otázka
29.10.15,04:01
Ahojte, dávam si robiť celokeramický mostík na horná zuby ( 12 ks, neskôr aj na spodné ) z estetických dôvodov. Včera mi nasadili provizórny mostík vo farbe A1 a tu nastáva môj problém, pretože ja vidím túto farbu mierne nažltlú. Predstavujem si krásnu bielu farbu, no v ambulancii mi tvrdia, že toto je najsvetlejší odtieň spolu s B1. ktorý sa mi zase zdá našedlý.... Nejde o lacnú záležitosť, máte niekto skúsenosti a poradíte mi, vopred vrelá vďaka.
ivka70
29.10.15,05:25
Farby mostikov su prisposobene prirodzenej farbe zubov, ked sa napajaju na vlastne zuby, vybera sa farba najblizsia farbe zubnej skloviny. Tato prirodzena farba nikdy nie je oslnivo ziariva biela. Vzdy ide o bielu do smotanova, zlta ci seda. A taka cista biela farba by, podla mna, posobila na vsetkych zuboch velmi neprirodzene.
otázka
29.10.15,06:40
ďakujem Ivka, uvítala by som keby mi mohol niekto konkrétne uviesť akú farbu si dal a ako chrup pôsobí
ivka70
29.10.15,06:41
ja som si na mostik dala tu, ktora presne sadla na farbu mojich zubov, mam mostik len vlavo hore, cize najviditelnejsie zuby mas svoje ......
len neviem, co ti pomoze vediet, ze Janko Mrkvicka si dal farbu B8 ....
Anika61
29.10.15,07:34
Skús sa skontaktovať zo zubným technikom,ktorý zubné náhrady robí aké sú možnosti i materiály a snáď sa ti podarí vybrať si ten ''svoj''odtieň.
otázka
29.10.15,07:46
práveže technik mi tvrdí, že najsvetlejší materiál je a1 alebo b1, no podľa mňa to nie je pekne biele....
Gabi03
29.10.15,08:06
moja mama si dávala už celé umelé zuby a vybrala si najbelejší odtien (označenie netuším).. odhovárala ju technicka, ze to bude velmi svietit... aj trochu svietilo, ale dalo sa zvyknut a samozrejme aj tie zuby dostali "patinu" po kave, cigaretach a vsetkom, co da do ust...
Anika61
30.10.15,12:24
Nuž tak potom určite si nedávaj odtieň do žlta-ja som mala taký mostík a vyzeralo to otrasne:-) :-) :-)
Mária27
30.10.15,20:34
A1 je skutočne najsvetlejší odtieň. Odporúčaqm na predné zuby, ktoré vždy vidno, vzadu A2. Reálne použité - korunky.