Fucka
27.10.15,15:06
Zaroven som aj pracovala. Potom vlada zakazala sucasne pracovat a poberat pred. dochodok a vyplacanie pozastavila. Ja si myslim, ze som bola 2x ukratena, ked mi priznali predcasny dochodok čo bolo v sulade zo zakonom, ale potom som viac ako rok nedostavala dochodok az do doby, kedy som uz mala narok na starobny.
Kvaka
27.10.15,15:09
Za obdobie, kedy si nepoberala predčasný dôchodok, by ti pri výpočte starobného dôchodku mali vrátiť tie % za krátenie. Ak si viac ako rok mala predčasný dôchodok pozastavený z dôvodu zamestnania, patrí ti zvýšenie o viac ako 6%.

V § 69a je napísané:
Ak poistencovi, ktorému bol priznaný predčasný starobný dôchodok, nebol predčasný starobný dôchodok vyplácaný nepretržite od vzniku nároku na tento dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku, suma starobného dôchodku podľa odseku 1, na ktorú mal poistenec nárok v deň dovŕšenia dôchodkového veku, sa určí na žiadosť poistenca znovu. Suma starobného dôchodku podľa odseku 1 určená podľa § 68 ods. 2 a zvýšená podľa § 82 sa zvýši o 0,5 % za každých začatých 30 dní, počas ktorých netrval nárok na výplatu predčasného starobného dôchodku; § 82 ods. 16 sa v tomto prípade neuplatní.

Takže podľa tohoto si mala o určenie prepočítaného starobného dôchodku požiadať sama.
Pozri aj tu http://www.socpoist.sk/aktuality-o-zvysenie-dochodku-za-odpracovane-obdobie-treba-poziadat/48411s54906c