rozália1986
02.11.15,16:00
Dobrý deň,
viete mi prosím niekto poradiť, ako sa registrovať ako platiteľ do Dôvery. Dám si, že sa chcem registrovať ako platiteľ - zamestnávam poistencov dôvery. Chce to odo mňa IČO a napr. VS, čo dávam IČO a na konci 00. A vypíše mi neúspešná registrácia s červenou hláškou - Zadaná kombinácia nie je platným platiteľom v poisťovni. čo robím zle?
mzdarka renca
02.11.15,18:58
Z tohoto mi vychádza, že sa snažíš prihlásiť na elektronickú pobočku ako platiteľ - zamestnávateľ. Keďže nie si prihlásená ako zamestnávateľ, poisťovňa ťa neeviduje.
Tu sú kroky, ktoré je potrebné vykonať, aby si mohla byť platiteľom poistného na ZP ako zamestnávateľ + registrácia na elektronickú pobočku:
1. vyplniť a osobne, alebo poštou odovzdať v príslušnej pobočke podľa miesta podnikania Oznámenie o vzniku, zmene a zániku platiteľa poistného, tlačivo si nájdi v linku
http://www.dovera.sk/platitel/potvrdenia-a-tlaciva
2. až po úspešnom prihlásení ti dovolí sa registrovať na elektronickej pobočke. Po úspešnom registrovaní ti ZP pošle na adresu, ktorú uvedieš zmluvu o elektronickej komunikácií aj s GRID kartou, ktorá bude aktívna až po podpise spomínanej zmluvy, ktorú obratom pošleš na adresu ZP Dôvera.
rozália1986
02.11.15,20:23
Ďakujem veľmi pekne :-) to Oznámenie som už poslala, ale ešte len dnes... tak to bude preto, ja som si myslela, že niečo robím zle. V iných poisťovniach to s registráciou funguje trošku inak a Dôveru mám 1x.
veronikasad
02.11.15,20:34
úplné vybavenie elektronickej komunikácie trvá dosť dlho, ak potrebuješ poslať prihlášku alebo výkaz, môžeš mailom tu

opregpl@dovera.sk

Nie sken výkazov, ale v rovnakom formáte ako cez elektronickú pobočku (posielala som z mzdového SW)