tina66
23.10.15,08:49
Chodievam na služobky do banky, ktorá je v mieste môjho bydliska. Viem, že nárok na preplatenie cesty teda nie je. Tým pádom si nemôžem ani vyplniť cesťák. Ako to mám teda vyriešiť, aby som bola krytá, že ked sa mi niečo stane po ceste /jazdím svojim vozidlom/ že som bola pracovne. Bolo by jedno z možnosti vypísať si priepustku z práce? Je to adekvátny doklad v prípade pracovného úrazu spôsobeného prípadne nehodou na ceste. Alebo aké by bolo vaše riešenie: Ďakujem pekne
Tweety
23.10.15,07:04
A prečo by nebol nárok? Treba vypísať cestovný príkaz.
Vyberám z § 5
(4) Ak zamestnanec, ktorému častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vykoná počas

a) kalendárneho dňa viac pracovných ciest, z ktorých každá trvá menej ako 5 hodín, pričom celkový súčet trvania týchto pracovných ciest je 5 hodín a viac, patrí zamestnancovi stravné za celkový čas trvania týchto pracovných ciest,
b) dvoch kalendárnych dní pracovnú cestu, ktorá trvá v každom kalendárnom dni menej ako 5 hodín a ktorá celkovo trvá najmenej 5 hodín, patrí zamestnancovi stravné v sume ustanovenej pre časové pásmo 5 až 12 hodín,
c) jednej pracovnej zmeny v rámci dvoch kalendárnych dní viac pracovných ciest, z ktorých každá trvá menej ako 5 hodín, pričom celkový súčet trvania týchto pracovných ciest je 5 hodín a viac, patrí zamestnancovi stravné za celkový čas trvania týchto pracovných ciest.
ivka70
23.10.15,07:56
Narok je, aj pracovna cesta v ramci mesta je pracovnou cestou. Tym skor, ze pouzivas vlastne auto - treba mat suhlas na jeho pouzitie na pracovnej ceste a prejazdene km a amortizaciu riadne spolu s cestakom vyuctovat.
tina66
23.10.15,08:04
Ibaže naša riaditelka mi argumentuje tým, že mi cestovné nepreplatí, nakolko idem z práce domov a už sa nevrátim v ten den, ale peniaze z banky prinesiem až nasledujúci deň. Ja som len chcela vedieť, ako by bolo to správne vyriešiť. Ked sa mne niečo stane, ta priepustka je vhodná ako doklad o služobke?
Tweety
23.10.15,09:40
nie, nie je dokladom o PC, treba mať cesťák
ivka70
23.10.15,18:07
Ak ti umoznia ukoncit pracovnu cestu doma a. nie v praci, je to suvast pracovnej cesty - cesta domov - a mas narok na cestovne.
avalik
23.10.15,19:19
Tu nejde len o nehodu ale aj napriklad kradez penazi - nizzsie pises, ze cestou z prace ides do banky a peniaze donesies az rano ... co ked ta v case medzi vyberom a odovzdanim penazi v praci niekto okradne? Minimalne by si taketo prevazanie a uchovavanie penazi doma mala mat v nejakom prikaze ... a automaticky cesta s peniazmi - hoci aj do tvojho bydliska je pracovna cesta.