terez123
02.11.15,16:56
Potrebovala by som sa informovat co za povinnost ma bude cakat ked ssom k 26.10.2015 prerusila studium na vs a dohoda o brigadnickej praci studenta trva do 3.11.2015. Brigadovaala som len cez prazdniny letne, no kedze som tam prracovala voac ako je dovolene, zamestnavatel si to do papierov zapisal do novembra. Dakujem za pomoc :(
veronikasad
02.11.15,16:18
Ideš sa evidovať na UP, alebo máš prácu ?
terez123
02.11.15,16:24
Dnes som bola na urade...kde mi oznamila ze mi brigada este stale trva. Pri tom vsetkkom ma vobec ani nenapadlo ze nastane takato komplikacia ked som prisla domov som si pozrela zmluvu kde mam napisane ze trva do 3.11
veronikasad
02.11.15,16:43
UP je prepojený so SP, zaevidujú ťa až po zaslaní odhlášky zo strany zamestnávatela. Zajtra ho tlf. kontaktuj, aby ťa odhlásil. Za obdobie od 27.10.-do dňa zaradenie do evidencie na UP si musíš v zdr.poisťovni doplatiť zdr.poistenie ako samoplatiteľ. Kopiu dokladu o ukončení štúdia treba odovzdať aj v zdr.poisťovni.
terez123
02.11.15,16:47
A nebudu odomna ziadat nejake vratenie penazi za brigadu?. Kedze som zarobila viaac ako je mozne ale zamestnavatel si to do zmluvy napisal ztejme v poriadku kedze si nappisall do 3.11....
veronikasad
02.11.15,16:50
Nie, ak si nemala odvodovú výnimku, výška príjmu sa nesleduje. Len by si nemala pracovať viac ako 20 hod. týždenne, ale tu sa sleduje celé obdobie dohody, preto ju zamestnávatel uzatvoril na dlhšie obdobie. Len si daj do poriadku nedoplatok na zdr.poistení v zdr.poisťovni, ale až potom ako budeš mať doklad o zaradení do evidencie na UP. Doklad o ukončení štúdia môžeš odniesť už teraz.