genex
23.10.15,02:17
Podľa zákona je katastrálny operát verejný, ako je to v praxi s tým, že prídem na kataster a chcem listovať v pozemkovej knihe, alebo nahliadnuť do nejakej vložky ? Prípadne koľko by som zaplatil za kópiu jednej PK vložky ?
a_je_to
25.10.15,18:03
Ja som pred 10 rokmi kvôli urbáru prelistoval všetky zväzky pozemkovej knihy svojho katastra a robil si výpisky, ktoré používam dodnes. Umožnili mi to v miestnosti pre externých geodetov, aj celý deň a bezplatne, bez známostí. Urobili mi aj kópie, bez overenia iba v cene kopíroania. Najlepšie je opýtať sa v kontaktnej miestnosti ny katastri. Ale musíš vedieť zdôvodniť svoj zámer.
AmmiS
25.10.15,18:14
Máte právo nahliadať, robiť si výpisy a vyhotoviť kópie. Cena kópie z katastrálnej mapy alebo mapy bývalého pozemkového katastra alebo z pozemkovoknižnej mapy alebo mapy určeného operátu, za každú kópiu formátu A3, A4 je € 8,-
clen
30.10.15,08:00
za nahliadnutie sú 3 eurá , za každých aj začatých 20 parciel, 20 stavieb, 20 bytov alebo nebytových priestorov v rámci jednéhokatastrálneho územia...
položka 10 sadzobníka správnych poplatkov http://opozemkoch.sk/predpisy/index.php?ic=80