Sorciere030
21.10.15,08:30
Syn je celiatik a na základe odporúčania lekárky sme boli na denzitometrii. Firma, ktorá vykonáva toto vyšetrenie, sídli v priestoroch Fakultnej nemocnice. Na priepustku pre zamestnávateľa mi dali pečiatku XY, s.r.o. (neuvádzam reálny názov firmy). Zamestnávateľ mi odmietol túto uznať s odôvodnením, že z pečiatky nie je zrejmé, že ide o zdravotnícke zariadenie. Na stránke TSK figuruje firma ako ambulantné zdravotnícke zariadenie. Vytlačila som z netu informáciu, že ide o ortopedickú ambulanciu. Ani napriek tomu mi to neakceptujú. Postupuje zamestnávateľ správne?
avalik
22.10.15,05:48
Zavolaj si do tej ambulancie a zisti, preco ti nedali peciatku s kodom poskytovatela zdravotnej starostlivosti - ak tu peciatku maju, tak tam chod znova a daj si ju na povodnu priepustku doplnit.
ivka70
22.10.15,09:02
Alebo nech ti ich potvrdenie potvrdi lekar, ktory ta na to vysetrenie odporucil.
Chobot
22.10.15,12:06
Nepostupujú správne. Poskytovateľ ZS nemusí byť len štátna firma. Môže byť aj súkromná spoločnosť, ktorá má povolenie od VÚC na prevádzkonvanie odbornej ambulancie. Zdravotnícke zariadenie môže ma aj právnu formu s.r.o.