drobny trupik
19.10.15,21:30
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Nastúpila som do práce - predajca stav. materiálu. Zaujíma ma či vystavovanie a mazanie dodacích listov je ok ( doterajší postup):
Zákazníci, ktorí vedia, že budú brať viac materiálu a nevedia , koľko využijú a koľko vrátia ( nepokoškodený tovar) majú možnosť brať v tejto prevádzke na dodací list. čiže sa im to všetko najprv spisuje na papier, kde prevzatie tovaru podpisujú, a potom sa to manuálne nahodí do softvéru - používajú MK Soft.
Variant A:
Niektorí zákazníci si žiadajú faktúru, čiže dodací list sa preklopí na faktúru, čiže pri papierovej forme je vytlačený dodací list a fa.
Variant B
Ak si zákazník žiada platbu cez pokladničný doklad, tak cez maloobchodný predaj sa dá načítať predaj z výdajky - čiže z pôvodného dodacieho listu a doklad z pokladnice sa vytlačí. Keďže pôvodný dodací list automaticky odpíše zo skladovej karty a potom aj predaj cez pokladňu odpíše zo skladovej karty, tak sa ten pôvodný dodací list ručne vymaže, aby sa tovar neodpísal z karty 2-krát. Podotýkam, že dodací list k danému predaju cez pokladňu má už iné číslo dokladu.
Preto sa pýtam:
Je tento postup správny?
Ostáva niekde v pozadí programu evidencia čísel dodacích listov, ktoré boli dané na faktúru a ktoré boli zmazané?
Môže nastať problém s daňovým úradom,ak by chcel vedieť ako boli tie pôvodné dodacie listy z inkasované ( nie je k tomu žiaden doklad o predaji k tým konkrétnym číslam dodacích listov) Jednoducho boli zmazané, lebo boli predané cez pokladňu)
Bolo by vhodné robiť storno k dokladu - čiže k dodaciemu listu, ktorý idem zmazať? stačilo by to a priložila by som k tomu kópiu dokladu za predaj?
Pýtam sa preto, aby postup, ktorý budem robiť ja bol správny.
ďakujem pekne