srdiecko29
20.10.15,14:19
Dobrý deň,mám otázku a zároveň sa chcem aj poradiť. Ja, FO spolu s organizačným tímom sme usporiadali podujatie. Starostovi som podala ústne oznámenie cca 1 mesiac pred uskutočnením podujatia, nakoľko doteraz sa žiadne oznámenia na OÚ nepísali, i keď zákon píše o inom. nebola to obecná akcia. Nakoľko aj ústna dohoda je právne záväzná a platná ak zákon neustanovuje inak-občiansky zákonník. So všetkým súhlasil, avšak iný deň mi dal informáciu, že ak chceme robiť obecnú zábavu,vyžaduje si poplatok za budovu ( v rýchlo napísanej na vyžiadanie od p. starostu deň pred akciou do žiadosti som písala o povolenie a bezplatné využitie obecného priestranstva -tj. na ihrisku). Zábava nekonala, kvôli nepriaznivému počasiu a napriek tomu nás vyzýva o zaplatenie nájmu,čo však odmietame. Vyhráža sa, ak nezaplatíme nájom, bude sa to riešiť na priestupkovom konaní,že som nedodržala zákon o oznamovacej povinnosti. Ako prebieha priestupkové konanie? Nemám s tým žiadnu skúsenosť, je možné si vziať so sebou celý organizačný tím? Kto je v akej výhode?
misoft
20.10.15,14:38
K oznamovacej povinnosti:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1991-96
§3
V tomto budeš ťahať ty za kratší koniec.... nedodržanie zákona....
srdiecko29
20.10.15,18:13
Aj napriek tomu,ze ustna dohoda je dohoda pravne zavazna a platna a ze som mu den pred podujatim poslala ziadost? On si vyzadolval žiadosť o povolenie vyuzitia miestnej komunikacie a obec.priestranstva?
misoft
20.10.15,18:32
Áno - aj ústna dohoda je dohoda. Lenže v tomto prípade sa riadi zákonom - a ten vyžaduje písomnú formu!
srdiecko29
21.10.15,10:01
čiže ani tá žiadosť nezaváži,deň pred konaním? zákone je spomenutá aj kratšia lehota...