Denoo
25.10.15,20:17
Dobry den. Chcem sa spytat. Mam miestnost resp taka mala stavba 3.5m x 3.5m. Je to vzadu mur a z boku sadrokarton. Strecha je plech a izolacia sklenna vata nehorlava - to som skusal ci nahodou nehori a nehori vobec. Je tam komin spraveny ale to je skor otvor v streche a taky mini kominik s otvorom priemer 25cm cca . Strecha je asi 15-20 cm hruba teda plech vata izolacia a sadrokarton. Je to taka buda susedov nemam. Ako keby samostatne stojaca garaz. Dal som tam peterky teda take minikachle cca 4kw vyhrevnost. Napojena rura 18cm priemer a vyvedene starym otvorom v streche ktory sluzil predtym na gril na odvetravanie. Ruru s peteriek som v miestr kde ide cez stary 25cm otvor komina omotal izolaciou. Na steny okolo kachli som dal tepelnu izolaciu. Vsetko je v poho len ma zaujima ako je to s povolenim. Co by som musel vsetko spravit kde to nahlasit ze v stanku na trznici sa kuri peterkami? Ja som ziadny zasah nerobil len posadil na zem peterky ruru vyviedol 2.5m hore cez stary otvor na vetranie . Asi treba ohlasit na urad ako maly skodlive vykurovacie teleso ze mam ze. Ale ked nemam certifikat od peteriej asi to nema zmysel. A ma zmysel volat napr kominara? Kedze komin ani nemam. Iba 2metrova rura von zo stanka. Tah je dobry a hori pekne. Dakujem
vlado 33
25.10.15,19:23
Dobry den. Chcem sa spytat. Mam miestnost resp taka mala stavba 3.5m x 3.5m. Je to vzadu mur a z boku sadrokarton. Strecha je plech a izolacia sklenna vata nehorlava - to som skusal ci nahodou nehori a nehori vobec. Je tam komin spraveny ale to je skor otvor v streche a taky mini kominik s otvorom priemer 25cm cca . Strecha je asi 15-20 cm hruba teda plech vata izolacia a sadrokarton. Je to taka buda susedov nemam. Ako keby samostatne stojaca garaz. Dal som tam peterky teda take minikachle cca 4kw vyhrevnost. Napojena rura 18cm priemer a vyvedene starym otvorom v streche ktory sluzil predtym na gril na odvetravanie. Ruru s peteriek som v miestr kde ide cez stary 25cm otvor komina omotal izolaciou. Na steny okolo kachli som dal tepelnu izolaciu. Vsetko je v poho len ma zaujima ako je to s povolenim. Co by som musel vsetko spravit kde to nahlasit ze v stanku na trznici sa kuri peterkami? Ja som ziadny zasah nerobil len posadil na zem peterky ruru vyviedol 2.5m hore cez stary otvor na vetranie . Asi treba ohlasit na urad ako maly skodlive vykurovacie teleso ze mam ze. Ale ked nemam certifikat od peteriej asi to nema zmysel. A ma zmysel volat napr kominara? Kedze komin ani nemam. Iba 2metrova rura von zo stanka. Tah je dobry a hori pekne. Dakujem
To je sila.... Zavolaj kominára, dá ti revíznu správu. Potom kúr ako chceš.
Denoo
25.10.15,20:14
Preco sila? Staci mi zavolat kominara? Ten asi pekne zapyta a este aj mi to da prerobit co ? :)
arizona
25.10.15,20:24
Otazku som ti presunula do samostatnej temy.Nezakladaj otazky do starych ,vyriesenych tem.
Peggynka
25.10.15,20:44
Ešte aj zo živ. prostredia a aj hasičov čakaj :D
sosak
26.10.15,06:47
Spýtaj sa správcu trhoviska, či je možné si sprevádzkovať Peterky v prenajatom stánku. Tak isto z požiarneho hľadiska, kde chodí množstvo ľudí na trhovisko je otázka ohrozenia životov požiarom bez schválenia vykurovacieho zariadenia rizikom.
