mamataja
22.10.15,13:19
Zverejňovali sme na webovej stránke obce údaje- zmluvy, faktúry , objednávky, zápisnice, uznesenia a pod. Vytvorila sa nová webová stránka, tieto údaje sa od roku 2011 nepreniesli, je povinný zamestnanec vo svojom voľnom čase a zadarmo tieto údaje znovu nahrať? Som si vedomá, že niekto to spraviť musí, ale takto?, on už raz za to zaplatené dostal, a nemá tieto údaje všetky v elektronickej podobe zachované,mal by za to dostať aj druhý raz. Je to porušenie pracovnej disciplíny, keď to odmietne ?
ivka70
22.10.15,11:41
Nerozumiem, preco by mal zamestnanec nieco zalohovat.
Na zalohovanie aj elektronickych dat ma mat zamestnavatel (v tomto pripade obec) smernicu.
Ak taku smernicu ma a zamestnanec nedodrzal to, co mal s datami robit, tak moze od neho zamestnavatel ziadat napravit skodu sposobenu nedodrzanim smernice, vo volnom case. Alebo nahradu skody, ktora mu vznikla - to musi ale preukazat.
Ak vsak na to smernica nie je a zamestnanec nemal dovod data zalohovat, tak ak obec chce opatovne stratene data, musi tu cinnost niekomu opatovne zaplatit.
Nemnoze ziadat od zamestnanca, aby vo svojom volnom case pracoval pre obec bez mzdy.