Mima75
20.10.15,21:32
dobry den, mala som jednu skusenost. byvaly priatel, ktory isiel predo mnou v aute... a ja som ho obehla, nic co by som nemohla - uviedol na verejnej sieti celu udalost. moje auto spz, priebeh predbiehania, tip auta farbu aj cele moje meno za vydata aj slobodna. urobil to aby ma zosmiesnil ... ma sice len 14 priatelov na sieti, ale status dal verejne. moze toto pisat o mne, udaje? spz a meno? vdaka
misoft
20.10.15,20:50
Niektoré údaje sú známe. Napr. EČV - to každý vidí. Typ auta - tiež každý vidí. Celé meno - je mnoho takých, čo sa volajú podobne (ovšem za slobodna - to si mohol odpustiť). A priebeh predbiehania? Jeho problém, keď jazdiť nevie.
Máš niekoľko možností:
A) Vykašľať sa na to a ignorovať ho.
B) Vrátiť mu to rovnakým spôsobom (+ pridať "a nemá ho taký, ako sa vychvaľuje....) - a v priebehu predbiehania uviesť svoje "tak sa pomaly vliekol, že i ten slimák by bol rýchlejší..."
draik
20.10.15,21:36
Už aj EČV je považovaná v tomto kontexte za osobný údaj.
Mima75
20.10.15,21:53
dakujem vam, mne islo o to ci je to na zalobu, pretoze uviedol osobne udaje. kto auto soferoval...priebeh predbiehania a spz. - celu. vraj to mozem riesit civilnou zalobou? je to teda podla vas trestny cin? vdaka moc
dmc
21.10.15,04:29
jasne ze je to na zalobu. Daj vediet co ta to vyslo a ako si dopadla.
Mima75
21.10.15,04:55
na zalobu podla coho? o co sa da opriet? o ochranu osobnych udajov?
dmc
21.10.15,05:11
Myslim ze to bude aj trestny cin. Daj vediet ako si pochodila na PZ.
misomiso
21.10.15,05:32
Zalobu? Joj, zrus si Facebook a zacni zit konecne normalny zivot, takto iba zbytocne trpis a mozno si to ani neuvedomujes.
Mima75
21.10.15,07:01
aj to je riesenie ... ale ked uz to urobil ... sice to nevidi vela ludi, ale dal to verejne ... . ja som len chcela radu... pretoze dotycny pan je zrejme dost velky rypak ... :(
Dav
21.10.15,07:05
Môže to urobiť a čím viac sa budeš hnevať, tým viac naschválov Ti bude robiť. Je to od neho nefér, ale žiadna žaloba za osobné údaje sa z toho urobiť nedá. najúčinejšia obrana je ignorácia alebo to celé otočiť na srandu.
Chobot
21.10.15,07:56
Zober si to z inej strany. Pozri sa na svoj profil na FB. Koľko informácií si o sebe tam poskytla TY. A dobrovoľne. Možno ešte viac, ako ten tvoj priateľ na videu. Len ťa to urazilo, že si dovolil kritizovať tvoju jazdu a teraz sa snažíš žalovať, ako malé dieťa. AKú konkrétnu ujmu ti tým spôsobil? Okrem toho urazenia tvojho ega.

Keby sa každý mal súdiť s každým, kto niečo o inom uverejní na FB, tak by polovica národa musela byť sudcom. O mesiac si na to video nikto ani nespomenie.

A ozaj, čo na to povedal tvoj manžel?
Mima75
21.10.15,08:13
a ochrana osobnych udajov? viem, ze bude robit naschval ...
Mima75
21.10.15,08:14
on tam nedal video... popisal to vsetko. mne nejde o kritiku jazdy, ale o zverejnenie mojich udajov. ochrana osobnych udajov tu neplati?
misoft
21.10.15,08:55
Aký trestný čin? Polícia to odmietne. Veď neuviedol skoro žiadne údaje. EČV - naťukaj do Google, nájde TK, EK, poisťovňu, typ vozidla, farbu..... Meno? Meno je predsa verejné! Akurát to, že ho zverejnil bez súhlasu. Priebeh "akcie"? Čo tam chce žalovať? Nemá nič - možno by to odkázali na priestupkové konanie - priestupok voči spolunažívaniu. Urážka na cti? To by tam museli byť riadne " slová"!
Chobot
21.10.15,08:57
Ťažko povedať - meno je verejný údaj - máš ho kdekoľvek, v telefónnom zozname, na FB, v katastri (aj rodné aj za vydata), takže to už je zverejnený údaj. EČV je tiež verejný údaj - ktokoľvek môže vidieť ECV na aute - dokonca vidí v tej súvislosti aj typ auta a farbu. Takže vlastne nezverejnil nič, čo by už nebolo verejné. Len to spojil dokopy a to ti vadí. Tak ho vyzvi, aby text odstránil.

