anad333
24.10.15,08:31
Robim na živnosť, chcem ísť na TPP, ale živnosť si nechať popri zamestnaní, ako je to s odvodmi?

Dobrý deň. Momentálne musím robiť na živnosť ako predavacka.Chcela by som v novom zamestnaní na TPP, ale živnosť si nechať popri zamestnaní. Ako je to ohľadom odvodov? Zamestnávateľ bude za mňa platiť a musím aj ja naďalej platiť spätne aj keď nebudem mať možno žiadny zisk zo živnosti? Lebo takto by som musela platiť dvoje odvody a ak áno dokedy?
KEJKA
24.10.15,08:03
živnosť ako predavačka? Môže byť problém, podľa mňa je to závislá činnosť.
ak si živnosť ponecháš, platíš odvody.
SP môžeš požiadať o súbeh - upraví odvody
ZP - rozdiel dostaneš v RZZP.
anad333
24.10.15,09:25
Ďakujem:-)
Chcela by som si nechať živnosť kvôli velkoskladom, keď mám voľno mohla by som doma vyrábať kytice, mám to ako koníček. Tak ak som to správne pochopila, nový zamestnávateľ bude za mňa platiť odvody.Ja si mám dať upraviť. A keď toho veľa nezarobim cez živnosť, aké sa musia platiť odvody?
avalik
24.10.15,09:33
máš živnosť na výrobu kytíc?
anad333
24.10.15,11:30
Áno, keď som si musela založiť živnosť ako predavačka, dala som si ďalšiu aj na kvety.
veronikasad
24.10.15,13:22
Kejka, ak SZČO vznikne v SP povinná registrácia, pracovný pomer nemá na platenie odvodov žiadny vplyv, teda SP o úpravu odvodov žiadať nemôže.
To čo píšeš platí pre preddavky na zdr,poistenie, kde pri súbehu nemusí platiť preddavky z minima, ak ich výška vypočítaná v RZZP je nižšia.
KEJKA
24.10.15,16:11
Aj SP upraví odvody, pokiaľ súčet príjmov prekročí max VZ, mám to z vlastnej skúsenosti. Pravdepodobne sa to zadávateľky netýka, ved za mojich čias boli aj VZ nižšie. :-)
veronikasad
24.10.15,16:14
Pri maximálnom ano, ale to určite nie je prípad zadávatelky tejto témy.