vychoška
28.10.15,19:12
Som vychovávateľka a kedže svoj úväzok si doplňam učením výchov na 1.stupni, tak počas dopoludňajšieho vyučovania mám aj jeden deň v týždni dozor na chodbe, tak ako učiteľky. Potom aj dozor v jedálni. Popoludní odchádzam do ŠKD. Chcem sa opýtať či sa mi nemá rátať dozor na chodbe a v jedálni do uväzku. Vraj na malotriedných školách sa to takto robí a že ak nemám rannú službu tak preto mám jeden deň v týždni dozor na chodbe . Lenže viem, že ranné služby sa do úväzku vychovávateľke rátajú a mne sa dozor na chodbe a v jedálni do úväzku neráta.
Preto by som sa chcela opýtať ako to vlastne podľa zákona je.
alaya1
28.10.15,18:23
ved sa ti to rada do pracovnej doby.
vychoška
28.10.15,18:32
Nájdem to podľa zákona, lebo takto vykonávam dozor už asi 5. rok a riaditeľka mi ho do pracovnej doby nezarátava...odmieta mi ho zarátať, apeluje na to, že ani učiteľky nemajú dozor v pracovnej dobe.
vychoška
28.10.15,18:48
je to niekde podla zákona? Lebo dozor vykonávam už asi 5.rok a riaditelka mi ho odmieta zaplatiť. Pretože ani učitelky nemajú platený dozor. Neviem ako sa mám brániť, robím tak niekolko hodín mesačne zadarmo:-(... Prajem pekný večer a dakujem za odpoved
avalik
28.10.15,21:15
Dozor patrí medzi "ostatné činností súvisiace s priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou".


317/2009
§3
(3) Priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou sa rozumie priama vyučovacia činnosť, ktorou sa uskutočňuje školský vzdelávací program alebo program kontinuálneho vzdelávania, a priama výchovná činnosť, ktorou sa uskutočňuje výchovný program, vykonávané pedagogickým zamestnancom.
(4) Rozsah, v ktorom pedagogický zamestnanec vykonáva priamu vyučovaciu činnosť a priamu výchovnú činnosť (ďalej len „základný úväzok“), a podrobnosti s ním súvisiace ustanoví vláda Slovenskej republiky nariadením vlády Slovenskej republiky. Riaditeľ školy alebo riaditeľ školského zariadenia (ďalej len „riaditeľ“) určí týždenný rozsah hodín priamej výchovno-vzdelávacej činnosti pedagogickému zamestnancovi (ďalej len „úväzok“) najviac na obdobie školského roka; v zariadeniach s celoročnou prevádzkou alebo nepretržitou prevádzkou riaditeľ určí úväzok pedagogickému zamestnancovi najviac na obdobie kalendárneho roka.
(5) Hodina priamej výchovno-vzdelávacej činnosti prevyšujúca základný úväzok pedagogického zamestnanca sa považuje za jednu hodinu práce nadčas.8)
(6) Týždenný pracovný čas pedagogického zamestnanca tvorí čas, v ktorom pedagogický zamestnanec vykonáva priamu výchovno-vzdelávaciu činnosť, a čas, v ktorom pedagogický zamestnanec vykonáva ostatné činnosti súvisiace s jeho priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou. Riaditeľ môže povoliť pedagogickému zamestnancovi vykonávanie ostatných činností súvisiacich s priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou a ďalším vzdelávaním aj mimo pracoviska za podmienok ustanovených v pracovnom poriadku školy alebo školského zariadenia.
vychoška
02.11.15,21:07
Teda ráta sa dozor, ktorý vykonáva vychovávateľka na chodbe alebo v jedalni do pracovnej doby? Tento § platí aj pre učiteľov alebo iba pre vychovávateľov? Pretože inak nechápem prečo mi ho riaditeľka odmieta zahrnúť do pracovnej doby.
avalik
02.11.15,22:47
Rata sa do tyzdenneho pracovneho casu - ved musite mat v pracovnom poriadku uvedene od kedy do kedy je pracovna doba. Nepises ci mas povolene nejake hodiny "odpracovat" mimo pracoviska - doma.

Citovane plati pre tych, ktori su tam uvedeni - pedagogicki zamestnanci ... su ucitelia a vychovavatelia pedagogicki zamestnanci?
vychoška
03.11.15,10:05
Týždenný úväzok vychovávateľky je 27 hodí - v škole, ja si úväzok dopĺňam vyučovaním výchov na 1.stupni, ale dozor na chodbe a v jedálni mi riaditeľka do úväzku neráta, ten vykonávam už asi 5. rok ako dobrý skutok :-). Prácu na doma si zapisujem vtedy, ak čas trávený v škole je menej ako 8 hodín denne...Ako mám riaditeľke povedať , že do môjho úväzku sa ráta aj dozor? Každý rok sa pritom pochytíme a ja nakoniec ustúpim.