A keď ho neodstráni, budeš sa súdiť?
Dav
21.10.15,09:13
keby to urobil Tvoj šéf, je to dôvod na podnet pre Úrad na ochranu osobných údajov. Prestaň si ho všímať a reagovať na jeho provokácie, je to 110% to najlepšie, čo môžeš urobiť.
Chobot
21.10.15,09:21
Ak veľmi chceš v tom konať, tak napíš podnet na úrad na ochranu osobných údajov, popíš čo sa stalo, nech ti dajú stanovisko, či došlo k porušeniu ochrany os. údajov alebo nie.

Potom to stanovisko daj sem. Som zvedavý, ako to posúdi úrad.
Mima75
21.10.15,10:32
spojil to ... napisal auto, majitela, vodic...
Mima75
21.10.15,11:13
ved to spojil to ... viem, ze ostatne veci su verejne... ale takto zverejnil vsetko v suvislostiach. ja uz s nim nekomunikujem....len ench nerype na sietach :(
Chobot
21.10.15,12:21
No dobre. A keby len napísal, že Anička Hrušková, rod. Jabĺčková ma predbiehala, že skoro nabúrala, tak by ti to nevadilo?

Čo sa teraz stalo, že spojil tvoje meno s EČV auta?

Aj tak je to nejaké čudné - si vydatá a bývalý priateľ sa zaujíma o tvoje aktivity. Však mu zavolaj a jednoznačne a vážnym hlasom mu povedz, nech ti dá pokoj, lebo inak to budeš riešiť právnou cestou.
misoft
21.10.15,13:55
Mima, Mima..... kua - šak som písal - klin sa klinom vyráža - oplať mu to rovnakým metrom ...... :D - uvidíš, ako zrazu bude ticho, alebo bude viacej gágať. A tebe stačí napísať "Trafená hus zagágala....!" a tí ostatní čo to budú čítať, si spoja dve a dve....
lujza.j
21.10.15,14:04
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=mima75

...nájdi si právnika a žaluj...

inak mať tvoje starosti....a míňať na toto energiu.....keby si mala skutočné problémy...toto by si hodila za hlavu a s úsmevom išla dalej.....
kopretinka
21.10.15,14:11
a ty o tom ako vieš,sleduješ jeho profil? :D
Mima75
21.10.15,14:47
ten link si trafila zle....
arizona
21.10.15,14:54
Ked to citam,tak mam pocit,akoby nejaka pubertacka pisala do Bravicka ( ci ako sa volala ta poradna).

Nezda sa ti,ze sa s tvojim ex nejako moc sledujete navzajom? Poznas to ceske prislovie " co se skadliva,to se rado miva?"
Asi tak mi to pripada...ty by si si mala premysliet,co vlastne chces ,lebo nikto ti v tvojich citovych zalezitostiach neporadi....len ty sama ;-)
buchač
21.10.15,14:59
.....áááááá BINGÓÓÓ

Vyhrávate prvú cenu.
Ostatné príspevky sú len slabé omáčky bez korenia. ;) :D
buchač
21.10.15,15:00
Nože daj ten verejný profil...zasmejeme sa ...;)
Mima75
21.10.15,15:11
presne som vedela, ze to takto skonci ... clovek potrebuje radu, ci sa to da nejak pravne riesit...ked chlapec vypisuje.... a naopak, tu najdem "zivotne rady". Ked nema co robit, nech o mne nevypisuje na sieti.
lujza.j
21.10.15,15:14
si dostala radu.....najdi si právnika a ten nech spíše žalobu....ty inú radu nechceš počuť....
dmc
21.10.15,17:49
neblazni...totoje trestny cin ako vysity... pochop..... nech ide podat trestne oznamenie -

..........vies ako sa budu chalani na Obvodnom oddeleni Pz v Dolneh Hornej rehotat - to bude pripad mesiaca - aj kriminalke hadam daju avizo aby vo veci pracovala.....a hadam aj vysetrovacka sa moze realizovat.
dmc
21.10.15,17:53
som zachytil ze bude v TV novy "sitkom" - nerobis pre nu reklamu ?
lujza.j
21.10.15,17:54
:D