mis-i
19.10.15,19:04
Zdravim vedel by mi niekto pomoct , mam tlaciarem canom MP600 a pouzivam do nej kompatibilne naplne ale niekdy sa stane ze zrazu napise hlasenie ze neindikuje niektoru napln farby pritom je skoro plna nadrzka s farbou...ked som skusal vlozit zas novu napln zas ju spoznalo zariadenie ale do polky minute farby by som nerad menil...
misoft
19.10.15,19:18
Je to vlastnosťou tlačiarne. Každá náplň má v sebe čip, ktorý komunikuje s tlačiarňou. Niekedy však tie kompatibilné náplne buď majú ten čip zlý, alebo žiadny. A tlačiareň preto nerozozná náplň - nenájde ju.
Mnohí by povedali - používaj originály.
Žiaľ - Canon-ky sú v tomto "svyne" - vyžadujú ten čip, inak náplň pre nich neexistuje.

mimotemy
U HP je to podobné - ovšem HP majú aspoň jednu dobrú vlastnosť - pracujú i bez čipu, avšak neposkytujú stav náplne.
Peggynka
20.10.15,04:24
Ja ich vážim :D (plné) a keď začne blbnúť,tak odvážim a tak viem,čo sa deje :) ;mám HP
misoft
20.10.15,09:01
Bisťu.... tiež spôsob kontroly.... slovenská vynaliezavosť...
Peggynka
20.10.15,09:19
:D:D:D
matea31
20.10.15,09:19
toto je bežná vec aj u iných tlačiarní, nielen u Canonu. asi fakt len ten originál a nie napodobenninu
misoft
20.10.15,09:26
Dnes už všetky tlačiarne a multifunkčné zariadenia používajú cartridge s čipom. Ovšem len málo ich je, ktoré "tolerujú" použitie tých bez čipu, alebo kompatibilných (náhradných). A to je ten problém. Preto sú tak lacné, lebo si to "vynahradia" na tých náplniach.
Kabaka123
20.10.15,10:25
tak to mi nikdy nenapadlo :):):)