lnovo
22.10.15,17:41
Dá sa použiť vnútorná jednotka z klimatizácie ktorá aj hriala, na kúrenie po pripojení na teplovodné kúrenie. Myslím ako podlahový konvektor s využitím funkcii na diaľkovom ovládači klimatizácie týkajúcich sa ohrevu (ventilátor, nastavenie teploty, hodiny a tak ďalej? Tá moja sa asi po minúte vypne a vypíše U4. Poradte.
misoft
22.10.15,17:37
Ako laik v tomto: :eek:

A kde je to? V bytovom dome/paneláku, alebo rodinný dom? Lebo ak v bytovom dome/paneláku - nemysliteľné! Tam sú iné tlakové pomery, je tam vyregulovaná sústava.

Ak v rodinnom dome - zvládne to tvoje vykurovanie domu? Ale i o tomto pochybujem.
sosak
22.10.15,17:55
Keď nenapíšeš o aký typ klimatizácie ide presne, tak je to len tliachanie.
Doplnenie : v popisovanej splitovej vnútornej jednotke cirkuluje chladivo - plyn vo výmenníku. To akože chceš do výmenníku napojiť prívod vykurovanej vody, aby si takýmto spôsobom vykuroval miestnosť, tak ti gratulujem k inovácii. Ako potom v lete chceš chladiť?
lnovo
22.10.15,18:10
Díky za záujem,
k veci je to v rodinom dome, môžem nasadiť aj čerpadlo priamo k jednotke. V pripojení nevidím problém - ide mi o to , či bude fungovať elektronika bez vonkajšej jednotky. Inak ide o splitovú vnútornú jednotku Sintech, model SVJ26G/BP. Je k tomu diaľkové aj nástené ovládanie ( termostat ). Myslím, že ide o to, či vnútorná jednotka bude pracovať bez vonkajšej ( všeobecne akýkoľvek typ ).
Tak skús poradiť
lnovo
22.10.15,18:14
Myslím všeobecne klimatizácie ako také. Ono je všetko na jedno "brdo".
misoft
22.10.15,18:26
Ak má klimatizácia pracovať - musia medzi sebou komunikovať a spolupracovať vnútorná a vonkajšia jednotka. Mám dojem, že sú previazané - jedna od druhej predsa dostáva dáta pre činnosť.
lnovo
22.10.15,18:55
V prípade, keď vnútorných jednotiek je viac a vonkajšia je iba jedna, tak do vonkajšej ide iba " sila " a ovláda sa ventil na prívodnom potrubí - aspoň si myslím, pretože žiadne iné prepojenie ( káblové neexistuje ). Vonkajšia pracuje pravdepodobne samostatne ( teda hneď ako dostane " šťavu " ) a vnútorné jednotky sa pripájajú ventilom samé. Asi ide o dosť zložitý viaccestný ventil - musí chladiť aj kúriť.ovláda ho toroidný elektromagne ( asi? ), ktorý jediný je na kábli z vnútornej jednotky.
sosak
23.10.15,07:01
Všeobecne klimatizácie neexistuje http://www.vasechladenie.sk/fancoily/.
http://www.vzduchoklima.sk/fancoily
http://www.klimavex.cz/nase_nabidka/fancoily-konverktory/
Niektoré majú prívod z externého zdroja- kotolne a niektoré sú vykurované elektrinou.
lnovo
23.10.15,20:28
Presne. Proste miesto chladiva použijem teplú vodu z rozvodu ústredného kúrenia. Chcem využiť kvalitný výmeník, ventilátor a elektroniku a vyrobiť - fancoil, alebo vlastne . konvektor. Nie je pre mňa problém urezať potrubie, vypustiť chladivo, naletovaťredukcie a pripojiť na rozvod UK. Problém je donútiť elektroniku aby ignorovala chýbajúcu vonkajšiu jednotku.
Tým, že klimatizácie sú na jedno brdo som chcel povedať, že fungujú na rovnakom princípe tepelného čerpadla a ich ovládanie ( elektronika ) je si podobná.
lnovo
23.10.15,20:35
Podľa schémy na vnútornej jednotke neexistuje žiadne datové prepojenie na vonkajšiu jednotku, k vonkajšej jednotke sú iba svorky napájania ( 230V ).
Vonkajšia jednotka pravdepodobne pracuje samostatne. Proste sa vykúri a ak nie je z nej odber tak sa jednoducho vypne alebo utlmí. Podobne ako kotol UK.
peterkos2
24.10.15,04:30
Fancoily majú inak stavané výmenníky.Tú chybu čo ti vypisuje je zrejme chyba komunikácie medzi vnútornou a vonkajšou jednotkou. Ak to chceš silou mocou spraviť skús sem dať schémy vnútornej a vonkajšej jednotky
Ešte k tej komunikácii -spravidla býva pri jednotke on-off prepojenie štvoržilou plus zem.Jednotka, dvojka je napájanie vnútornej, trojka je pokyn od vnútornej na spustenie kompresora, štvorka ovládanie štvorcest. Ventila-čiže chladenie -kúrenie
lnovo
24.10.15,08:23
Výmeník môže byť problém , ale pomocné čerpadlo by malo pomôcť. Len prečo sa tá potvora vypína. Vonkajšiu jednotku nemám - iba vnútornú kúpenú v bazári za dvacku na experimentovanie. Klasický konvektor - lavica výjde na štyri stovky a nemá ani ventil, ten musíš dokúpiť. Ak by sa to podarilo bol by iteligentný konvektor, ktorý zoženieš niekde na bazári za pár euro.

