cruster
01.11.15,05:23
Faktury za pracu, ktoru vykonavam za mna klientom vystavuje zahranicny sprostredkovatelsky portal. Su v anglictine, v dolaroch a nesplnaju nalezitosti slovenskej legislativy (napr. na nich neviem uviest ICO alebo informacie o zapise do registra). Peniaze sa zbieraju na akomsi virtualnom ucte, z ktoreho si ich kedykolvek mozem previest na slovensky bankovy ucet. Portal si z kazdej platby nechava proviziu.
Uplatnujem si pausalne vydavky, nie som platitelom DPH a nepracujem pre klientov z EU (nie som teda registrovany podla §7a). V ramci toho vediem Evidenciu pohladavok/prijmov v casovom slede.
Zaujima ma co by mali byt jednotlive polozky tej evidencie. Pohyby na slovenskom bankovom ucte v eurach a podkladom pre ucely danovej kontroly bude vyvpis z uctu? Alebo by to mali byt tie jednotlive faktury v anglictine a v dolaroch, nesplnajuce slovenske nalezitosti faktur? Ako by ste postupovali? Dakujem.
Dáša_
01.11.15,04:47
ja len malé upozornenie, ak uplatňuješ paušálne výdavky, nezabudni, že províziu portálu musíš pripočítať k príjmov. Provízia je defacto tvoj výdavok.
Ja by som sa, čo sa evidencie týka, prikláňala k tomu, že tvojim príjmom je prípísanie na "virtuálny účet". Ale to by asi muselo byť viac známe o tom účte, čo to je, či je to niečo ako pay pal napríklad