bubuka
22.10.15,16:53
Počas procesu zhanania suhlasu o zateplovani sme boli oklamani nsme boli našou doverničkov že lodžie sa budu riešit individualne. Dnes ked firma už začala s pracami sme dostali vyzvu na odsranenie zasklenia .Samozrejme je to problem.Da sa s tým vôbec niečo robiť?
buchač
22.10.15,15:37
Samozrejme, že sa dá...
Proste odstráňte zasklenie a bude po probléme.
Nešpekuloval by som veľmi...doplatí na to celý barák.

Na dôverníčku by som sa nevyhováral...ono stále platí, že :
"Neznalosť zákona neospravedlňuje !"

Poviem aj inak.
Existujú baráky (aj témy na tento problém), kde dôverník, predseda SVB operovali zákonmi, dobrými úvermi, podporou financií z EU....a aj tak sa našli "iní" jednotlivci, ktorí pomaly tie svoje sklíčka bránili telom...
Mária27
22.10.15,16:02
U kamarátkyzateplovali a ona nemusela odstrániť zasklenie balkóna. Veď o tom ste sa mali dohodnúť na schôdzi a dať to do zápisu.
ivka70
22.10.15,18:22
Ono vzdy zavisi od toho, ci ste na zasklenie mali riadne povolenie - kedze ide o zasah do vonkajsieho vzhladu budovy.
Ak mate zaslenie schvalene a mate k tomu vsetky podklady, mozete sa voci jeho odsraneniu ohradit.
Inak treba dat zasklenie dolu.
lapejko
22.10.15,18:38
Ak má byť zateplené správne bez tepelných mostov, musia ísť preč všetky demontovateľné veci, ktoré sa môžu po úprave namontovať naspäť, t.j. upraviť rozmer zasklenia o hrúbku zateplenia.
alaya1
22.10.15,18:58
U nas si viaceri zasklenie nechali a nikto im to neodmontoval, aj ked tlaky - vyhrazky na nich vyvijali dost silne.
buchač
22.10.15,19:04
U nás im tiež nik neodmontoval...odmontovali si totiž sami.

Ono záleži aj od toho, či na zateplenie je poskytnutá (ako som spomenul) dotácia z EU alebo nie.
alaya1
22.10.15,19:15
mali sme dotaciu z fondu rozvoja byvania, ako kazdy, kto zatepluje. Zasklenie neodstranili, co trebalo, zateplilo sa aj takto.
buchač
22.10.15,19:44
To teda musí vyzerať ten barák...
Existuje jedno prirovnanie, ale radšej ho nedávam.
--------------------------------
Lenže záleží aj od iných okolností...napríklad aj nové zábradlia. Si veru neviem predstaviť ich výmenu bez demontu skla...
Lebo u nás sa aj zábradlie menilo...
---------------------------------
Ale šak mne je jedno....lenže ak by došlo k lámaniu chleba, ako by to skončilo ?
Odpoveď je jasná.
alaya1
22.10.15,20:07
Menili sa aj zabradlia, tam, kde nechceli, nechali si povodne aj so zasklenim. Mnohi si po vymene zabradlia dali urobit aj nove zasklenie Ake lamanie chleba? Tvoj majetok- zasklenie ti demontovat svojvolne nemozu, ak poskodia platia a jedine sud moze rozhodnut, ze si povinny to dat dole. Ale to su hranicne zalezitosti, u nas je kazdy spokojny a vid vsetky sidliska na Slovensku, tak vyzera aj nas blok. Bola som minuly tyzden Nad jazerom :). Krasota :) :)
buchač
22.10.15,20:19
alaya1 (Dnes 23:07)...
Bola som minuly tyzden Nad jazerom . Krasota
=======================
Vážne ? Neverím ...
lapejko
23.10.15,02:30
nemusím to vidieť, poznám to z praxe a z histórie takýchto príspevkov...dva roky po zateplení sa tu pridávajú fotky porúch a plače sa nad rozliatym mliekom.
buchač
23.10.15,05:56
Ach jo...zasa sa niekomu pravda nepáči ...

Ľutujem tých domových dôverníkov....nakoľko ľudia sú doslova HOVADÁ a kuwy.
Každý len na seba pozerá a nehľadí na dôsledky navôkol.

Mne stačilo zo 4 roky onanovať sa ako zástupca vlastníkov...