pupava5
01.11.15,18:10
Robim 12 hodinove smeny aj cez vikend mal som zdravotne problemy privolal som si LSPP .Bolo to v sobotu ktoru som mal pracovat ,dali mi celodenne osetrenie ale zamestnavatel mi to neuznal.Ako to je ?
veronikasad
01.11.15,17:15
Zamestnávatel ti to neuznal nie preto, že to bolo v sobotu, ale preto, že náhrada mzdy sa poskytuje za nevyhnutný čas strávený ošetrením alebo vyšetrením v zdr.zariadení. A na pohotovosti si určite nebol celý deň ...
pupava5
02.11.15,05:47
Po navsteve pohotovosti mi napisali celodenny odpocinok na lozku.Na druhy den som mal uz volno.
ivka70
02.11.15,05:53
Mal si si ist v pondelok dat vypisat PNku na zaklade podkladov z pohotovosti od soboty.
Paragraf naozaj sluzi na nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osetrenie, ktore nebolo mozne vykonat mio pracovnej doby. Zakonnik prace toto definuje presne.
A to, ze ti napisali celodenny klud na lozku neznamena, ze ti 12 hodin zaplati zamestnavatel osetrenie u lekara. Ty si sa po osetreni mal dostavit do prace, uznali by ti nejake hodiny vysetrenia, ak si do prace nesiel, treba to riesit PN.
veronikasad
02.11.15,06:23
Celodenný odpočinok je len odporúčanie, resp. ospravedlnenie neprítomnosti v zamestnaní. Nie je to prekážka v práci v zmysle § 141 odst. 2 prísm. a1) - s nárokom na náhradu mzdy.