misulatko36
23.10.15,00:05
Príjazdová cesta k bytovým domom je nedopatrením (zabudnutým zápisom do kolaudačného rozhodnutia, že developer po dostavaní bytových domov odovzdá príjazdovú cestu obci) súkromným vlastníctvom developera. Mám právo odmietnut parkovanie na tejto ceste? Parkujem v obci, mimo príjazdovú cestu. Dakujem
Chobot
22.10.15,22:12
Nerozumiem, v čom je problém. Však ty si parkuj kde chceš. Alebo ťa niekto núti parkovať na príjazdovej ceste?
misulatko36
22.10.15,22:18
nemusím uzatvárat zmluvu na parkovacie miesto ak pošlem čestné vyhlásenie, že som nikdy nevlastnila a ani nevlastním motorové vozidlo, a že ja a ani další majitel po mne, nebude už chciet parkovacie miesto pred činžiakom
Chobot
22.10.15,22:41
Stále nechápem v čom je problém. Nikto ťa nemôže prinútiť uzatvárať zmluvu proti tvojej vôli. Nemusíš posielať žiadne čestné vyhlásenia.Však nepodpisuj žiadnu zmluvu.

A ako môžeš čestne vyhlásiť, že ani ďalší majiteľ po tebe nebude chcieť parkovacie miesto??? Ako to môžeš ty vedieť?

A potom akú máš česť, keď chceš vyhlásiť, že nevlastníš motorové vozidlo a pritom v prvom príspevku uvádzaš, že parkuješ v obci - teda vlastníš auto?

