verads
29.10.15,18:05
Ahojte , dobrý večer !hcela by som sa opýtat ako mám blokovat touchpad na noteboku asus win7 .Na druhom som zvykla fn+f7 ale tu to nejde .Dakujem
avalik
29.10.15,17:19
www.google.sk/search?q=asus+win+7+vypnutie+touchpad
misoft
29.10.15,17:56
Väčšinou je to u ASUSov fn+F9, prípadne natrvalo:
Ovládací panel - Myš - záložka Elan (prípadne Synaptic - podľa typu NB) - v zozname označiť zariadenie (Elan Smart-Pad) a pod zoznamom je tlačítko Zastaviť.

144772
verads
29.10.15,19:38
Akurat ten ELAN tam nemám...neviem ako sem vložit foto
verads
29.10.15,19:44
Akurat tam nemám ten ELAN afn+f9 nefunguje
misoft
29.10.15,20:03
Upresni značku a typ NB! Možno má touchpad od Synaptic. Bez presného označenia NB nie je možné riadne poradiť.
verads
30.10.15,06:54
Asus A55A
misoft
30.10.15,09:53
http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=ATK_package&os=30
alebo
http://m.download.cnet.com/ATK0100-ACPI-UTILITY/3000-2110_4-147374.html
stiahnuť a nainštalovať. Je to ASUS utilita pre HotKeys - ovládanie cez "funkčné" klávesy (teda kombinácia fn+klávesa). Je možné, že nefunguje správne. Ak by to i tak nešlo - tak Start a dole do riadku napísať (bez úvodzoviek!) "hcontrol.exe". To spustí tú utilitu.
verads
30.10.15,19:18
Pokúsim sa ,neviem či to zvládnem , Dakujem pekne za radu.Ozvem sa :)
verads
30.10.15,19:36
No , tak som stiahla ten druhý link , nainštalovala, reštartovala , ale ani tak nejde, napísala som do štart menu hcontrol.exe. a nič. Vraj kriteriam vyhladávania nevyhovuju žiadne položky
verads
01.11.15,07:49
cez google som skúšala aj na youtube , neda sa nijak rady misoft-a boli dobré , ale žial na tomto notebooku to nejde.
misoft
01.11.15,08:09
Konkrétne pre tvoj NB tu ovládač pre touchpady http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&s=385&m=A55A&os=&hashedid=u2i06QJXcAFoMa3E
- vybrať ten čo máš, Synaptic, alebo Elan - pod Touchpad a pre hotkeys - pod Utilities - vybrať ATKACPI driver and hotkey-related utilities
verads
01.11.15,09:29
Stiahla som a nejde to ani takto , budelm musiet zajst asi do PC servisu, alebo preinštalovat ,formátovat. Veľlká vdaka za pomoc , chyba je v notebooku .Prečitala som si manuál a píše tiež fn+f9 ale u mna žiadna reakcia ani po nainštalovani driver
misoft
01.11.15,10:45
Najskôr ešte skús trochu menej drastický spôsob. V návode k NB sa dozvieš, ako sa dostať k skrytej partícii a k inštalačným súborom (nie som si teraz istý), ale pri reštarte, skôr než nabehne Windows, je potrebné stláčať F10, alebo fn+F10 - čo vyvolá tzv inštaláciu OS. A malo by v ponuke byť Opraviť systém. Tak skús najskôr toto. Samozrejme - predtým si pre istotu všetko zálohuj (heslá, súbory, dáta).
Videl som (ale teraz to ani za toho oného nemôžem nájsť) jednu aplikáciu pre Windows, ktorá vytvorila zálohu toho, čo potrebuješ, teda i nainštalovaných aplikácií, programov, ich umiestnenia a odkazov v registroch.
Budem však hľadať ďalej - možno na ňu natrafím.

P.S. Ešte je jedna minimožnosť. Skoč do Ovládací panel - Myš. V tomto si nájdi kartu pre ten tvoj Touchpad - a je tam jedno okienko - Deaktivovať, keď je pripojená externá USB myš. A to by malo zaručiť, že keď zasunieš myšku do USB, touchpad sa deaktvuje (nebude reagovať). Pozri obrázok hore!