Denoo
26.10.15,07:51
Sak spravca nevie, ten ze ci netreba dakeho bezpecaka, ale ten stanok v nom nie snad nic co by horelo a tie male peterky ked nalozim mam pocit ze ani ten stanok 3x3m nevykuria. Je to smiesne , stena za dymovodom ked aj kurim tak je stale studena, izolacia je na nej. A dalsia vec tam si predavacka zakuri tak na 4 hodiny a ide domov. A aj to len 3 krat do tyzdna. A aj to len ked bude mrznut. Tak hovorite ze skusit kominara zavolat co povie?
sosak
26.10.15,07:57
Uvedom si, že na tržnici je x stánkov a odletená iskra z tvojich Peteriek môže zapáliť nejaký stánok v blízkosti. Ja by som volal kominára, aby sa vyjadril a poradil.
Denoo
26.10.15,08:15
Asi toho kominara ako pises. Ale stanky su tam neni . Som tam len ja a jeden zeleninar ale ten je dalej odomna. Ono vsetko je plech a plastove okno a zadok beton. Nevidim tam absolutne nic co keby aj iskri lietali ze by mohlo horet
willma
26.10.15,08:19
Rob ako myslíš, ale v prípade požiaru aj znášaj následky. Nezhorí len Tvoje, ale sú v ohrození aj ďalšie stánky. A nezabúdaj hasiči tiež zvyknú nakupovať a môže sa veľmi rýchlo stať, že miesto nákupu spravia kontrolu. Pokuty potom lietajú celkom slušné a môžu aj uzatvoriť Tvoju prevádzku. Správca trhoviska má spracovaný prevádzkový poriadok, v ktorom je určené čo si môžeš dovoliť a čo nie.
buchač
26.10.15,09:47
Denoo (Dnes 09:51)... a tie male peterky ked nalozim mam pocit ze ani ten stanok 3x3m nevykuria. Je to smiesne , stena za dymovodom ked aj kurim tak je stale studena, izolacia je na nej. A dalsia vec tam si predavacka zakuri tak na 4 hodiny a ide domov. A aj to len 3 krat do tyzdna. A aj to len ked bude mrznut.
Pokiaľ predavačka zakúri a rozkúri, no nerozkúri, tak môže ísť pomaly aj domov...;)...a zmrznutá jak psí čumák...:rolleyes:
------------------------------------------
Kúp si (predavačke) takýto...na výber je ich plno....a máš vymaľované.
Čistý vzduch, žiadne splodiny, žiadne tuhé palivo, žiadna práca navyše...atď...

https://www.google.sk/search?client=opera&q=plynov%C3%BD+ohrieva%C4%8D&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
Aanika
26.10.15,13:00
Citam, ze preteky v stanku na trznici.....
misoft
26.10.15,14:36
Ale môžu to byť i preteky, ak sa Peterky "na*erú" a začnú plamene šľahať......:D:D:D
Denoo
26.10.15,16:00
To by bolo super. Ale na garaz som si dal tiez propan butan flasu s ohrievacom ale pokial neotvoris dvere prostr tam smrdi plyn. Je to o nicom. Keby boli take s ktorych nesmrdi plyn , jasne ze radsej nez peterky. Len ci su uz aj take co nevypustaju splodiny, ale sak spaleny plyn musi byt citit vzdy ne?
buchač
26.10.15,16:13
Denoo (Dnes 18:00) ... ale sak spaleny plyn musi byt citit vzdy ne?
======================
1. Doma vkuchyni cítiš plyn ?...Teda ak ovšem doma nevaríš na elektrine.

2. Šak si vyhľadaj sám nejaký ohrievač...ja veru nebudem.
Denoo
27.10.15,08:38
V kuchyni neni citit plyn ked varis. Ale to je zemny plyn. A vo flasi je propan butan, mozno ten smrdi viac. Neviem. Ale mozno mam ohrievac zly v garazi a preto citit strasne plyn. Skusit druhy by to mozno chcelo. Len kupiy druhy a vysledok rovnaky a potom vyhodene peniaze. Viem ze to poziera vzduch a musi byt vetranie. Ale u mna citit ako keby nespaleny plyn ked kurim. Hovorim mozno ho mam zly alebo to tak jednoducho je . Musel by povedat niekto kto ma plynovy ohrievac ...