xmilko
31.10.15,23:00
Bytovy podnik nas eviduje ako 1 blok(maju s tym menej prace) a mame spolocneho domovnika (2 vchody) aj spolocne rocne vyuctovanie.Kedze nemame presne urcene v LV kto ma aky podiel na spolocnych priestoroch tak si susedia z vedlajsieho vchodu narokuju priestory v pivnici nasho vchodu argumentuju tym ze aj oni platia dane za spolocne priestory a oni vo svojom vchode maju len technicky suteren s malou plochou.Chcu vypratat jednu z miestnosti prisvojit si ju a zamknut.Je mozne aby niekto z vedlajsieho vchodu kto nema trvaly pobyt ani iny najomny vztah mal kluce a chodil do vedlajsieho vchodu si ukladat veci a uzivat svetlo vchod a pod.
Chobot
31.10.15,23:16
Na to, aby sme fundovane odpovedali, si nenapísal podstatné veci.

To, že vás evidujú ako "1 blok" (síce neviem, čo tým myslíš, ale budem to brať, ako jeden bytový dom) nie je kvôli tomu, že s tým majú menej práce, ale ako som v zátvorke uviedol, kvôli tomu, že ste jeden bytový dom s dvomi vchodmi. A jeden bytový dom má spoločný FO a spoločné účtovníctvo. KEby ste boli 2 bytové domy, tak vám vedú osobitne účtovníctvo.

Všetko vyplýva z LV - v podstate aj z toho, čo si napísal - že si zo susedného vchodu nárokujú na spoločné priestory. Ak sa pozrieš na LV a ste na jednom všetci obyvatelia z oboch vchodov, tak ste jednoznačne jeden bytový dom.

A z toho potom vyplýva, že všetky spoločné priestory patria všetkým - z oboch vchodov. Preto ak si nárokujú na pivnice, tak majú pravdu. Ale nemôžu si svojvoľne uzamknúť jednu spoločnú miestnosť, lebo na druhej strane spoluvlastníkmi tej miestnosti ste aj vy. Treba sa dohodnúť na spoločnom užívaní spoločných priestorov. Neviem, akú veľkú spoločnú plochu majú z vedľajšieho vchodu, ale ak väčšina spoločných priestorov je vo vašom vchode, tak majú nárok na užívanie tých spoločných priestorov. Neviem, prečo od postavenia domu neboli vytvorené pivnice pre každý byt. Nepoznáme históriu domu ani rozmiestnenie priestorov, ale v podstate majú susedia pravdu.

A neverím, že by ste nemali na LV uvedené spoluvlastnícke podiely. Pošli mi do súkr. správy názov obce a číslo LV, nech to vidím na vlastné oči.
xmilko
01.11.15,13:20
Dakujem za tvoju odpoved.Ano mas pravdu aj ked som to asi nenapisal presne pochopil si to tak ako som to myslel. Budeme 1 bytovy dom kedze na LV sme zapisany vsetcia z oboch vchodov.V susednom vchode maju nejake 2-3 miestnosti a u nas asi 6-7 u nich je to zevraj zahadzane zeminou od zaciatku ci co (nebol som tam).Nikdy tam neboli vytvorene samostatne pivnice volakedy to bola pracovna.Tie priestory vlastne kopiruju byty nad nou ako keby dalsi byt. Len mi to nepride normalne aby do nasho vchodu chodili cudzi ludia ktory tam nemaju trvaly pobyt uz takto sme 15 a este bohvie kto z byvalych susedov ma kluce a teraz ked k nam budu prichadzat dalsi 15 a budu mat odvsadial kluce tak tie pivnice nebudu prospesne nikomu.A teoreticky by mi potom mali dat kluce od ich vchodu a od ich priestorov.
Chobot
01.11.15,20:25
No a ten LV? Stále tvrdíš, že nemáte určené podiely ? Prečo mi nepošleš číslo LV?