bibibo
01.11.15,21:24
Dobry den, znova necnem tuto temu. Mam sro a chcel by som vstupit do likvidacie. Neviem si vsakporadit, ako by malo vyzerat rozhodnutie jedineho spolocnika o zruseni sro. Hladal som nejaky vzor,le nic som nensiel. Taktiez som zistil, ze nemam na obchodnom registry zmenenu adresu trvaleho pobytu. Obavam sa, ze bez zmeny trvaleho pobytu nic nevybavim.
Consultix
01.11.15,20:55
Preco to nezveris niekomu, kto sa v tom vyzna? Poverit firmu, ktora sa tomu venuje je to najrozumnejsie. Usetris cas aj peniaze.
Consultix
01.11.15,21:05
Adresu v OR si bol povinny zmenit v zakonnej lehote, inak mozes pocitat so sankciou.
Rozhodnutie ma obsahovat okrem obligaornych udajov datum, ku ktoremu sa spolocnost zrusuje a zaroven menovanie likvidatora. V tomto pripade sa zo zakona vyzaduje osvedcenie podpisu pod rozhodnutim.
bibibo
02.11.15,07:12
A podat zmenu trvaleho pobytu zaroven so zmenou nazvu spolocnosti ( pridat v likvidacii) asi nie je mozne. Je to tak ?
Consultix
02.11.15,07:18
V ramci jedneho navrhu mozes podat aj viac zmien. Takze aj zmenu nazvu s doplnenim dodatku "v likvidacii" a zaroven zosuladenie svojich udajov so skutkovym stavom.
bibibo
02.11.15,07:26
Takze, podam zmenu trvalehopobytu, prilozim vyhlasenie o zmene a zaroven v ramci toho navrhu bude aj likvidacia ku ktorej pridam zapisnicu z valneho zhromaydenia. Som myslel, ze podanie zapisu na likvidaciu robi likvidator a podanie zmeny pobytu robi konatel.
Consultix
02.11.15,09:11
Navrh na zapis podava osoba, ktora je sposobila konat za spolocnost. Ak spolocnostuz vstupila do likvidacie, tak navrh podava likvidator. Ten moze podat navrh aj na zmenu adresy pobytu. Ak si jediny spolocnik, je to rozhodnutie jedineho spolocnika, nie VZ.