katedrála
27.10.15,19:41
poprosím vás o info či sa rátajú do spol.príjmu aj dôchodky rodičov s ktorými bývam-som slob.30ročná
Tweety
27.10.15,18:58
katedrála
27.10.15,19:05
nie som z toho múdrejšia,mám to chápať tak,že už to,že bývam s rodičmi a majú starobný dôchodok-sme spoločne posudzovaný?
katedrála
27.10.15,19:17
tak tie úradničky fakt len zavádzajú,totiž nepriznali mi opatrovateľský príspevok ,vlastne priznali 0€ keďže príjem posudzovaných osôb prevyšuje určenú hranicu,
na to mi odporučili zaevidovať sa ako nezamestnaná a požiadať o dávku v hmotnej núdzi,pričom mi tvrdili,že tam sa príjmy nezrátavajú...namám slov
ivka70
27.10.15,19:24
Na narokna davku v hmotnej nudzi sa neposudzujes spolu s rodicmi, lebo mas viac ako 25 rokov.
Ak vsak chces opatrovat niekoho z rodicov, tam sa pre vysku opatrovatelskeho prispevku posudzuje vyska dochodkov.
ivka70
28.10.15,05:48
ďakujem za odpoveď ivka70,takže aj keď s nimi bývam nebudú ich dôchodky započítavať,
a keď sa starám o tzp nemusím si tu dávku odpracovať? dobre som to pochopila?
a ešte je podmienka nároku na HN aj keď nebudem evidovaná ako nezamestananá na ÚP ?

Evidencia na UP nie je podmienkou naroku nadavku v hnotnej nudzi, ale pred ziadostou asi evidovana budes musiet byt, lebo budes potrebovat potvrdenie, ze nemas narok na podporu v nezamestnanosti - a to ti vyda SP len ak si evidovana a o davku poziadas. Potom, ked budes mat narok na davky v hmotnej nudzi, sa z UP mozes odhlasit.
Ci nebudes musiet odpracovat tie povinne hodiny kvoli davke v hnmotnej nudzi neviem, neviem, ci jetam vynimka pri starostlivosti o TZP, to ti musia povedat na UP
avalik
04.11.15,17:22
Na aku socialnu davku?
katedrála
04.11.15,18:04
hmot.núdza