, že vychová iných potomkov, ako je on sám.
Ale, ako sa vraví, jablko nikdy nepadá ďaleko od stromu, aká matka, taká Katka, aký otec taký syn.:D