minonka
28.10.04,11:49
Pomoze mi niekto? Sme maloobchodná predajna ako postupujem v pripade ak si zakaznik kupi tovar kt. nasledne vyvezie mimo EU, nasledne mi donesie doklad o vyvoze ...mam mu vyplatit DPH cku a nasledne si to davam do dp akonahle mam doklad ...co potom s dokladom s RP kt. bol vystavený aj s DPH stornujem to? nemam s tym skusenost dakujem :eek:
emily
28.10.04,10:38
Pomoze mi niekto? Sme maloobchodná predajna ako postupujem v pripade ak si zakaznik kupi tovar kt. nasledne vyvezie mimo EU, nasledne mi donesie doklad o vyvoze ...mam mu vyplatit DPH cku a nasledne si to davam do dp akonahle mam doklad ...co potom s dokladom s RP kt. bol vystavený aj s DPH stornujem to? nemam s tym skusenost dakujem :eek:
Možno tomu zle rozumiem, ale keď zakazník kúpi tovar, tak ten tovar už nie je Tvoj. A že zakáznik svoj tovar vyvezie, čo s tým máš Ty spoločné.
Excise Duty
28.10.04,12:02
Je treba postupovať podľa § 59 a 60 zákona o DPH, potom je možné vrátiť DPH.
minonka
28.10.04,12:12
excise duty vdaka ale vies mi to vysvetlit polopatisticky?:)
Biba
28.10.04,12:23
Ahoj minonka,
ja viem asi toľko, že ked doniesol človek potvrdenie o vývoze, vypísali sa údaje na predpísanom tlačive - vid zákon o DPH/príloha.Zároveň musíš mu DPH vrátiť v danej výške a doklad doložíš k evidencii DPH. Vydáš mu peniaze z ERP a poznačíš si to. V Dan. priznaní potom uvedieš v r. 27 ako vrátenie dane cestujúcim pri vývoze tovaru § 60.
Excise Duty
28.10.04,18:33
Ahoj Minonka, ak sa neurazíš, myslím, že ustanovenia § 59 a 60 sú dosť polopatistické, to by som ich už musel citovať od slova do slova a to si ich prečítaš aj sama. Chcem ale upozorniť na jednu vec. Na vrátenie DPH podľa týchto ustanovení zákona je potrebné tlačivo, ktoré je k dispozícii na každom daňovom úrade, pozor toto tlačivo nie je prílohou súčasne platného zákona! Vzory tlačív uvedené v prílohách zákona slúžia na účely vrátenia dane podľa § 56 až 58, resp. podľa § 61 a 62 a netýkajú sa prípadu, ktorý popisuješ, ak som správne pochopil, v Tvojom prípade ide o zahraničného turistu, ktorý nakúpil vo vašom obchode. Rozhodne sa nestotožňujem s názorom, že predaný tovar už nie je Tvoj a že ak ho zákazník vyvezie, už to nie je Tvoj problém. Pokiaľ by som mal nejakú maloobchodnú predajňu ja, určite by som pri vchode alebo vo výklade výrazným spôsobom upozornil, že v mojom obchode je možné požadovať refundáciu DPH. Ten zákazník by sa určite po čase opäť vrátil do môjho obchodu, a keď to nebude on, pošle zákazníka iného. Pekný večer.
Excise Duty
30.10.04,07:54
Tu je vzor tlačiva.
Susan
09.11.04,16:15
Z uvedeneho vyplava, ze ak ja napr. pojdem do Rakuska, nieco si kupim, vyveziem a
potom sa vratim a budem si pytat vratenie DPH?
Ludka M
10.11.04,06:39
dph predsa nemozte vratit "obcanom" EU , musi byt "nie" obcanom EU , teda napr Ukrajinec , to bolo pred 1.májom ked ste mohli vrátit dph vsetkym zahranicnym zakaznikom .....
H.B.
04.01.06,08:40
Neviete ako sa zaúčtuje taký prípad? Myslím tým vrátenie DPH DÚ.