O čo ti vlastne ide?
misulatko36
23.10.15,04:53
To cestne prehlasenie nikdy nepodpisem. Beriem to ako " vydieranie" z jeho strany.
Consultix
23.10.15,08:43
Pravo je pravo a ak k niecomu mas pravo, je to dane. Odmietnut nemozes.
Mozes sa ale rozhodnut dane pravo nevyuzit/neuplatnit.
Consultix
23.10.15,08:43
V com je problem? Uz sme s Chobotom dvaja, co nam nedochadza podstata :)
sosak
23.10.15,09:20
Otázku som pochopil tak, že developer postavil bytové domy a príjazdovú cestu pôvodne pri predaji bytov prisľúbil odovzdať obci. Nedopatrením, alebo úmyselne tak neučinil a teraz žiada od vlastníkov zakúpených bytov poplatok za užívanie - parkovanie vozidiel na doteraz súkromnej príjazdovej ceste.
Nijakým spôsobom ťa nemôže prinútiť, aby si zakúpila parkovacie miesto na príjazdovej ceste vo vlastníctve developera. Jeho do toho nič nie je, ako ty parkuješ svoje vozidlo, pretože je to tvoj majetok. Ak chce zabrániť parkovaniu vozidiel, s majiteľmi ktorými nemá zmluvu o parkovaní na svojej súkromnej ceste, tak nech si parkovacie miesta opatrí uzamykateľnými zábranami, alebo dá na cestu závoru.
Oliwa
23.10.15,09:34
Mišulátko ma autíčko, ktoré parkuje mimo príjazdovej cesty. Odmieta uzavrieť zmluvu na parkovacie miesto, tak od nej žiadajú čestné vyhlásenie, ktoré nikdy nepodpíše...
Takto som to pochopila ja...
misulatko36
23.10.15,09:37
Ja to cestne prehlasenie nikdy nepodpisem. Len sa bojim,ze ma da k sudu, kedze uz nam prisla pred zalobna vyzva, tym co sme neuzavreli zmluvy a neplatili
Oliwa
23.10.15,09:46
Treba pozerať do budúcnosti... Ak si náhodou slobodná a máš 36, o pár rokov sa Ti môže situácia zmeniť... Možno budeš mať rodinu a dieťa/deti, ktoré bude treba nosiť do škôlky a nebude Ti vyhovovať parkovať v obci... Hlavne ráno a v zime, keď Ti bude každá sekunda a každý meter k domu dobrý... Plus nákupy k tomu... Alebo sa odsťahuješ a budeš chcieť byt predať a záujemca bude požadovať k bytu aj parking... Alebo Ti príde návšteva... Je tá cena za parkovacie miesto naozaj tak premrštená, že ide o zderstvo alebo si naozaj presvedčená, že sa doživotne bez toho miesta zaobídeš?
V našej štvrti napr. teraz každým dňom pribúdajú na vozovke modré čiary s parkovacími automatmi... Šíria sa od mestského úradu do častí, kde nikdy nikde žiadne plochy na parkovanie vyznačené neboli a teda sa za ne ani neplatilo... Kde máš istotu, že aj "Tvoje" súčasné parkovacie miesto nepostihne raz takýto osud, alebo tam iný developer niečo postaví?
misulatko36
23.10.15,09:54
Nejde o peniaze. Hlavne ide o klamstvo z jeho strany a styl akym s nami jedna.
Oliwa
23.10.15,10:11
Ide o peniaze... Jemu aj Tebe... Prišla Ti predsa predžalobná výzva za neplatenie a vo vzduchu visia súdne trovy... Len mi nie je jasné, na základe čoho od Teba/Vás tie peniaze vymáha...
lubko6394
23.10.15,10:11
Nikto z nás nevidel tú zmluvu o ktorej píšeš ani nevieme ako ste boli dohodnutí a čo sa vlastne zmenilo. Odovzdať cestu obci je síce dobré pre osvetlenie, opravy médií... na druhej strane obec môže kedykoľvek zaviesť parkovací poplatok. Pre mňa by bolo najvhodnejšie aby parking bol mimo cesty a ja mal naň LV a cesta aby bola odovzdaná obci za 1 Euro- nech sa stará. Myslím že dnes je doba taká že je pre mňa výhodou ten parking vlastniť a nečakať až obec zavedie poplatky za využívanie jej pozemkov na parkovania.
misulatko36
23.10.15,10:27
Postupne si predal byty a ked mal vsetko predane, tak nam vhodil do schranky list s moznostou uzavretia zmluvy o parkovani. Zmluvu uzavrelo minimum bytov a zbytok nato nereagoval. Po 2 rokoch nam co sme neragovali poslal tieto predzalobne vyzvy. Tieto jedine boli na doporucenie. A asi za tyzden na vchodove dvere nalepil oznam,ze kto neuzavrie zmluvu do cca 3 dni,tak bude mat zvysene parkovne o dalsich 0,5e. A ked nechcem miesto chce toto cestne prehlasenie.
Oliwa
23.10.15,10:32
Nie som síce právnik, ale bolo by zaujímavé vedieť, ako znie tá predžalobná výzva... a na základe čoho Vám zvyšuje parkovné... Tipujem, že na základe kúpnej zmluvy k bytu, súčasťou ktorej bola nejaká klauzulka o vybudovaní, odovzdaní a spoplatnení prístupovej cesty /resp. parkovacieho miesta/...
misulatko36
23.10.15,10:37
Momentalne ju nemam pri sebe. Ale napisem.
Oliwa
23.10.15,10:53
A čo ostatní "neprispôsobiví" susedia? Ste v kontakte a plánujete spoločný postup, či...?
misulatko36
23.10.15,10:58
Praveze sa s nim.nikto nechce natahovat, som jedna z mala co nezaplatili :( ale ani neparkujem
Oliwa
23.10.15,11:12
Ale veď si napísala: "Zmluvu uzavrelo minimum bytov a zbytok nato nereagoval. Po 2 rokoch nam co sme neragovali poslal tieto predzalobne vyzvy." Podľa tohto to nevyzerá, že z minima sa zrazu stalo maximum...
misulatko36
23.10.15,11:14
Po tych predzalobnych vyzvach zacali ludia uzatvarat zmluvy. Takze az teraz.
Oliwa
23.10.15,11:57
Myslela som si, že jedine takto to mohlo byť... že sa zľakli a developer dosiahol, čo chcel... pripadá mi ako taký malý exekútor... 2 roky vyčkáva a potom chňap! Zaplatíš? Nezaplatíš? Aj tak zaplatíš!
misulatko36
23.10.15,12:03
Presne tak. Ja netvrdim,ze nema pravo si pytat peniaze. Ale oklamal nas a neda sa s nim slusne komunikovat. Iba chcem vediet ci mam nejake pravo aj ja,ked nechcem parkovat pred cinziakom. A nechcem skoncit pred sudom. Potrebujem iba vediet co dovoluje zakon mne.
Oliwa
23.10.15,12:09
Ako Ti napísal lubko 6394, nikto z nás nevidel tú zmluvu... tak ťažko radiť... Netušíme, k čomu si sa zaviazala Ty a k čomu developer... Musí tam byť niečo, čo mu dovoľuje konať tak ako koná... a o tom, že tá firma má nejakého právnika/právnikov, ani nepochybujem...
misulatko36
23.10.15,12:16
Ja som s nim nikdy ziadnu zmluvu o parkovani nepodpisala. Odignorovala som ju. Az po pred zalobnej vyzve som im napisala mail,ze dlhodobo som neni doma a ak hej,tak parkujem u rodiny,ktoru mam v obci. A nato mi prisla ta odpoved o tom cestnom prehlaseni, ktore je jasne,ze nemozem podpisat. Ked sa dostanem domov tak napisem ako znie ta predzalobna vyzva,ktoru nam poslal.
lubko6394
23.10.15,12:27
Ja by som to tipol na problém v kolaudácii. V stavebnom povolení môže byť klauzula o vytvorení parkovacích miest pre bytový dom a tieto miesta neboli obyvateľom predané s bytom a ostali vo vlastníctve investora. Takže pravdepodobne v kúpnopredajnej zmluve k bytu je asi toto nejako riešené. My to však nevidíme, ide to z nej ako z chlpatej deky pričom by stačilo doplniť k otázke sken dokumentov.
misulatko36
23.10.15,12:39
Nemam ten dokument pri sebe. Odovzdanie prijazdovej cesty bolo iba ustnou dohodou medzi developerom a byvalym starostom. Papierovo to vobec nieje podchytene :( . A developer sa rozhodol,ze cestu obci neodovzda.
Oliwa
23.10.15,13:08
Nechce sa mi veriť, že by sa našiel taký starosta... Iba ak by to bol niektorý z tých, čo mali problém prečítať aj sľub...
misulatko36
23.10.15,13:14
Bohuzial. Zevraj "nedopatrenim" . a novy s tym nic nevie spravit. Iba to,ze developer chce este postavit 1 abo 2 bytove domy na pozemku a obec mu to dovoli iba ak tuto cestu odovzda obci.
misoft
23.10.15,14:10
A za čo ťa dá k súdu? Za to, že niečo nepodpíšeš? A propó: je to príjazdová cesta, takže i keď je to JEHO majetok, má na ňom VB. Je to príjazdová komunikácia, takže musí strpieť aj tie vozidlá na nej.
misulatko36
23.10.15,15:07
Neviem zaco ma da k sudu,ale uz par ludi dal a dopadlo to tak,ze najomnik vzdy ustupil a radsej zaplatil :( preto som z toho v strese a pytam sa touto formou. Dokonca ked sa to aj zacala riesit cez pravnika, ktory spravuje naz cinziak tak to vzdy na niecom stroskotalo a nikto s nim uz do sudneho konania nechce ist. Takato je realita. Mozno idem proti sebe, ale uz ma nebavi tento stav, ktory nastal a hladam radu.