summit
28.10.15,19:42
Dobry den.
Od 14.5.2015 do 15.9.2015 som bola evidovana na urade prace a nahlasena na socialke a v tomto obdobi som poberala aj podporu, na ktoru som mala narok, lebo som mala odrobene viac ako 2 roky. Potom som si nasla pracu a podpora mi bola pozastavena tym padom (ostali mi tam ale este 2 nevycerpane mesiace podpory). Pokial viem, zo socialky ma odhlasil moj zamestnavatel.
Od 22.9.2015 som bola znovu nezamestana, na urade prace sa ma pani uradnicka pytala, ci si chcem ziadat opat podporu a povedala som jej, ze ano. dala mi aj nejake ruzove tlacivo do socialky, lenze to som tam este nezaniesla.
Od dnes som opat zamestnana a aj som sa bola vyradit z uradu prace.

Otazka ale znie:
Mam ist do socialky a ziadat si o podporu v obdobi od 22.9. do 28.10., pretoze na urade prace som tvrdila, ze mam o podporu zaujem, alebo do socialky nemusim ist a usetrim si mesiac podpory, ktory mozem neskor vyuzit?
Katy a R
28.10.15,18:49
Ak nechceš dávku - nežiadaj. SP (a jej rozpočet) sa len poteší. :) môžeš to nechať aj prepadnúť, ak nevyužiješ neskôr .
summit
28.10.15,18:55
prepadnut to urcite nechcem nechat, vyuzijem to na sto pro neskor. len mi slo o to, aby nevznikli nejake nezrovnalosti, napriklad aby mi urad prace netvrdil potom neskor, ze uz nemam narok, alebo co.. aj ked socialka ma hlavne slovo a ta podporu schvaluje. ale v nasom birokratickom state som si uz nicim neni ista :)
Katy a R
28.10.15,18:58
úrad práce neplatí dávku v nezamestnanosti. Ale daj pozor - aby si neskôr spĺňala podmienky pre opätovné priznanie dávky.
summit
28.10.15,19:03
ake podmienky mas na mysli?