Danielka1982
02.11.15,09:18
Dobrý deň,dnes mi bolo zo stavebnej sporiteľne doručené oznámenie že istý exekútor dal zablokovať finančné prostriedky na stavebnom sporení,ktorý máme s manželom.Ten exekútor konal na základe dlhu na dopravnom podniku,ktorý spôsobil manžel.Máme v stavebnej úver so sporením a v prípade,že exekútor tie peniaze stiahne,tak to bude v stavebnej vedené ako mimoriadna splátka úveru a preto nám bude učtovať úrok z celého zostatku dlhu.Môže exekútor siahnuť na naše spoločné účty,keď ten dlh bol ešte v čase keď sme neboli manželia len sme spolu žili?Úver sme brali už ako manželia.
ivka70
02.11.15,08:25
Moze, kedze zo vsetkych prostriedkov, ktore mate, patri "polovica" manzelovi.
Teoreticky, ak by to mozne nebolo, tak sobasom by stratil ktokolvek narok postupit na exekuciu dlh, ktory vznikol povinnemu pred svadbou.

Treba sa s exekutorom dohodnut a dlh vyplatit, aby na prostriedky stavebneho sporenia nesiahol.

Doplnene 15:15
A mozno je to cele ja inak:
http://www.lexforum.cz/437

Aj tu
http://www.porada.sk/t148665-moze-exekutor-mne-siahnut-na-majetok-ak-dlh-partnera-vznikol-pred-manzelstvom.html
draik
02.11.15,12:48
Z majetku v BSM je možné uspokojiť iba dlhy, ktoré vznikli za manželstva.
ivka70
02.11.15,13:20
A kedy vzniklo stavebne sporenie? Az pocas manzelstva? Alebo len uver ste brali pocas manzelstva?
Chobot
02.11.15,13:54
To znamená, že ak si za slobodna zoberiem úver, ožením sa a prestanem ho splácaťtak tým pádom som za vodou, lebo banka mi nemôže nič zobrať? Chápem to dobre?
draik
02.11.15,18:48
Až také jednoduché to nie je. Exekútor by mohol postihnúť peniaze na účte resp. mzdu dlžníka u zamestnávateľa, obe totiž nie sú na účely exekúcie vecou v BSM.
Danielka1982
12.11.15,11:22
Uver sme brali pocas manzelstva aj sporenie sme dali pocas manzelstva.Dlh vznikol ked sme manzelia este neboli.Manzelovi uz bol dlh stiahnuty z platu u zamestnavatela a bol mu stiahnuty este raz aj z uctu v banke,kedze tam bola aj blokacia.Takze exekutor dostal nie 300 eur ale 600 eur.Viem ze on dava prikazy kade tade ale my sme teraz ostali zo 180 eurami z vyplaty.A este je blokacia aj na stavebnom sporeni kde uz figurujem aj ja.Volali sme exekutorovi ale tyzden sa mu nedalo dovolat az dnes a este sme dostali aj vynadane ze ked sa nam nepaci mame si prestudovat zakony.
ivka70
12.11.15,11:31
A kolko vlastne prislo na exekucii, kolko treba zaplatit spolu s exekucnymi poplatkami?
Danielka1982
13.11.15,10:57
312 eur.
ivka70
13.11.15,11:02
Tak ak ste to uz zaplatili zo mzdy, exekutor blokovany ucet aj sporenie odblokuje ....
len ci je to skutocne tak, z teba lezu informacie jak z chlpatej deky .... preco nenapises vsetky skutocnosti ?
Danielka1982
13.11.15,23:51
skrátka,chápem že exekútor dal príkaz na vykonanie exekúcie kade tade t.j. u manželovho zamestnávateľa, v banke na účtoch ale nechápem prečo aj na stavebnom sporení,ktoré sme si zriadili už ako manželia.Dlh na dopravnom podniku si manžel spravil ešte pred manželstvom.Nevyhýbame sa tomu zaplatiť to len ma štve,že do toho zatiahol exekútor aj mňa. Dlh bol siahnutý už na mzdovej učtarni,teda výplata prišla na účet už po stiahnutí dlhu ale keďže na účte bola tiež blokácia tak znovu bola tá istá suma stiahnutá a z výplaty sme mali 180 eur.Teraz nezaplatíme ani sporenie ani úver v stavebnej ani deťom poistky ani inkaso.