Andrea Čavnická
23.10.15,20:18
Účtujem v programe MRP. Vytvorila som predfaktúru, ktorú som uhradila a nevytvorila daňový doklad. Ak ho dodatočne vytvorím , faktúra zostane neuhradená, pretože predfaktúra už uhradená je. Ako ďalej? Z denníka viem vymazať úhradu ale z úhrad faktúr nie.
Žabinka
23.10.15,18:24
musíš byť nastavená na konkrétnej faktúre/predfaktúre, v pravom stĺpci klikneš na zoznam úhrad, ctrl+delete, a úhrada je vymazaná..
a ako si uhradila predfaktúru? dúfam že myslíš tebou vydanú predfaktúru..
211 (221) / 324
z predfaktúry vytvoríš VF 311 / 6.., 343 -ak si platiteľ DPH
preúčtovanie preddavku 324 / 311
Andrea Čavnická
23.10.15,18:40
ďakujem, si zlatá. Úhradu som vymazala. Predfaktúru uhradím ponukou uhradiť predfaktúru a vytvoriť daňový doklad? A zaúčtujem ju len do úhrad, lebo v denníku som položku nemazala.
Žabinka
23.10.15,19:05
môžeš tak.. len si skontroluj aj v denníku aj vo faktúrach, či je všetko správne..
Andrea Čavnická
25.10.15,14:44
Zaúčtovala som úhradu vydanej predfaktúry a vytvorila daňový doklad, ale mne systém opäť účtuje aj úhradu tejto faktúry a tým pádom mám 2x uhradenú faktúru. Ide o účtovníctvo v JU.Čo robím zle? Mám tento program len par mesiacov a nevyznam sa v ňom. Doteraz som účtovala v DOSe.
Žabinka
25.10.15,15:55
v ju o predfaktúre neúčtujem, zaevidujem ostrú faktúru do vydaných faktúr a predfaktúru prikladám k ostrej faktúre a k úhrade..