tinagom22
31.10.15,12:29
Vedel by mi niekto poradiť?
Z úradu práce ma poslali na pracovný pohovor do jednej automobilky.Neodmietla som aby ma nevyradili...no len problém mám s tým že už mi tam nejaká zástupkyna rozprávala že raz budem tam potom inde a velmi sa mi to nepáči...Zmluvu ešte podpísanú nemám ....neviem čo mám robiť aby ma nevyradili.Ak by som podpísala zmluvu a po týždni dala výpoved v skúšobnej dobe , môžem sa znova nahlásiť na úrad práce do evidencie ako UoZ Ďakujem za rady
veronikasad
31.10.15,11:32
ano, po ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe sa môžeš znovu zaradiť do evidencie uchádzačov o zamestnanie.

Never agentúre JPP (jedna pani povedala), vyskúšaj - možno sa ti práca bude páčiť, ak teda prácu naozaj hladáš
tinagom22
31.10.15,11:36
áno samozrejme vyskúšam ,ale platí to ak by som tú výpoved dala aj po týždni?
veronikasad
31.10.15,11:39
ano, ale neide o výpoveď, ale o ukončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe, ktoré treba zamestnávatelovi oznámiť písomne tri dni vopred
tinagom22
31.10.15,11:46
aha ...Ďakujem
Mária27
31.10.15,12:08
Veronika, ale vyraduje sa až ked zarobí nad tých nejakých 140€, nie? Aby sa nemusela vyradovať a znovu zaradovať, ak by tam bola len chvíľu.
veronikasad
31.10.15,12:16
Vyradia ho, keď predloží pracovnú zmluvu. Ak začiatok aj koniec prac.pomeru bude oznamovať naraz v stanovenej lehote, možno vyradenie a znovuzaradenie robiť nebudú. Príjem 148,57€ sa sleduje pri práci na dohodu ...

§ 36 Zákona o službách zamestnanosti
Vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie

(1) Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom

a) vzniku pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu okrem pracovného pomeru podľa § 6 ods. 2 písm. a),