marulienka13
20.10.15,13:22
ahojte, buduci tyzden v piatok ma caka operacia (diastaza brusneho svalstva) a nie som uplne zdrava, mam nadchu, obcas pokaslievam. hovoria mi, ze mam byt 2 tyzdne pred zdrava, ale toto je uz 5.termin a uz ho nevladzem posuvat. Ostat take dlhe obdobie zdrava sa zda az nemozne pri 3 detoch, preco treba byt 2 t zdravy? co sa moze stat, ak nebudem? do buduceho tyzdna budem fit, ale nebudu to 2 tyzdne pred
Pre upresnenie: na operaciu pojdem naozaj iba v pripade, ze budem uplne zdrava, kaslat s rozrezanym bruchom nemam v plane :-) Skor som chcela vediet, preco je nutne az 2 tyzdne pred byt zdrava, je mi jasne, ze ak nebudem v poriadku, anesteziolog sa so mnou ani nebude bavit... vlastne tam ani nepojdem, ak nebudem ok uz tento piatok.
ivka70
20.10.15,11:33
Pretoze operaci je taky zasah do organizmu, ze narusena imunita moze radikalne zhorsit hojenie, pooperacne stavy aj samotny priebeh operacie.

Ved si len zober, ze mas nejaku bakterialnu infekciu v nose ci hrdle a ta sa ti pri operacii dostane do cerstvej rany, do brusnej dutiny. Ani lekari nevedia, co vsetko to moze sposobit.

Takze pokial nejde o akutnu operaciu (zachranujucu zivot), tak treba planovat dopredu a byt zdrava. je to v tvojom zaujme.
BXLmiami
20.10.15,11:48
Pokašlievanie s rozrezaným bruchom Ti to vysvetlí :-).
Inak doplním,pokiaľ nebudeš v poriadku,zabudni že by ťa anesteziolog bol ochotný riešiť.
Peggynka
20.10.15,11:51
Aj zvracanie...prežila som :mee:
terezamaria
20.10.15,12:07
Snaž sa zbaviť dovtedy kašla a hlavne by si nemala brať antibiotiká, pokiaľ budeš mať celkovú anestézu. Ako píše BXL, pokiaľ budeš kašlať, bude problém s bruchom.
Peggynka
20.10.15,12:36
kukučka
20.10.15,13:17
Teplo a ešte raz teplo. Je toľko domácich rád a liekov, treba to využívať denne a nie potom, keď je už neskoro.
1. Med každý deň na raňajky, jesť často cibuľu aj cesnak, ak sa dá najradšej surové, ak nie upečené s chlebíkom a horúcim čajom.
2. Piť horúce vývary s čerstým zomletým korením a čilli, cesnačky, kapustnicu
3. Pred odchodom z domu zjesť - vypiť niečo horúce a nie prázdny žalúdok
4. V sychravom počasí nosiť aj tielka a vôbec celkovo sa teplo obliecť
5. Po umytí vlasov dbať na vysušenie uší
Akonáhle cítite vnútorný chlad, tak horúci kúpeľ a pod perinu, alebo aspoň nohy do horúceho slaného kúpeľa, poprípade termofór na kríže.
V studenej robote výborne hreje mleté korenie v topánkach, nesmejte sa, vyskúšajte.
Niekto si dáva na noc do ponožiek cesnak, ja som to neskúšala.
buchač
20.10.15,13:21
BXL...:D :D :D

To máš jak s tým rybacím olejom proti kašľu...že skús zakašľať...;)
IIla
20.10.15,13:47
K téme diastáza som našla aj možnosti konzervatívnej liečby. Je pravda, že cvičením sa stav môže upravovať dosť dlho. Spomínate však, že termín sa posúval už viackrát. Keby ste v tom období primerane cvičili, možno by ten stav brušných svalov bol už lepší.
Isteže, je potrebné cvičiť primerane svojmu zdravotnému stavu.

Uvidíte, ako sa budete cítiť tento piatok.
Ak budete v poriadku, možno Vás budúci týždeň budú operovať, neviem.
Podľa odkazu, ktorý tu pridala Peggynka by ste však 7-10 dní pred operáciou nemali užívať niektoré lieky, ktoré sa používajú pri liečbe prechladnutia.

V prípade, že by s ohľadom na Váš zdravotný stav operáciu neodporúčali, myslím si, že by bolo vhodné radšej sa objednať na rehabilitáciu (k lekárovi FBLR).
O možnej úprave zdravotného stavu pri diastáze brušného svalstva sa píše napr. na nasledujúcich odkazoch:
http://www.vitalcentrum.sk/sk/fyzioterapia-rehabilitacia/therapy-blog/diastaza-brusnych-svalov
https://www.modrykonik.sk/blog/monika130/article/diastaza-priamych-brusnych-svalov-po-por-p1zbx4/
lacotinka
20.10.15,14:35
Narežú ti brucho a potom chceš kašlať ???????????????????????
lacotinka
20.10.15,14:37
Kukulka.
Sa mi páči :
" Niekto si dáva na noc do ponožiek cesnak "

Aby ráno nebol studený do fazuľovej polievky
Peggynka
20.10.15,15:21
Ani smiať sa nemôžeš :D
Richard
20.10.15,15:26
Určite je to nutné, pretože inak zvyšuješ riziko komplikácie anestézy a aj samotnej operácie.

Samozrejme toto riziko sa neberie do úvahy ak ide o akútne operácie u ktorých prevažuje riziko iných komplikácií či nebodaj úmrtia. To však asi u teba nie je keďže to už prekladáš niekoľko krát.

Držím palce, treba mať trpezlivosť, asi to nemáš jednoduché!
BXLmiami
21.10.15,09:58
Daj im to dopredu vedieť,určite sa niekto poteší,že ho tam dali miesto Teba.
Gabi03
21.10.15,10:24
mňa čaká tiež operácia, a pýtali sa na choroby, ale nie dva týždne, len posledný.... takže ak už budeš v poriadku pár dní pred operáciou, snáď by to mohlo byť ok (ale nie som lekár ;) )
vierka8_8
26.10.15,08:58
Myslím si že je lepšie byť zdravá
ivka70
26.10.15,10:42
a bohata .... :)
betty112
22.02.20,13:28
Sa stane, noo. Dik
veronikasad
22.02.20,13:34
Pozri na dátum zalozenia temy, na ktorú odpovedas
Jarka 1
22.02.20,13:34
betty, čo riešiš ... však zadávateľka je už 4 roky po operácii ... teraz už naozaj nepotrebuje tvoj komentár
misoft
22.02.20,15:30
betty, betty - daj si kalendár na rok 2020! :D:D:D
Baktérie už aj dorástli a mali baktériečatá :D