Moniqe
22.10.15,16:09
Ahojte,

chcem poprosiť o radu: skončili sme so zamestn. pp dohodou pričom mi má preplatiť dovolenku. Prvý x sa pomýlili, lebo si neskontrolovali trvanie rodičovského p. a namiesto 17 dní mi vypočítali 2. Teraz mi to uznali s tým, že za rok 2012, kedy som v septembri išla na materskú mi žiadna dofča mi nezostala. Bola som tam ekonómkou a výplatné pásky som si netlačila, nechala som to tak, že keď budem odchádzať.. no moja chyba . Za rok 2012 mám len 4 do apríla. Pani riaditeľka mi poslala na moje vyžiadanie (ohľadne kontroly ich výpočtu) výplatné pásky, kt. vôbec nekorešpondujú s tými mojími, čo sa týka dovolenky. Tak prosím dobrých ľudkov, kt. by mi s tým vedeli poradiť, čo teraz???

Mzdy sa robia v programe MERCURIS a viem, že sa tam dá manuálne vstupovať aj do minulých rokov. To značí, že to tak spravili a jednoducho si to upravili, aby im na konci roku vyšla moja dovolenka 0 a nemuseli mi nič naviac preplácať. Teraz chcem dokázať, že na základe tých mojich aspoň 4 a koncoročnej 2011 to vôbec nesedí.

Ďakujem za každý dobrý nápad, nechcem sa v tom vrtať pre pár dní dovolenky, ale už len z princípu, že som bola na rizikovom teho a popri tých patáliach robila výplaty, výkazy a podobné veci a teraz mi tu bude niekto tvrdiť, že som si za toho 3/4 roka stihla vybrať dovolenku, kt. by mi mal posprávnosti preplatiť...
veronikasad
22.10.15,16:54
Podrobný výpočet nároku na dovolenku počas MD a RD máš v tejto téme.

http://www.porada.sk/t272864-narok-na-preplatenie-dovolenky-po-rp-pri-skonceni-pp.html#.

Ak nemáš výplatné pásky, vyžiadaj si od zamestnávatela mzdový list za rok 2012 a 2013, z ktorého zistíš v ktorom mesiaci si kolko dní dovolenky čerpala.