PETRPAN1
30.10.15,14:55
Klient doniesol faktúru v apríli, faktúra bola zaúčtovaná, uplatnený odpočet, uhradená v máji. V septembri sa platba vrátila na účet a zistila som, že to bol len návrh faktúry a nemal byť zaúčtovaný ani uhradený. Na výkon bola vystavená úplne iná faktúra. Čo s tým teraz, dodávateľ mi nedá dobropis ani nič, lebo on v skutočnosti faktúru nevydal, nemá ju ani v účte. Nemá k čomu mi dať dobropis.
IvetaH
31.10.15,13:54
Ja by som si urobila interný doklad k tej nesprávne zaúčtovaj faktúre a účtovala opačne, ako keď stornuješ napr. duplicitne zadanú faktúru. Otázka je čo s DPH, ale asi by som to vyrovnala v tom mesiaci, v ktorom sa zistila chyba.
veronikasad
31.10.15,14:01
Definuj "návrh faktúry" ... Splňala všetky náležitosti pre uplatnenie nároku na odpočítanie dane ?
PETRPAN1
31.10.15,17:42
Áno spĺňala všetko, čo má. S dodávateľom spolupracujú tak, že dodávateľ vystaví faktúru, môj klient ako odberateľ mu ju odobrí alebo niečo namieta a až ked sa dohodnú na správnosti, tak mi klient donesie faktúru. Sú to malé jednoosobové sro, väčšinu vecí si zabezpečujú sami konatelia a tak ako je to pre nich najvhodnejšie. Je to úplne iné ako vo väčších sro.
Consultix
31.10.15,19:40
Dalsia haluz panov podnikatelov. Vystavia fakturu ale potom tvrdia, ze ono to faktura nie je, to bol len taky navrh...
Takze: alebo to bola faktura a toho sa drzime. Teda bola riadne zauctovana a dodavatel nam ju teraz stornuje. Nedobropisuje, stornuje.
Alebo si priznamena chybu a opravime uctovny zapis, ktory bol mylny, a nespravny. Kedze neexisuje doklad, nemohol byt ani uctovny zaznam. Podame DDP DPH za obdobie, v ktorom sme neopravnene odpocitali DPH.