patrikvegh
20.10.15,13:46
Dobry den, doteraz som mal plat cca. 1100€ brutto, prechadzam na zivnost a mam si zapytat ciastku aku budem fakturovat na fakturu, bude to pausal s tym ze dovolenka tam potom moze byt (za predpokladu ze sa vsetko stiha). Myslite ze 1400€ je ciastka, s ktorou by zamestnavatel nemusel mat problem, alebo ma posle kade lahsie. Pripadne by mala byt ciastka vyssia? Dakujem
kopretinka
20.10.15,12:12
dovolenku ti nikto nezaplatí,ani PN. Zamestnávateľa nebudeš mať.
jslancik
20.10.15,12:25
nedávno sa to tu rozoberalo, nebol si to náhodou ty? Vypočítaj si superhrubú mzdu, to by malo byť absolútne minimum, čo máš pýtať. Potom si prirátaj všetky druhy rizík. dovolenku, paragrafy... Alebo snáď ti obchodný partner schváli faktúru za neodrobenú robotu?
duves
20.10.15,12:32
Ak budeš živnostníkom, nie si zamestnancom. Potom je tato veta blbost - "Myslite ze 1400€ je ciastka, s ktorou by zamestnavatel nemusel mat problem, alebo ma posle kade lahsie."
patrikvegh
20.10.15,19:36
Dovolenku mi ponukaju klasicku ako pri TPP.
patrikvegh
20.10.15,19:37
Ja by som pracoval vo firme, mal by som aj sefa a pracovne hodinky ... tak neviem .
avalik
20.10.15,20:31
no mozu ti dat aj pracovne pero, nie len hodinky ... :)

ak budes vykonavat zavislu pracu na zivnost, tak to bude problem ... ako zivnostnik nemas sefa - mas len odberatela/zakaznika

o aku pracu ide?
patrikvegh
20.10.15,22:58
myslel som hodiny :) sorry. jedna sa o pracu na stavbe.
kopretinka
21.10.15,12:43
:eek:
:D :D :D :D
kopretinka
21.10.15,12:48
Už to konečne pochop,ak budeš živnostník,tak nemôžeš mať zamestnávateľa,nemôžeš mať šéfa,ani žiadne pracovné hodiny!!!
Nebudeš mať zaplatenú dovolenku (môžu ti ponúkať,čo chcú,to im budeš fakturovať dovolenku?! Alebo ako ti ju preplatia?? )
Ak budeš mať zamestnávateľa,šéfa,dovolenku,prac.hodiny,tak si ZAMESTNANEC a tým pádom nemôžeš nič FAKTUROVAT!