Iveta Chromčiková
21.10.15,07:31
Som bola studentkou v Nitre 1 rok, ale davam si pauzu a chcem robit na SVK. Mam priatela tu, ale on byva v Blatnom. Ked si budem chciet zmenit prechodny pobyt cize adresu, mozem si vypytat aby mi jeho rodicia ak sa nahodou rozideme nemuseli hladat nahradne ubytovanie? Lebo tym padom, ja si mozem ten prechodny pobyt zrusit a vratit sa do svojho statu bez toho abymi hladali ubyovanie.
ivka70
21.10.15,05:49
Prechodny pobyt (dokonca ani trvaly pobyt) nema nic spolocne s nahradnym ubytovanim.
Nemas ziadny narok na nehnutelnost ani na to, aby ti jej majitelia zabezpecili nahradne byvanie, ak sa odstahujes alebo ak si nebudu priat dalej tvoju pritomnost v dome.
Iveta Chromčiková
21.10.15,05:56
Dakujem Vam. :)
avalik
21.10.15,06:09
Ak si dostala prechodny pobyt na ucel studia a studium prerusis, tak ti prechodny pobyt z tohto ucelu zanikne. Musis ziadat novy prechodny pobyt na ucely zamestnania.
Vratit sa do svojho statu mozes kedy chces. Neviem o tom, ze by ti rodicia priatela museli poskytovat nahradne ubytovanie ak sa od nich odstahujes. To ze mas zabezpecene ubytovanie zdokladujes napr. najomnou zmluvou k novej adrese.

Pre viac info pozri zakon c. 404/2011 Z. z. Zákon o pobyte cudzincov a o zmene a doplnení niektorých zákonov http://www.zakonypreludi.sk/zz/2011-404 alebo sa informuj na cudzineckej policii.
Kabaka123
21.10.15,09:04
presne tak