stano777
27.10.15,18:41
chcel by som sa spýtať, či vie niekto vzorec alebo proces výpočtu uväzku v Centre voľného času? Viem že plný úvazok je 30 hodín /týždenne priamej čínnosti,,,, ale nieje mi jasné, ako sa do tých 30 hodín započítavá nepravidelná činnosť napr. nejaký karneval, futbalový turnaj atd...
avalik
27.10.15,19:44
Ak máš 100% úväzok, t. j. týždenne vykonávaš 30 hodín priamej výchovnej činnosti a počas zvyšných hodín z tvojho týždenného pracovného času vykonávaš ostatné činnosti súvisiace s tvojou priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou buď na pracovisku alebo mimo pracoviska, podľa určenia v pracovnom poriadku školy, tak karnevaly, turnaje a pod. sú práca nadčas, za ktorú ti patrí príplatok alebo náhradné voľno.
mzdarka renca
27.10.15,20:18
neviem, aký vzorec máš na mysli, ale si zamestnanec odmeňovaný podľa zákona 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a tvoj problém rieši § 19, viď nižšie.
V Pracovnej zmluve máš dohodnutý pracovný čas 30 hod./týždeň. Ak pracuješ nad rámec dohodnutej prac. doby, ide o prácu nadčas.
Za prácu nadčas ti patrí hodinová mzda, ktorá sa počíta v danom mesiaci z výšky tvojho funkčného platu v závislosti na fonde prac. času daného mesiaca, v ktorom je práca nadčas vykonávaná. K tejto hodinovej sadzbe ti patrí aj príplatok za prácu nadčas.
Za prácu nadčas si môžeš čerpať aj náhradné voľno po dohode so zamestnávateľom. Vtedy ti nevzniká nárok na hodinovú mzdu a príplatok za prácu nadčas.

§ 19
Plat za prácu nadčas


(1) Za hodinu práce nadčas patrí zamestnancovi hodinová sadzba jeho funkčného platu zvýšená o 30 %, a ak ide o deň nepretržitého odpočinku v týždni, zvýšená o 60 % hodinovej sadzby funkčného platu. Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodli na čerpaní náhradného voľna za prácu nadčas, patrí mu príslušná časť funkčného platu a za každú hodinu práce nadčas hodina náhradného voľna; zvýšenie podľa prvej vety zamestnancovi nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inom dohodnutom čase po vykonaní práce nadčas, patrí zamestnancovi zvýšenie podľa prvej vety.

(2) Ak zamestnanec prácu nadčas vykonáva v noci, v sobotu, v nedeľu alebo vo sviatok, patria mu aj príplatky podľa § 16 až 18. Tieto príplatky mu patria aj vtedy, ak sa mu za prácu nadčas poskytlo náhradné voľno.
stano777
27.10.15,20:35
V prvom rade veľmi pekne ďakujem za odpoveď....
Tomuto rozumiem co si napísal...
Ale dám príklad: za týždeň oducim 21 hodín s deťmi priamej, pravidelnej činnosti a do tých 30 hodín mi chýba 9 aby som mal 100 %, či sa nejakým vzorcom alebo niečím do tých 30 hodín zaratava aj priama nepravidelná činnosť ako turnaje atď... A tým pádom by sa mal navýšiť aj hodiny do tých 30 hodín.... poprosil by som vysvetlenie ako sa to vypočíta... Ďakujem
avalik
27.10.15,21:12
Ako máš v zmluve uvedený týždenný pracovný čas?
stano777
28.10.15,09:07
Mám úväzok na 100 %a včera mi riaditeľ upravil zmluvu bez konzultácie na 80 % a pritom mam viacej deti ako po iné roky a aj hodín... Do tých 30 hodín by sa mali počítať aj nepravidelná priama činnosť?? Ja za týždeň oducim 22 hodín a každý deň oducim od 14 do 19 maximálne co sa da vo voľnom čase po škole... Minuli rok som mal 100 % a menej hodín ako tento... Kolegyňa má za týždeň 13 hodín a deň bez krúžku a má 80 %... Tak sa snažím zistiť ako to je možné... Ďakujem veľmi pekne...