Cala51
19.10.15,19:06
(8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

To je platne aj na cestovne nahrady, cize moze zamestnavatel mat narok na penaznu nahradu: zadrzal mi mesacny plat a aj cestovne nahrady za predchadzajuci mesiac...

v zmluve mam: Zamestnanec prehlasuje, ze v pripade vzniku skody na zverenej hotovosti, ceninach, tovare, zasobach, materialoch, inych hodnotach urcenych na obeh alebo obrat, za ktore prevzal zodpovednost na zaklade uzatvorenej Dohody o hmotnej zodpovednosti, vzniku skody sposobenej jeho zavinenym porusenim jeho povinnosti pri plneni pracovnych uloh alebo priamej suvislosti s nimi, vzniku skody sposobenej jeho umyselnym konanim proti dobrym mravom, vzniku skody zverenych predmetov, a tiez udalostou, suhlasi so zapocitanim vzniknutej skody propadne akejkolvek inej pohladavky zamestnavatela, ktora vznikne zamestnavatelovi voci svojej nevyplatenej mzde a cestovnym nahradam. /toto je len raz napisane v zmluve o nahrade skody/

a dalsi bod je zmluvne strany sa dohodli ze za porusenie pracovnej discipliny zvlast hrubym sposobom v zmysle §53 ods. 1 pismeno b) sa pri realizacii tejto zmluvy vzdy povazuje aj pozitie alkoholu alebo inych omamnych latok na pracovisku, dalej prichod zamestnanca na pracovisko pod vplyvom alkoholu atd...odmietnutie vykonania prace podla pokynov... neospravedlnena absencia...

ide o to, ze som dala vypoved dohodou ale zamestavatel s tym nesuhlasil, ale ja som musela ukoncit pracovny pomer a nemohla som nastupit do prace...teraz mi zadrzal plat za september a aj cestovne nahrady, ktore by som mala dostat za september, kedze vzdy som mala skoro minimalny plat a cestovne nahrady kazdy mesiac...
podla mna nie je v zmluve jasne dane, ze ak nedodrzim vypovednu lehotu, tak mi nevyplatit mzdu a cestovne nahrady.
Dakujem velmi pekne za radu...viem, ze som sa nespravne zachovala, ale nedalo sa inak....
veronikasad
19.10.15,17:11
Ak si žiadala o ukončenie prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce, zamestnávatel nie je oprávnený uplatniť si náhradu príjmu za nedodržanie výpovednej doby, ani zadržať výplatu a už v žiadnom prípade cestovné náhrady.

Náhradu škody, ktorá mu vznikla tvojim nenastúpením do práce si môže uplatniť len cestou súdu.

PS : Zákonník práce nepozná pojem "výpoveď dohodou". Napíš ako presne si formulovala list zamestnávatelovi.
Cala51
19.10.15,17:17
Dohoda o skonceni pracovneho pomeru aj som tam dala §60
veronikasad
19.10.15,17:19
potom platí to čo som napísala. Upozorni písomne zamestnávatela na neoprávnené zadržanie mzdy s tým, že ak ti ju do určitého termínu nevyplatí, podáš podnet na inšpektorát práce.
Tweety
19.10.15,17:19
Čiže zamestnáv, nesúhlasil so skončením PP a ty si svojvôlne zo zamestnania odišla?
veronikasad
19.10.15,17:19
Pracovný pomer je už ukončený alebo ešte trvá ? Ak bol ukončený, k akému dátumu a aký dôvod zamestnávatel uviedol v zápočtovom liste ?
Tweety
19.10.15,17:20
Veronika, on nepodpísal dohodu, takže Pp mal trvať .
Cala51
19.10.15,17:21
Dakujem, nepodpisal, a asi este trva, lebo nemam nic ine, len potom mi napisal vyzvu k nastupu do prace...ale ja fakt nemozem...
veronikasad
19.10.15,17:22
Mohol byť skončený za hrubé porušenie prac.disciplíny, píše že v PZ majú absenciu definovanú ako hrubé porušenie prac.disciplíny
Tweety
19.10.15,17:25
Mohol, ale v každom prípade musí mať o ukončení PP potvrdenie. A to nenapísala, či má a aký má v nom §.
Cala51
19.10.15,17:28
nemam o ukonceni PP potvrdenie nic mi neposlal okrem vyzvy k nastupu do prace, takze asi este trva
veronikasad
19.10.15,17:28
Či pracovný pomer trvá zistíš v pobočke sociálnej poisťovne, Odkedy nechodíš do práce ?
Cala51
19.10.15,17:30
musim tam ist asi osobne ze? od 1.10. ale mala som nastupit az 8.10. mala som volno
veronikasad
19.10.15,17:31
do SP - ak nemáš GRID kartu - len osobne. Telefonické informácie neposkytujú.
Cala51
19.10.15,17:32
Dakujem nemam grid, ak by som bola este zamestnana, moze mi zadrzat vyplatu?
veronikasad
19.10.15,17:35
do 8.10 si čerpala dovolenku, resp. zostala ti ešte nejaká nevyčerpaná ?
Cala51
19.10.15,17:37
ono to nie je dovolenka, lebo ked si prec 3 tyzdne tak mas tyzden volno...tak to bolo len volno, neviem ci mi zostala, lebo ono sa to tu robi inak...
ivka70
19.10.15,18:10
tu? znamena to, ze nepracujes na SK ci pre slovenskeho zamestnavatela?
Cala51
20.10.15,06:22
pracujem pre slovenskeho zamestnavatela na turnusy najcastejsie 3+1
Cala51
30.11.15,17:02
teraz mi prisla vypoved postou Zamestnavatel mi dal vypoved Zamestnancovi podla § 68 ods 1 pismeno b) zakonnika prace z dovodu zavazneho porusenia pracovnej discipliny konkretne neospravedlnenej absencie od 9.10.2015
a este je vo vypovedi ze je 2 originaloch ostatne plati z pracovnych vztahov...vyplata za september mi stale neprisla ...mozem si ju od zamestnavatela vyziadat tak ako ste pisali? dakujem
Cala51
30.11.15,17:13
teraz mi prisla vypoved postou Zamestnavatel mi dal vypoved Zamestnancovi podla § 68 ods 1 pismeno b) zakonnika prace z dovodu zavazneho porusenia pracovnej discipliny konkretne neospravedlnenej absencie od 9.10.2015
a este je vo vypovedi ze je 2 originaloch ostatne plati z pracovnych vztahov...vyplata za september mi stale neprisla ...mozem si ju od zamestnavatela vyziadat tak ako ste pisali? dakujem