michaela 246
01.11.15,15:37
Predali sme polovicu zahrady kto kto ma spravit oplotenie my ako predavajuci ci kupujuci ? Myslim tym to predelenie jedna sa o 36m je na to zakon ci je to o dohode ? Dakujem.
Anika61
01.11.15,15:16
Myslim si, že je to o dohode-vlastníkovi pozemku zo zákona nevyplýva všeobecná povinosť oplotiť svoj pozemok...len v niektorých prípadoch môže oplotenie nariadiť súd.
http://www.akbenova.sk/publikacie/41--pravna-uprava-susedskych-vz357ahov
buchač
01.11.15,16:12
Predali sme polovicu zahrady kto kto ma spravit oplotenie my ako predavajuci ci kupujuci ?
Je v podstate jedno, kto má spraviť oplotenie...aj keď to nie je jedno.
Ide o to, že kto postaví plot, tak je jeho majiteľom a tým pádom má aj určité práva ale aj povinnosti.
Jedno je ale isté...nikdy by som nestaval plot spoločne so susedom.
bodliak
01.11.15,17:13
Postavil som plot spoločne so susedom a nemáme problém.
Jedno je isté, záleží od suseda.
Ak máš za suseda buchača, tak vieš, na čom si.
Kvaka
01.11.15,17:41
Predpokladám, že si mal si záhradu s dvomi bočnými plotmi. Polovicu si predal, teda predaná časť má jeden bočný plot, tvoja časť má tiež jeden bočný plot. Ak si staval bočný plot na jeho strane ty, bol si jeho vlastníkom a plot si predal aj s časťou záhrady. V tomto prípade by ste sa mali dohodnúť s novým majiteľom, kto plot postaví. Žeby tak, aby každý z vás vlastnil jeden bočný plot?
buchač
01.11.15,17:53
Teraz dumem, že ako to myslíš...a či na mňa vôbec myslíš...;)
Beriem ako kompliment a nie ako urážku. Lebo je fakt, že si viem vo svojom okolí urobiť poriadok...;)
-------------------------

Poviem inak.
Mali sme záhradu spolu so švagrinou (sestra manželky). Došlo ku tomu, že sme radšej šli po rokoch preč. To nemalo význam, lebo švagor je puk.

S bratom by som nemal absolútny problém, ale aj tak by sme si svoje oddelili.
--------------------------------
Na chalupe mám suseda/dovcov, že Boha verím...
Fantastikuš vzťahy...:)
viktorviktor
01.11.15,18:06
záleží ktorú stranu si predal a kde ako je zaužívané, vľavo či vpravo , hore alebo dolu tak je potrebné postaviť plot, keď nemáš istotu, spýtaj sa susedov, ktorý plot kto robí
arizona
01.11.15,18:09
Ziaden zakon neprikazuje mat pozemok oploteny. Ak to majitelom neprekaza,plot nemusia stavat
michaela 246
01.11.15,18:31
Tu sa nejedna o bocne ploty ale koniec nasej zahrady a koniec ich pozemku hranicu bocne ploty su.