sarahveresova1127
02.11.15,20:20
ahojte..chcela by som sa opýtať čo si myslíte o francúzskom bilingvalnom gymnáziu v 8,ročníku, prípadne ak máte niekto skusenosti :)
Dáša_
02.11.15,19:32
poznám viacej dievčat, čo išli v 8. ročníku. Ak urobíš skúšky, dá sa
sarahveresova1127
02.11.15,19:41
a čo ak neviem ani základy francúzštiny ( učim sa angličtinu )
karol.za
02.11.15,19:49
však tam sa naučíš aj základy a aj všetko ostatné z francúštiny,je tomu venovaná veľká časť v prvom ročníku,preto je aj dĺžka štúdia päť rokov
Dáša_
03.11.15,03:14
celý prvý ročník sa v podstate učia iba jazyk. Majú len minimum iných predmetov. Akurát je problém, aby si ten prvý rok nič nevynechala, lebo potom sa to už asi nedá dobehnúť. Denne majú tak 5 hodín francúzštiny
Jana Motyčková
03.11.15,07:17
V pohode, dcéra takto išla z 8. ročníka, nevedela po francúzsky ani slovo, začiatok náročnejší, ale žiaden problém. Teraz je druháčka a je spokojná.
ludmila4
03.11.15,07:51
Moja dcéra išla z 8, ročníka na bilingválne štúdium nemčiny, ale nemčinu sa už predtým učila, robili aj príjmačky z tohto jazyka a napriek tomu, že prvý ročník je venovaný jazyku bez predchádzajúcich znalostí by to asi nešlo.
Dáša_
03.11.15,08:15
poznám 3 dievčatá, 2 už sú na výške, čo išli takto na francúzske, bez akéhokoľvek vzdelania v tomto jazyku. A ďalšia na španielske. Bez problémov. Teda jazyk bez problémov. Lebo väčšina tiredy bola na podobnej úrovni. Nemčina a angličtina asi bude problém, tam predsa len je predpoklad, že idú takí žiaci, čo už tento jazyk ovládajú, vyučovanie je skôr dostupnejšie.
Viera R.
03.11.15,09:00
Na prijímacom pohovore robia testy - podobné ako testy inteligenčné, kde si overia či to dieťa zvládne. Tak mi to bolo vysvetlené. Moja dcéra chodí do prvého ročníka, ale z deviatej triedy. Nevedela z fancúzštiny ani slovo. V triede ich bolo päť, ktorí nemali žiadne vedomosti. Píšu veľa písomiek, zatiaľ píše na 1, 2. Takže vyúčba je asi podľa tých čo sú nováčikovia v jazyku.
ilona
04.11.15,06:18
Moja dcéra išla z ôsmeho ročníka, nevedela z francúštiny nič a je rada že tak urobila. Prvý ročník sa venuje francúzskemu jazyku a vôbec s tým nebol problém a v triede takýchto bolo viac.