ajem05
29.10.15,13:19
Už dlhšie som hladal výborný recept na kapustnicu, tento som vyskúšal práve tento víkend a veľmi sa mi osvedčil, tak sa chcem s vami podeliť o tento recept:
http://recepty-varenie.eu/recept/vianocna-kapustnica-s-klobasou

ak máte prípadne ešte iné vynikajúce recepty na kapustnicu, tak by som rád vyskúšal...
erik555
29.10.15,12:41
a ty nevies, ze cervene maso je skodlive? :D
buchač
29.10.15,12:57
Už dlhšie som hladal výborný recept na kapustnicu, tento som vyskúšal práve tento víkend a veľmi sa mi osvedčil, tak sa chcem s vami podeliť o tento recept:
http://recepty-varenie.eu/recept/vianocna-kapustnica-s-klobasou

ak máte prípadne ešte iné vynikajúce recepty na kapustnicu, tak by som rád vyskúšal...

Sorry...ALE toto je podľa Teba výborný recept na kapustnicu ?...dokonca na Vianočnú ?
Sorry...ALE to si potom nejedol ešte kvalitnú kapustnicu.
Sorry...ALE, rodinné recepty sa len tak nedávajú...tie sa dedia.

Tej mojej je potrebné nie vykať...onikať sa musí....;) :D
alaya1
29.10.15,13:04
Už dlhšie som hladal výborný recept na kapustnicu, tento som vyskúšal práve tento víkend a veľmi sa mi osvedčil, tak sa chcem s vami podeliť o tento recept:
http://recepty-varenie.eu/recept/vianocna-kapustnica-s-klobasou

ak máte prípadne ešte iné vynikajúce recepty na kapustnicu, tak by som rád vyskúšal...

Zemiaky by som tam nedala, ani pretlak, ani smotanu. Robime dietnejsiu.
buchač
29.10.15,13:13
Zemiaky by som tam nedala, ani pretlak, ani smotanu. Robime dietnejsiu.

Keďže sa bavíme o Vianočnej, tak ostávajú skôr LEN :

cesnak
kyslá kapusta
klobása – (najlepšie domáca)
bobkový list
soľ
Tweety
29.10.15,13:16
Zemiaky by som tam nedala, ani pretlak, ani smotanu. Robime dietnejsiu.

Keďže sa bavíme o Vianočnej, tak ostávajú skôr LEN :

cesnak
kyslá kapusta
klobása – (najlepšie domáca)
bobkový list
soľ
Z klobás viac druhov,(2-3) údené mäso , čierne korenie, huby, najlepšie dubáčiky, nesmú chýbať sušené slivky. A mrvenica alebo po našom sciranka.
alaya1
29.10.15,13:21
Zemiaky by som tam nedala, ani pretlak, ani smotanu. Robime dietnejsiu.

Keďže sa bavíme o Vianočnej, tak ostávajú skôr LEN :

cesnak
kyslá kapusta
klobása – (najlepšie domáca)
bobkový list
soľ
Z klobás viac druhov,(2-3) údené mäso a nesmú chýbať sušené slivky. A mrvenica alebo po našom sciranka.
Ja davam dubaky, klobasu, cerv. paprika na farbu, zahustim struhanym zemiakom a "papcun" az potom, kto chce a kolko chce si nalozi :)
Tweety
29.10.15,13:25
Zemiaky by som tam nedala, ani pretlak, ani smotanu. Robime dietnejsiu.

Keďže sa bavíme o Vianočnej, tak ostávajú skôr LEN :

cesnak
kyslá kapusta
klobása – (najlepšie domáca)
bobkový list
soľ
Z klobás viac druhov,(2-3) údené mäso a nesmú chýbať sušené slivky. A mrvenica alebo po našom sciranka.
Ja davam dubaky, klobasu, cerv. paprika na farbu, zahustim struhanym zemiakom a "papcun" az potom, kto chce a kolko chce si nalozi :)
ˇJasné, že mrvenica sa zavarí zvlášť.
buchač
29.10.15,13:37
cerv. paprika na farbu
Všetko ostatné sa dá vziať, skôr musí...ten zemiak ja osobne nedávam.

ALE výhradu by som mal trochu pri tej červenej paprike. Lebo ak sa dá viac druhov klobásy, každý obsahuje nejakú papriku, tak v tomto prípade túto považujem za zbytočnosť.

Aj keď som vyššie trochu srandoval, tak platí predsa to známe:

Čo chutí jednému, nemusí druhému...čiže, koľko ľudí - toľko chutí.
erik555
29.10.15,13:59
Už dlhšie som hladal výborný recept na kapustnicu, tento som vyskúšal práve tento víkend a veľmi sa mi osvedčil, tak sa chcem s vami podeliť o tento recept:
http://recepty-varenie.eu/recept/vianocna-kapustnica-s-klobasou

ak máte prípadne ešte iné vynikajúce recepty na kapustnicu, tak by som rád vyskúšal...