Pozri album Klima
peterkos2
24.10.15,16:15
Kde ho mám pozrieť?
lnovo
24.10.15,16:34
Prepáč. Som na porade nový. Vytvoril som album a myslel som, že sa naň dostaneš. "Poraď, ako sa pripájajú fotky.
lnovo
24.10.15,16:37
Klikni na mňa, na fotky a album klima. Aspoň myslím, že to tak funguje.
peterkos2
24.10.15,17:19
Pozeral som fotky-je to dosť zložité-ešte aj ten expanzný ventil vo vnútornej jednotke,v starých typoch je len kapilára aj to vo vonkajšej.Ďalej komunikácia A,B do vonkajšej jednotky-nevieme na čo slúži.Jednoducho tá elektronika tú komunikáciu potrebuje a keď ju nemá tak vyhodí poruchu.
peterkos2
24.10.15,18:14
A tie svorky A a B sú asi čo?To je tá komunikácia
peterkos2
24.10.15,18:41
Otázka je aj ako by si ten konvektor ovládal.Vo vnútornej jednotke je čidlo ktoré sníma teplotu nasávaného vzduchu a to je pred výmenníkom.Ak by išla do výmenníka teplá voda stále,čidlo by sa ohrialo ale ventilátor by bežal na minimum stále-aby snímal teplotu,to znamená že by stále kúrila.Musel by tam byť ešte solenoid,ktorý by púštal teplú vodu do výmenníka a po vykúrení zastavil prívod.Vtedy by muselo vypnúť aj to pomocné čerpadlo čo si spomínal
A čo spínanie kotla-čo keď zrovna nepôjde a konvektor bude chcieť kúriť?
lnovo
25.10.15,20:24
Schémy nemám, ale preskúmaním dosky som zistil, že AB vychádza z IO SN 75176 BP, čo je vysielač 485. Čiže ovládanie je iba jednosmerné a teda by malo byť jednoduchšie ho oklamať. Ostatné veci ako umiestnenie čidla alebo kotol myslí nie sú problém. Potrebujem rozchodiť nástennú jednotku a ostatné potom.
Mám ešte ďaľšiu vec a to, nástenný termostat vôbec nereaguje ani neblikne. Neviem možno má naskočiť až po kontrole ( keby nenaskočila porucha ).
Na diaľkové ovládanie reaguje ale aj to len asi minutu než naskočí tá porucha U4.
peterkos2
26.10.15,05:32
Nieje to náhodou vysielač-prijímač?
lnovo
26.10.15,17:52
Asi máš pravdu mal som to zle preložené. Takže asi z toho nič nebude.
duecento
30.11.15,20:35
Ahoj predpokladám, že máš jednotku Daikin. Pretože tá má poruchu U4 ako chynú komunikáciu medzi jednotkami.. Potrebuješ elektroniku ktorá je jednoduchá on -off bez sledovania poruchových stavov. Takáto jednoduchá elektronika univerzálna ku KJ je v predaji v špecializovanej predajni.
Ale k otázke či to bude fungovať. Bude. Ale budeš potrebovať čerpadlo, preotže svetlosť cu potrubia je malá. O niečo menšia ako u Fancoilu.
Musíš mať teplotu vody niekde na hodnote 35-40°C a rýchlosť prúdenia. Inak nebudeš mať výkon a bude to jalové.
bodliak
30.11.15,20:51
To je tak, keď si niekto predstavuje vnútornú jednotku ako sprostý radiátor, do ktorého priteká teplá voda a odteká studená.
Že tam prichádza k skupenskej premene, o tom ani nechyrovali...
lnovo
01.12.15,20:21
Ahoj, díky za záujem a radu. Kúrim na vysokú teplotu 65 - 80 °C a čerpadlo tiež nie je problém. pre mňa je problém iba elektronika. Porad konkrétne akú elektroniku myslíš a kde ju zoženiem. Ja by som tú elektroniku aj oželel ale ked ventilátor má krokový motor a aj clony sú ovládané z dosky PS a nedokážem ani zistiť aké potrebujú napájacie napätie atd.
lnovo
01.12.15,20:28
Ahoj,
mám za to, že naozaj ide o radiátor, či tam prichádza k zmene skupenstva teplonosného média, alebo len k odovzdaniu tepelnej energie bez zmeny skupenstva nie je zaujímavé. Podstatné je aby to fungovalo. Znížený prietok nahradí vyššia teplota a odvod tepla
podporí ventilátor.