filome555
21.10.15,13:55
ahojte, po 17 rokoch liecenia na depresiu a nasledne na F25.1. mi priznali ID 75%. Mam 49 rokov. Namiesto toho, aby som sa ukludnila, ma teraz stale prenasleduje myslienka ( to vyplyva z mojej choroby(, ze ked pojdem o 1 rok na LKP, tak mi ID vezmu, pripadne vyrazne znizia. Mate niekto skusenost s ID pri tejto diagnoze? Nezda sa mi realne /kedze stat musi setrit na vydavkoch / , aby mi ID ponechali az do starobneho dochodku. Moj stav je dlhodobo dost zly, nedovoluje mi zamestnat sa.
Katy a R
21.10.15,12:03
pozri sa - ak máš určenú lekársku prehliadku už o rok - tak budú zisťovať, či sa zmenil, alebo nezmenil tvoj zdravotný stav. takže to zbytočne nerieš a neznervózňuj sa.
Predpokladám, že aj pri zlepšení zdravotného stavu nepôjde o taký skok, žeby ti ID odobrali celkom. Možno o niečo znížia .
takisto môžu zmeniť interval lekárskych prehliadok .
A ak sa ti zdravotný stav zlepší - tak si predsa môžeš len gratulovať! :)
terezamaria
21.10.15,12:54
Určite Ti dôchodok nezoberú,liečiš sa 17 rokov, takže isto ešte pretrvávajú nejaké zdravotné potiaže......nenervač sa,spôsobí Ti to ešte viac zdravotných problémov, pokiaľ si v starostlivosti lekárov, aj lekár by Ti mohol odpovedať na túto otázku, ako on vidí Tvoj zdravotný stav. Držím Ti palce, aby Tvoje zdravie poslúchalo a aby si bola v pohode.