Iwett
23.10.15,14:56
Dobrý deň,
hľadám v cenníkoch, ale nachádzam len mesačné sumy za spracovanie účtovníctva. Ja by som potrebovala vedieť, koľko by som mala účtovať za s.r.o., platcu DPH, ktorá má len dve faktúry za celý rok, a štvrťročne robím DP DPH. Len úplne orientačne...ZA
.......
nikto neporadí? len cca
KEJKA
24.10.15,08:01
cena závisí od ochoty klienta takú sumu zaplatiť.
Je to individuálne. ZA - je Žilina?
ja pri každom klientovi uzavriem zmluvu s pevnou cenou - paušálom na rok
(ked je to nová, malá firma). Plus ej tam ustanovenie pre prípad nárastu položiek.
Takže klient vie, koľko bude platiť, aj do koľko položiek je tá cena stála.
V tomto smere si asi urobila chybu (ja tiež - potom mi klient vôbec nezaplatil, bola to jednorazovka, odvtedy som sa poučila).
Práve dnes som dostala žiadosť o zníženie paušálu pre nečinnosť firmy.
Nesúhlasila som, je to otázka princípu - v mojej ročne sume je aj poradenstvo, stretnutia, telefonáty, nehovoriac o vlastnej účtovnej práci a RUZ, či DPPO.
Iwett
24.10.15,09:24
Áno, žilina, a viem, že to je individuálne, ja len tak naozaj orientačne, lebo robím mu DP DPH štvrťročne - jedna faktúra, jeden bločik, na účte len bankové poplatky..... a neplatil, že na konci roku mu to mám vyfakturovať... a ja neviem koľko,
karakul
24.10.15,14:13
... pre takéto prípady je vhodné mať stanovenú hodinú sadzbu.
Vyžaduje si to ale evidenciu odpracovaného času... Plus sadzby 4x za DP-DPH, atd...
Iwett
24.10.15,17:56
Prosím, len orientačne, ja myslím tak 200,-€ en či to nie je prehnane málo, alebo prehnane veľa..Ja som si nepísala koľko hodín som venovala...
Iwett
25.10.15,08:26
Prosím, skúste niekto napísať názor
Consultix
26.10.15,09:14
Nikto Ti tu asi konkretnu cenu nenapise.
Ak som zodpovedny uctovnik, venujem sa svojej praci, sledujem zmeny a vzdelavam sa, tak za zauctovanie takejto firmy nedostanem ani desatinu tej ceny, co je hodnota mojej prace a mojich znalosti.
Odznela tu jedina suma: 200EUR/rok. Potom si bude zakaznik mysliet, ze dostane za 16.67EUR/mes. fullservis. Nehovorim ale, ze by bola ochota zo strany klientov tuto sumu zaplatit. Preto sa riadim tym, ze kludne si to moze dat spravit inde, ja mu potom rad poriesim opravu chyb a poskytnem poradenstvo. Neskor. Mozno o rok...
Teda aby si niekto nemyslel, ze povazujem sumu 200 EUR za bagatel. Ide o to, ze si nemozeme dovolit, aby s nami zakaznici cvicili a mysleli si o nas, ze "len to nahadzujeme do pocitaca"...
Iwett
26.10.15,09:27
Ďakujem za ohlas. Takže suma 200,-€ je málo som pochopila? Ja som nič nechcela počuť len koľko by účtoval niekto z Vás... cca plus mínus autobus. Žiadne výpočty, nič, len či suma 200,- je primeraná. Viem, že keď sa ti rozpočíta na mesiace je to málo. Ale vidím ho raz za štvrťrok, ani nie, nahodím buď nič, alebo jednu faktúru a potom ročné....to je náročnejšie, Tak sa nemôže v tomto prípade použiť suma mesačne, alebo sa zamýšľať. Či sa mýlim?
Consultix
26.10.15,09:30
Asi ano :) Ale primerana trhu, nie nam, uctovnikom :)
juzek691
26.10.15,11:14
ved to vypocítaj rovnakým klučom ako vypočítavaš každy jeden mesačný paušal a hotovo. Ved ked vieš urcit cenu pri 100 položkach, tak vieš tyym istym klucom urciit cenu aj pri 2.
KEJKA
26.10.15,11:21
to tak nesedí, pri viacerých položkách je už RUZ v cene - alebo môže byť, pri 2 položkách práce na RUZ nebudú zaplatené.
Ak ísť touto cestou - tak počet položiek krát cena ako pri iných firmách
plus DPPO+RUZ napr. paušál 300 Eur.
Iwett
26.10.15,11:25
tak to mi vyšlo zas veľmi málo na položky , skoro zadarmo, preto sa pýtam. Ja som sa nakoniec rozhodla: DP DPH 4x25€ + 100,- za DPPO. A potrebovala som odsúhlasiť, či to môže byť. :D Ďakujem všetkým za rady