Veronika Slovackova
23.10.15,08:28
Dobry den,

rada by som sa opytala ci mam narok na cerpanie nahradneho volna za 30h nadcasov,kedze v zmluve zamestnavatel uvadza,ze ich preplaca len v pripade prekrocenia 150hodin.Aktualne podavam vypoved v skusobnej dobe,pricom mam nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas a posledne dni do konca mesiaca sa chcem prihlasit na zdravotnej ako samoplatca a od 1ho nastupujem do novej prace.Pridem teda o odpracovane nadcasy bez toho aby som ich vycerpala a posunula tym padom den vypovede?zamestnavatel chce aby som bud odpracovala cely mesiac alebo odisla hned.dakujem za reakcie.Veronika
Tweety
23.10.15,06:30
Poopravím Ťa, neide o výpoveď ale o skončenie PP v SD a to môžeš urobiť kedykoľvek. Za prácu nadčas patrí
§ 121
Mzda za prácu nadčas

(1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 25 % jeho priemerného zárobku. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, patrí za prácu nadčas dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 35 % jeho priemerného zárobku.

(3) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť čerpanie náhradného voľna za prácu nadčas. Zamestnancovi patrí náhradné voľno v rozsahu, v ktorom práca nadčas trvala; v tom prípade zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1 nepatrí.
Veronika Slovackova
23.10.15,06:36
Dobry den,dakujem za upresnenie,takze mam narok v skusobnej dobe nadcasy vycerpat,ak tomu spravne rozumiem.
Tweety
23.10.15,06:41
je na dohode, či ich vyčerpeš alebo dostaneš za ne zvýhodnenie, to sa ale musíte dohodnúť
Veronika Slovackova
23.10.15,06:46
No preplatit ich nechce kedze v zmluve uvadza ze len v pripade ze prekrocia 150h,ale taktiez odmieta mi dat nahradne volno s cim ja nesuhlasim,nakolko hodiny som realne odpracovala a mam ich samozrejme podpisane.Este raz velmi pekne dakujem ze ozrejmenie a prajem prijemny den.Veronika
ivka70
23.10.15,07:58
Ak mas v zmluve dohodnutu mesacnu mzdu, ktora zohladnuje aj pripad e nadcasy do 150 hodin rocne, nemas narok cerpat nahradne volno za 30 hodin, lebo ich mas zohladnene v mzde.
Tweety
23.10.15,09:37
nevšimla som si, že to máte v PZ, potom zamestnáv. má pravdu, ak sa počet nadčasov neprekročil, potom nárok na zvýhodnenie nemáte