condrej
02.11.15,17:07
exkútor vymáhal od mojej a manželkinej osoby exkúciu pred vydaním právoplatného rozsudku na základe rozhodnutia sudcu okresného súdu.V prípade rozhodnutia súdu v moj neprospech by som zaplatil 46 eur.Takto som musel zaplatiť 92 eur a to iste musela zaplati´t aj manželka.súdca porušil zákon pretože nevyčkal na rozhodnutie najvyššieho súdu na,ktorý som sa odvolal.Ako mám postupovať voči sudcovi,ktorý porušil zákon.Ministerstvo spravodlivosti mi odpísalo,že nie sú kompetentný vo veci konať.Na akú inštanciu sa mám obrátiť
draik
02.11.15,18:54
Skúste popísať problém bližšie. Ak rozhodoval na prvom stupni okresný súd, tak odvolacím bol krajský súd. Ak ste podávali dovolanie (nie odvolanie) na Najvyšší súd, tak bolo potrebné navrhnúť aj odklad vykonateľnosti.
condrej
03.11.15,15:35
Okresný súd ma uznal vinným,proti rozsudku som sa odvolal.Medzi tým mi prišla exekúcia,ktorú som zaplatil a až potom som napísal sťažnosť,že exekútor bez meritorného rozhodnutia najvyššieho súdu vymáhal exekúciu.Nie som vo veci práva zbehnutý preto som nevedel,že je za potrebí podať odklad vykonateľnosti.NS SR ma uznal po dvoch rokoch viným.Teraz by som zaplatil spolu s manželkou 92 eur,tak som zaplatil 182 eur