Zemiaky by som tam nedala, ani pretlak, ani smotanu. Robime dietnejsiu.
Este dietnejsia bez masa a klobasy :D
Peggynka
29.10.15,14:04
Ach jaj...že kapustu prepláchneme :eek:...kapustu scedím,poprekrajujem a potom do kukty:cibuľa,údená mletá paprika,kapusta,zemiaky,soľ,cukor, MČK,cesnak,údené kuracie stehná,sliezska klobása,hubový bujón (huby nejem :)) a zalejem vodou.25min povarím a po otvorení vlejem scedenú vodu z kapusty späť a nechám prevrieť.Moja rýchlovka - diétna :):):)
avalik
29.10.15,14:07
Podla mna tu vobec nejde o kapustnicu ale o klikanie na uvedenu stranku ;)
misoft
29.10.15,14:09
Podla mna tu vobec nejde o kapustnicu ale o klikanie na uvedenu stranku ;)
Tuším niekto trafil hlavičku po klinci.....:D
vulxy
29.10.15,14:50
Podla mna tu vobec nejde o kapustnicu ale o klikanie na uvedenu stranku ;)
suhlasim s avalik....ale keby nie tak pridam svoj tajny rodinny recept na sendvice...dva hrube vyprazane rezne natreme majonezou a medzi ne dame treti...dobru chut
lujza.j
29.10.15,16:57
Už dlhšie som hladal výborný recept na kapustnicu, tento som vyskúšal práve tento víkend a veľmi sa mi osvedčil, tak sa chcem s vami podeliť o tento recept:
http://recepty-varenie.eu/recept/vianocna-kapustnica-s-klobasou

ak máte prípadne ešte iné vynikajúce recepty na kapustnicu, tak by som rád vyskúšal...
to je tvoja stránka?
http://www.porada.sk/t63956-p2-slana-palacinka.html#post2575649

Design & Programovanie: Ing. Juraj Ejem
vulxy
29.10.15,18:10
len aby sme tolko nekrivdily, obcas sa da tolerovat aj partizansky marketing ....nic zle na tom nieje......
lujza.j
29.10.15,18:21
vux....ja teda neviém...ale myslím,že každý už máme tú svoju kapustnicu:)
bjuty smis
30.10.15,09:18
pokial nás nepresviedča o vysávačoch za 2000, tak v pohode...

ale tie zemiaky do kapustnice ?? a najmä prepláchnuť -a poriadne - kyslú kapustu ??:eek:
Peggynka
30.10.15,10:07
pokial nás nepresviedča o vysávačoch za 2000, tak v pohode...

ale tie zemiaky do kapustnice ?? a najmä prepláchnuť -a poriadne - kyslú kapustu ??:eek:
To máš tak...my zo zemiakárskeho kraja - zemiaky.Ja napr. mám rada fazuľu aj cestoviny,ale nikdy by som nejedla fazuľovicu s rezancami :eek:,ako jedávajú na záp. Slovensku a tiež kapustnicu s mrveničkou ...čo už,zvyk :)
bjuty smis
30.10.15,11:15
hej...ja mám rád halušky, aj bryndzu...slaninku milujem...

ale bryndzové halušky nezjem....
buchač
30.10.15,12:38
...a najmä prepláchnuť -a poriadne - kyslú kapustu ??:eek:
Včera som si uvaril koložvársku kapustu, už dlhšie som sa na ňu chystal...aj som kapustu prepláchol.
Fááájna bola, což o to...ALE tie krátke trate s rýchlym štartom som nejak neplánoval.:rolleyes:
misoft
30.10.15,13:32
No čo..... aspoň si si zašportoval :D:D:D
lujza.j
30.10.15,15:01
No čo..... aspoň si si zašportoval :D:D:D
duški no teda neviéém...šport a vyščípaná prdka:eek::D:---
misoft
30.10.15,15:34
Kašlať na prdku... ale tie svaly na nohách....:D:D:D
korela
30.10.15,18:41
Peggy, svokra robila zápražku do fazuľovej polievky, a vôbec všade, moja mama nikdy do polievok, keď to mala byť fazuľa, tak to bola hustá fazuľa, ak zeleninová polievka detto. Bez rezancov. Ale keď som prvému dieťaťu musela dávať podľa pokynov deckárky zápražku na masle v jeho štyroch mesiacoch, tak ma to hrozne bralo. Podnes ľutujem, že som ju poslúchla. Išlo o prvé, tak človek je ešte hlúpy.
Kapustu surovú preplachujeme tiež, a do 4 l pridám na konci dva na jemno postrúhané zemiaky a prevarím. Stiahnu do seba ďalšiu soľ. Kapusta, klobásky, všetko presolené. Papriku nikdy.
kopretinka
30.10.15,21:51
to je tvoja stránka?
http://www.porada.sk/t63956-p2-slana-palacinka.html#post2575649
Design & Programovanie: Ing. Juraj Ejem
palacinky s hranolkami :eek: brrrrrrrrrrrrr
Anika61
31.10.15,20:12
A ja ju robievam-nie ako vianočnú-a bez papriky a korenia a kyslej smotany....z domácich surovín:-) :-) t.j.svinka,klobásky,kapusta,zemiaky-je výborná odporúčam vyskúšať