martinko11111
25.10.15,15:58
Už vopred ďakujem za radu a ju niekto ma,Nebudem tu opytovať aký sme mali super život keď sme mali z manželkou stálu prácu ale idem k veci samozrejme sme zobrali hyp,uver na dom 56000e prerábali super no prišiel som o prácu nepredĺžili mi zavezok stalo sa že sme nemali z čoho spacat....žili sme z manželkinho prímu 300 e ja som si po 4 mesiacoch našiel prácu teda brigadu,,,,no majitel bol chrapun neplatil,Z Banky nam prišlo najprv upozornenie potom splatná cela cast hypo.nakoniec došlo k dobrovolnej dražbe.Dom sa predal za 49000E Mysleli sme že ten dlh ktorý nám ostane budeme schopný slacat no po 5 mesiacoch sme ostali riadne prekvapený 4,5 roka sme splácali dom sa predal za 49000 a nam ostala ešte 26 000e a z toho si drazobka zobrala uctovala 8000.JE TO NORMALNE,Presťahovali sme sa sa teda k manželkinmu bratovi kde žena ma podiel 1 / 3.Ked že žena ma podiel a tiež bola spoludlžníkom na hypo asi exekútor zablokuje aj jej časť.Kdesi som sa docital že keď nás z vystahovala mala nám zabezpečiť nah.ubytovanie,,,,,,Viem ze som zlyhal a mozte mi nadavat ale ja som už na tom tak zle že,,,,,chceli sme to prepisa t na brata ale manželke uz prišla exekuciaza jeden mini uveru a nechce porusit zakon........ale na katastry este nieje nič bloknute ja síce robím ale môj plat je 450 e písal som aj ombudmaom ale žiadna odpoveď neviete mi niekto poradiť ako uchránit deti a zenu nech ma aspoň ako takú strechu aj keď tu žijeme z bratom ....ale podnájom by nás vyšiel drahsie.....môžme sa odvolať keď príde exekúcia na to že mame maloleté deti.....alebo niečo také, ak viete ako mi pomôcť tak reagujte ja budem aj pod mostom ale deti .....ani jeden zo súrodencov zeny nemá na vyplatenie ,majetok zdedili po otcovi ....tu je každá rada drahá,,,,ďakujem a ešte bojíme si tu dať aj trvali pobyt tak že sme teda bezdomovci
draik
25.10.15,21:13
Exekútor by zablokoval a ponúkol v dražbe len podiel 1/3. Spoluvlastníci by mohli dražbe zabrániť tak, že do jej konania niektorý z nich zloží cenu podielu a ten mu pripadne. To by bolo najčistejšie riešenie, aj keď exekučné trovy sú vysoké.
Je zbytočné, aby darovala podiel bratovi, daný úkon by veriteľ s úspechom napadol na súde, keďže by zjavne ukracoval plnenie jeho pohľadávky.
Za istých okolností je možné požiadať o odklad exekúcie, ale z jedného dôvodu len raz.
AmmiS
26.10.15,07:37
Možno by bolo vhodné si nechať preskúmať, či boli dodržané ustanovenia zákona o dobrovoľnej dražbe. Ak by došlo k porušeniu tohto zákona, je možnosť do 3 mesiacov odo dňa udelenia príklepu na dražbe podať žalobu na súd o určenie neplatnosti dražby.
martinko11111
26.10.15,09:37
K drazbe doslo 1,1,2015 tak to asi nepojde a surodenci manzelky nemaju peniaze tiez preglgaju, ako mi , este som uvazoval kym nepodala spolocnostú co brala zostatok po hypo,uvere exekutorovi dohodnut sa na splatkach a tie mensie splatky splatit uvrom od zamestnavatela vysvetlit mu moju situaciu hadam poskytne mensi urok ja viem ze cena mamzelkinej casti ma asi tak 13000e hodnotu a nase dlhy tak 36000 ale aspon mame strechu nad hlavov co myslite dobry napad ,,,,samozrejme splatime dlhy len manzelke a mna si nahanaju kde chcu
chcel som podat na seba osobny bankrot ale asi by mi to nevislo aj ked hotovost 2000 by som zohnal a este mame autio tak za 500e ale aj tak je to asi malo a tu sa asi nik nenasiel komu by to schvalili pri takej malej fin,,,,nemate skusenosti

dakujem za odpoved