MajkiSVK
29.10.15,18:24
Dobrý deň, môj problém sa týka nevyplatenia mzdy zamestnávateľom po tom čo som dal výpoveď.
Aby som opísal celý problém:

Rozhodol som sa dať výpoveď v práci, pretože sa mi naskytla lukratívnejšia ponuka. Pred mojim odchodom som sa zúčastnil inventúry aby sa zistilo aký tovar chýba atp (pretože som robil aj skladníka)

1.9. som vo firme oficiálne nezamestnaný s tým že posledný pracovný deň som odovzdal všetky svoje podklady týkajúce sa inventúry..... podľa dodatku k zmluve mi výplata bola vyplácaná ku 15. dňu v mesiaci.... Výplata mi však 15.9. neprišla tak som čakal ešte do konca mesiaca či mi ju nedajú. Nestalo sa však tak a keď som ich kontaktoval tak sa k tomu postavili tak, že ak chcem aby sa inventúra doriešila, mám ísť k nim a pomôcť im s tým. Ja som však zamestnaný a nemám čas chodiť do svojho bývalého zamestnania doriešovať veci na ktoré som nemal nikdy ani právomoci.

no a nakoniec sme sa prostredníctvom mailov dopracovali k tomu, že som si naštudoval zákony, v maile som mu ich slušne vymenoval ktoré porušuje s tým že dúfam že to Čo najskôr napraví.... počkal som asi tak týždeň alebo dva a keĎ mi výplata neprišla našiel som tento odkaz ako postupovať http://www.safework.gov.sk/?id_af=366

napísal som výzvu, poslal mu to a dnes mi bývalý kolega (kamarát) volal že dnes im ten list priśiel ale on ho neprevzal.....

neviete mi niekto poradiť, ako postupovať ďalej keď list odomňa odmietol prevziať? (v návode v tom linku sa to nepíše) :( a takto sa to vlastne potom môže opakovať donekonečna ja mu niečo pošlem a on to neprevezme

+ preštudoval som si zmluvu ktorú som podpísal so zamestnávateľom a o inventúre alebo o tom, že by mi mali strhávať peniaze za chýbajúci tovar z výplaty tam nebolo.... v tom prípade nemá nárok na to aby mi nejaké peniaze strhával keď to zmluvne nemá ośetrené, aj keď som robil skladníka alebo áno? (v zmluve sa o sklade nepíše vôbec nič iba tam mám náplň práce "kancelárska")

vopred ďakujem za všetky odpovede :)
dmc
29.10.15,17:27
Podaj trestne oznamenie.
Janiela
29.10.15,18:08
a všetko, čo máš prilož - aj neprevzatý list s podacím lístkom (najlepšie neotvoreným)
MajkiSVK
29.10.15,21:08
no budem musieť ešte teda počkať kým sa mi ten list vráti lebo len dnes dorazil k nim.... aj keď je možné že to urobili s poštárkou tak, akože nebol zastihnutý(lebo sa s poštárkou poznajú) a to má potom na prevzatie čas 18 dní a keď to nepreberie po 18 dňoch až potom sa mi to vráti nie ? (bolo to poslané doporučene)

v podstate veľa toho asi ani nemám čo by som mohol priložiť :/ akurát teda zmluvu+ výpoveď aby bolo jasné odkedy u nich nepracujem, výpis z účtu že mi neprišli peniaze a potom ten neprevzatý list keď prijde....

a také niečo ako trestné oznámenie by som mal už riešiť s právnikom, či sa najprv podáva trestné oznámenie a až potom sa zabezpečuje právnik?
karol.za
29.10.15,21:29
Právnici by ti ,,zožrali,, viacej peňazí ako tvoja mzda,tresné oznámenie hádam zvládneš sám,máš ho tam v prílohe-
ja si myslím ak sa u zamestnavatela objavia páni policajti tak radčej rýchlo zaplatí aby sa vyhol tomu, že spáchal trestný čin nevyplatenia mzdy a odstupného podľa § 214 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestného zákona v znení neskorších predpisov.
Takže právnikom daj zatiaľ pokoj

Karol
:):):):):)