Martin Syn
31.10.15,08:21
Ahojte poraďáci. Mám problém s rodičovským domom. Zadná strana domu je do podmočená, na stenách sa vyhadzujú plesne. V roku 2010 /jún/ pri povodniach bola okolo celého domu voda vo výške cca 20 cm, následne v roku 2011 na jar sme na dome spozorovali praskliny v jednej časti domu, ako keby začal sadať roh. Dom sme obkopali, zaizolovsli, posilnili základy, sú cca o 40 cm hrubšie. Sadanie domu a pukliny prestalo. Ale od tej doby sa nedá zbaviť plesní, pričom zaujímavé je že sú len do polovice domu, druhá polovica domu je suchá. Sused má v tej polovici domu vykopanú studňu, vo vzdialenosti 2 m od steny nášho domu. Ja osobne si myslím že toto bude problém zamakania. Sused je tvrdohlavý, nedá sa s ním komunikovať.Čo by ste mi poradili, čo sa s tým dá urobiť? Ďakujem
Peggynka
31.10.15,07:28
arizona
31.10.15,11:53
Pises,co vsetko ste po zaplavach s domom urobili. Ale nezmienil si sa o tom, ako ste dom po zaplavach vysusili,aku vzdusnu vhlkost ste dosiahli tymi upravami.

Odkedy ma sused studnu? Vlhol vam dom na tych miestach aj pred tymi zaplavami? V com je sused tvrdohlavy? Nerozumiem, co si od neho chcel...

Podla mna susedova studna na vine nebude, lebo ked sa prejdes po hociktorej dedine, tak tie studne v blizkosti domu su takmer v kazdom dvore.Takze kazdy by relativne mohol mat problem.

Skor si myslim, ze ste po zaplavach nedostatocne vysusili zaklady a mury a naskorsimi stav.upravami ste tu vlhkost v dome "zabednili", takze sa neustale drzi a uvolnuje...
lapejko
01.11.15,08:05
Ak ste dom zaizolovali, nemôže moknúť, otázka je ako je to spravené, aj keby boli základové steny super izolované,musela by tá izolácia vytvoriť vaňu s izoláciou v podlahe aby odolávala aj tlakovej vode...
Druhá možnosť je pri nedostatočnej izolácii dobre odvodniť dom pri päte základu drenážnym potrubím, ktoré odvedie aj prípadnú presakujúcu vodu zo studne...

http://www.doerken.de/bvf-sk/produkte/mauer/noppenbahnen/pdf/GMS_Uebersicht_-_internet.pdf
viktorviktor
01.11.15,10:00
pozri vzduchové dutiny pod podlahou s odvetraním do komína http://www.chatar-chalupar.cz/sanace-vlhkeho-zdiva/
alebo tiež - sanace zmeň na /vzduchove-metody-odvlhceni/